13 Reasons Why (2017) (Netflix)

Başlatan doktor1881, 02 Nisan, 2017, 15:48:40

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

doktor1881

Amerikalı yazar Jay Asher'ın 2007 yılında yayınlanan ve en çok satan aynı isimli romanından uyarlanan 'Thirteen Reasons Why' Netflix'in drama türündeki dizilerinden biridir

Dilimize "Ölmek İçin 13 Sebep" olarak uyarlanan romanın film haklarını 8 Şubat 2011 tarihinde Universal Studios şirketi satın aldı. 29 Ekim 2015'te Netflix, Selena Gomez'in yönetici yapımcı olarak görev yaptığı bir televizyon uyarlaması yapacağını duyurdu. Amerikalı senarist, aktör ve yönetmen Tom McCarthy (The Wire, Boston Public) ilk iki bölümü yönetmesi için işe alındı. Kyle Patrick Alvarez ve Gregg Araki de çeşitli bölümlerde yönetmenlik yaptı. Anonymous Content ve Paramount Television şirketi tarafından üretilen dizide Gomez ve McCarthy ile birlikte Joy Gorman, Michael Sugar, Steve Golin, Mandy Teefey ve Kristel Laiblin yönetici yapımcı olarak hizmet vermektedir. 13 bölümden oluşacak ilk sezonun gösterim tarihi 31 Mart 2017 olarak ilan edildi.
Oyuncu kadrosunda rol alan isimler Dylan Minnette (Scandal, Awake, Prison Break, Lost), Katherine Langford, Brandon Flynn, Christian Navarro (Vinyl), Alisha Boe (Teen Wolf), Michelle Selene Ang, Justin Prentice (Awkward.), Devin Druid, Miles Heizer (ER, Parenthood), Ross Butler (Riverdale, Teen Wolf), Kate Walsh (Grey's Anatomy, Private Practice, Fargo), Derek Luke (Rogue, Empire), Brian D'Arcy James (Smash) ve Amy Hargreaves (Homeland) olarak sıralanmaktadır.
Konusu
Hannah Baker (Katherine Langford) intihar etmeden önce birkaç kaset doldurur. İntihar etmesine sebep olan kişilerin isimleri bu kasetlerinde gizlidir. İntihar etmeden önce bu kasetleri ayakkabı kutusu içerisinde, duygusal bir gece geçirdiği Clay (Minnette) isimli sınıf arkadaşına teslim eder. Hannah, canına kıymasına sebep olan 13 neden göstererek, 12 arkadaşının ölümünde nasıl bir rol oynadığını açıklar.

https://youtu.be/pgS2PElkg6U

doktor1881

Netflix'in orijinal yapımlarından biri olan ve kısa zamanda kendine geniş bir hayran kitlesi edinen 13 Reasons Why'ın devamı hakkında açıklama var. Selena Gomez'in yapımcısı olduğu dizi, 2007 yılında Jay Asher'ın kaleme aldığı romandan aynı isimle uyarlandı. Kitaptan daha belirsiz bir finalle biten uyarlama hakkında konuşan Asher, ikinci sezon için elinden geleni yapacağını açıkladı. Entertainment Weekly'ye konuşan yazar, "Karakterlere devam etmek isterim. Benim de merak ettiğim sorular var. Clay'e ne oldu? Alex'in son yaptığına insanlar ne tepki verecek? Mr. Porter'a ne olacak? Kitap olarak da yazmaya devam etmek istemiştim ama yapamadım. Şimdi denemek isterim." dedi ve ekledi: "Şu da bir gerçek; bu karakterler için bir son yok. Ama tabii ki eğer devam edilirse, anlatacak hikaye bulunacaktır."

doktor1881

Bölüm:1 İnternette olumlu eleştiriler alan diziye bir de ben göz atayım dedim
İlk bölüm itibarıyla bana pek hitap etmedi Gençlik dizisinde lisede ölen Hannah Baker'in hikayesi Clay'in gözünden flash back'ler ile anlatılıyor

Bölüm Notu:6/10

Nightrain

Çok yavaş ilerliyor. Eleman kasetleri cok yavaş dinliyor.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

haziran00

Alıntı yapılan: Nightrain - 14 Mayıs, 2017, 22:52:39
Çok yavaş ilerliyor. Eleman kasetleri cok yavaş dinliyor.

Arkadaşı da bu konuda çok yavaşsın diyor zaten  ;D ;D ;D  :)

dean

Yakın zamanda başlayacağım bende. Hazır ikinci sezon onayının da aldı.

doktor1881

Forumdan çok arkadaş sezonu bitirmiş bu arada dizi geneli hakkında görüşleriniz nedir

rumar80

Biraz önce başladım.  İlk bölüm guzeldi. Bakalım nasıl gidecek?

rumar80

Birinci sezonu bitirdim.  Güzeldi.  Ama yaşlandığımı hissettim. Bana aşırı bir tat vermedi. Bu nedenle devam etmeyi düşünmüyorum.
  Başka verenlere yolculuk yapıp Altered carbon'a başladım