HOZCOMİCS'E TEŞEKKÜR

Başlatan s.b, 06 Ocak, 2015, 23:33:35

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

s.b

EsseGesse'nin Tommiks'i, Teksas'ı  ve Swing'ini orijinal sırasına göre yayınlamayı başaran ve takdire şayan bir iş yapmış olan Hozcomics'e biraz geçte olsa teşekkür ve takdirlerimi bu şekilde sunmak istedim.
Haşim Öz Beyefendiye zaman zaman serzenişte bulunsak da çizgi roman adına hepimizin sevgisini ve saygısını kazanmıştır.  Hiçbir EsseGesse meraklısı Hozcomics adını yıllar geçse de unutamaz. Tıpkı Tay, Alfa ve Ceylan gibi.
EsseGesse bilindiği gibi üç kişiden kurulu bir çizgiroman ekibi. Ancak kapak resimlerine bakınca sanki dördüncü bir kişi daha varmış gibi görünüyor.O kişi de tabiki Fatih Okta. O ne güzel, ne naif, ne hoş kapaklar arkadaş. EsseGesse'nin dördüncü adamı ancak o olabilir zaten. EsseGesse'nin kendisi bile bu kadar mükemmel kapak hazırlayamazdı belki de. Türkiye'de bugüne kadar yayınlananlar içerisinde en güzel kapaklar bu seriye ait olanlar.

BU RÜYAYI BİZE YAŞATTIĞIN İÇİN TEŞEKKÜRLER HOZCOMİCS.

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

32

33

34
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

yunusmeyra

her biri biz cizgi romanseverler için efsane olmuş bu serileri tamamlayan Hoz'a sonsuz teşekkürler..
Abi iyiki bu başlığı açtın,Hoz özel teşekkürü hakeden yayınevlerimizden..bu yüzden tekrar aramıza dönmelerini
diliyoruz..
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

aa

Ben de çok teşekkür ediyor ama yarım kalan seriler içinde sitemlerimi iletiyorum. Özellikle Kit Taylor ve Tom Braks için.
Esse Gesse Hayranı...

pizagor

Swing, Tommiks ve özellikle de Teksas için...
Dylan Dog'u bir süre daha okumamıza sebep olduğu için...
Koca koca boyutlu Örümcek Adamlar için...
Lone Ranger gibi bir güzelliği tanımamıza vesile olduğu için...
Teşekkürler HOZ...

Sene 2005 miydi, 2006 mıydı hatırlayamıyorum. Tüyap'ta Büyülü Rüzgar'ın sahiplendiği bir panelde Haşim Öz de konuşmacılar arasındaydı. Malum buradaki pekçokları gibi çizgiroman içimde yanan bir alev, panel sonrası yanına gidip 'Çizgiroman yayınlama işine girilir mi?' diye sormuştum saf saf. Yanıtı 'Kesinlikle hayır' olmuştu. Gerçi yayıncılık işini gayet güzel yapanlar, paralarını kazananlar da var ama HOZ çok sevilen, genele yayılan klasiklerde onikiden vurdu, yeni denemelerde ise tutunamadı. Bence vazgeçmeyip Amerikanlarla dönerse yeniden yükselişe geçer.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

doktor1881

Ne kadar eleştirsekte yerden yere vursakta (İnsan zaten bunları sevdiklerine yapar) büyük işler başardılar Bir dönem fırtına gibi estiler Çok teşekkürler HOZ

caretta

Tommiks,Teksas ve Kaptan Swing'i tam külliyat olarak bizlere kazandıran Hozcomics'e ben de teşekkür ederim.Hatta Kaptan Swing'in Türkçe (bir
iddiaya göre Yugoslav)çizimi 27 adet macerasını da yayınladı.Yanılmıyorsam Teksas'ın Esse Gesse dışında Fransız maceralarını da.Bu 3 çizgi roman
daha önce Ceylan,Tay,Alpagut yayınları tarafından birçok baskısı olduğundan Türk okur bunları biliyordu ve bu yeni baskıları severek aldı.Satışları da tatminkar olunca çark döndü ve seriler tamamlandı.Zembla,Kit Taylor ve Dylan Dog çarkı döndürmeye yetmedi ve yayıncı tıkandı.Kendi ifadesine göre
elinde 3 Tır dolusu çizgi roman varmış.Tommiks,Teksas,Kaptan Swing serilerini takım olarak alan okur,bunları tekrar almaz.Zembla ve Kit Taylor'u da Türk okuru biliyor.Ama Ceylan bile Kit Taylor'u Türk okuruna benimsetemedi.Üstelik yarım kalan Dylan,TomBraks,Kit Taylor,Zembla serilerinden ötürü
bunları eskiden alan okuyucu da küstü.Bu saatten sonra ne olur bilemiyorum.Dylan Dog sevilen bir dizi yanılmıyorsam.Kit Taylor senede 2 cilt olsun
yayınlanabilir.
       Altın Madalyon sayfalarında fumetti ile ilgili çok yazıldı.Çok da yararlı öneriler sunuldu.Bu alandaki tıkanıklığa Hozcomics en güzel örnek.Gönlüm
Kit Taylor'un yayınının devam etmesi yönünde.Yayıncı da haklı.Telif öde,çevirt,bas sonra da depoya at dursun.

Mrtekin

Ben de aynı görüşteyim.

Çizgi Düşler bile, klasikler haricinde fumetti çarkını döndüremediği için Comics e döndü ve de başarılı oldu.

Aynısını Hoz'da yaparsa, yükselişe geçer.

Devir maalesef Comics devri, dizisiyle, filmiyle, reklamıyla, oyuncağı ile, basılısı, dijitali, televizyonu ile her taraftan yükleniyorlar, eğer, geçmişte yayınlanıp tutulmuş, bilinçaltında ve pop kültürde kendine yer edinmiş bir seri yayınlanmıyorsa (ki bunlar sadece klasikler(teksas, tommiks, swing, tex, mno, mm, zagor), yeni bir fumetti basan bir yayıncının işi çok zor işbu konjonktürde.

Kesinlikle ticari düşünmek lazım.

They drew first blood...

s.b

Alıntı yapılan: yunusmeyra - 06 Ocak, 2015, 23:56:00
her biri biz cizgi romanseverler için efsane olmuş bu serileri tamamlayan Hoz'a sonsuz teşekkürler..
Abi iyiki bu başlığı açtın,Hoz özel teşekkürü hakeden yayınevlerimizden..bu yüzden tekrar aramıza dönmelerini
diliyoruz..

Bende bu dileğinize iştirak ediyorum.

darkwood

EsseGesse nin bu efsane serilerini koleksiyonluk ciltler şeklinde düzeni olarak basıp tamamlayan, Hoz'a çok teşekkürler.
Yarım kalan Kit Taylor, Tom Braks, Zembla ve Dylan serilerini de umarım devam ettirirler veya hakkı ile devam ettirebilecek bir yayınevine devir ederler.
Darkwood Sakinleri..

s.b

Lal Klasiklerden 2 tanesini sonlandırdı. Zagor ve Martin'i. Mister No'da 5-6 cilt sonra bitecek. Yani piyasada Old Fumetti namına bir boşluk oluştu ve bu boşluğu en iyi Kit Taylor doldurabilir. Hozcomics için Kit Taylor'u yeniden piyasaya sunmanın tam vaktidir.

tunaorhun

Alıntı yapılan: s.b - 07 Ocak, 2015, 15:49:00
Lal Klasiklerden 2 tanesini sonlandırdı. Zagor ve Martin'i. Mister No'da 5-6 cilt sonra bitecek. Yani piyasada Old Fumetti namına bir boşluk oluştu ve bu boşluğu en iyi Kit Taylor doldurabilir. Hozcomics için Kit Taylor'u yeniden piyasaya sunmanın tam vaktidir.
Aynı fikirdeyim.
Bu arada Hozcomics ister devam etsin, isterse kapansın; Türk çizgiroman tarihine geçmiştir, her zaman gönüllerimizde ayrı bir yeri olacaktır.

hanac

Sami Bro,

Teksas kapakları da yükleyecek misin ?  :)

hozal

HOZCOMICS bize kazandırdığı çizgiromanlarla bu alanda "unutulmazlar" listesine girdi. Haşim Bey'e çok teşekkür ediyorum. Umarım yarım bıraktığı serilere ileride devam eder; ya da bu serileri başka bir yayınevi sürdürür. Özellikle KİT TAYLOR, 50 yaşın üzerindeki çizgiroman severler için "TEKSAS-TOMMİKS" kadar bir "klasik"ti... DLAN DOG da vazgeçilmez bir seriydi... Yazık oldu...

doktor1881

Alıntı yapılan: Mrtekin - 07 Ocak, 2015, 11:25:31
Ben de aynı görüşteyim.

Çizgi Düşler bile, klasikler haricinde fumetti çarkını döndüremediği için Comics e döndü ve de başarılı oldu.

Aynısını Hoz'da yaparsa, yükselişe geçer.

Devir maalesef Comics devri, dizisiyle, filmiyle, reklamıyla, oyuncağı ile, basılısı, dijitali, televizyonu ile her taraftan yükleniyorlar, eğer, geçmişte yayınlanıp tutulmuş, bilinçaltında ve pop kültürde kendine yer edinmiş bir seri yayınlanmıyorsa (ki bunlar sadece klasikler(teksas, tommiks, swing, tex, mno, mm, zagor), yeni bir fumetti basan bir yayıncının işi çok zor işbu konjonktürde.

Kesinlikle ticari düşünmek lazım.
altına imzamı atarım

s.b

Alıntı yapılan: hanac - 07 Ocak, 2015, 16:26:18
Sami Bro,

Teksas kapakları da yükleyecek misin ?  :)

Ya sen istersinde ben yapmaz mıyım. Bu akşamda uyku yok bana. Ne tv ne gazete ne de uyku. Bari bir iki lokma atıştırmama izin verin. Akşama hallederim inşaallah.