HOZCOMİCS'E TEŞEKKÜR

Başlatan s.b, 06 Ocak, 2015, 23:33:35

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

caretta

Haşim Bey'in eşi Başak Hanım "Kırmızıurbalı"nicki ile forumumuza üye lakin aylardır aktif değil.Hozcomics ile ilgili yazılanları okuyor mu bilemem?Hiç
çevrimiçi olduğunu görmedim...

köstebek

Adminlerin cepten ulaşıp Haşim'i foruma eklemeleri işten bile değil, aslında... 

alan ford

Alıntı yapılan: çizgiliköstebek - 10 Ocak, 2015, 21:02:31
Adminlerin cepten ulaşıp Haşim'i foruma eklemeleri işten bile değil, aslında...

Haşim Bey de üyeydi bir aralar foruma ama nickini hatırlamıyorum , hala üye midir bilemedim.
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

s.b

KOCAMAN BİR TEŞEKKÜRDE BELLA BRONCO İÇİN

Sergio Bonelli Editore tarafından 1984 yılında anavatanı İtalya'da yayınlanmaya başlanan Bella ve Bronco toplam 16 sayılık bir seridir.
İtalya'dan 20 yıl sonra Türkiye'de 2005 de Hoz Comics tarafından yayınlanmaya başlanmış bir çizgiroman Bella ve Bronco. İki sayı birarada 138 sayfalık ciltler halinde 8 kitap olarak yayınlanmış ve seri tamamlanmıştır. Hoz Comics seriyi iki sayı birarada yayınladığı halde orijinal kapaklardan okuru mahrum etmemek için kapak resimlerini kitaba önlü arkalı basmıştır.

Kuzey-Güney savaşının ortasında bir anda kaderin birbirine bağladığı iki kahraman. Sarışın güzel Bella Madigan ve Kızılderili Bronco zaman içinde birbirine zoraki de olsa sıkı sıkı bağlanırken, ilerleyen bölümlerde ayrılmaz bir ikili olacaklardır.

1

2

3

4

5

6

7

8

İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

pizagor

Bella ve Bronco'nun ikinci sayıdan sonrasını getirememiştim, ama hala okumaya niyetli olduklarımdan.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

s.b

Bella ve Bronco okumak keyiflidir. Bu neşeli ikili ile hoşça vakit geçirirsiniz.

s.b

Judas'ı unutmuşuz arkadaşlar. Kimse de hatırlatmıyor.            

s.b

Kaptan Swing'imizide unutmayalım. Hozcomics daha önce Türkiye'de hiç yayınlanmamış orijinal maceralar ile yerli çizerlerimiz tarafından hazırlanan maceralarıda yayınlayarak müthiş bir iş çıkarmıştır.

s.b

s.b

caretta

Hozcomics'in Türkiye'de çizgi roman adına yaptığı en hayırlı işlerden birisi de Kaptan Swing'in tüm külliyatını yayınlamasıdır.Yayıncının buradaki öngörüsü ve şansı Swing'in tıpkı Tommiks ve Teksas gibi çok sevilen,okunan,defalarca tekrar maceralarının yayınlanmasına karşın satmasıdır.Swing,
1969 yılında İlhami Alpagut tarafından fasiküller (415 adet)halinde yayınlanmaya başladı.Sonra Ertuğrul Ürer dönemi başladı ve 1995 yılına kadar yayınlanmaya devam etti.Tom Braks gibi çok macerası olmamasına karşın Türk okuru Ontario Kurtları'nı ve onların yiğit komutanını çok sevdi.28 adet
Türk çizimi macerası da bulunmaktadır.Alpagut fasiküllerinde bulunan bu maceraları da Hozcomics yayınladı.Hiç yayınlanmamış olan "special" sayılar
da yayınlandı.Alpagut döneminde 415 fasikül 103 ciltte toplandı.Daha sonra yayınlanan aylık sayılarda 103 cilt 159'a ulaştı.Ertuğrul Ürer döneminde
ise 3 ana seri (158+263+27)ve 2 ara seri (20+28) ve 19 sayılık Süper Albüm Serileri vardır.Satılmasa bu kadar baskısı yapılır mıydı?Bunları tesbit etmek,ayırt etmek başlıbaşına bir uzmanlık işidir.Fasikül kapaklarının çoğunu Yücel Köksal  çizmiştir.Türk çizimi maceralar yasal olmadıkları için Ertuğrul Ürer serilerinde hiç yayınlanmamışlardırlar.

aa

Swing gibi uzun bir kulliyati eksiksiz ve duzenli olarak yayinlayan HOZ a ben de cok tesekkur ediyorum. Gercekten de neredeyse imkansizi basardi.
Esse Gesse Hayranı...

s.b

2 cilt olarak yayınlanan ESSEGESSE MAGAZİN'İ unutmayalım

Saint2

En sevdiğim yayınevlerinden biri HOZ...
Başladığı işi bitirmesi de ayrı bir takdire şayan bir durum...

s.b

LONE RANGER
1                                                                         2                                               3

4                                                                        5