Supergirl

Başlatan dean, 13 Ocak, 2015, 13:32:44

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

doktor1881

Bölüm:1 (Güncel) Daha önce sızdırılan bölüm ile farklılıklar vardır diye seyrettim.Değişen bir şey göremedim.

Bölüm Notu:5/10

Animvader

Alıntı yapılan: doktor1881 - 27 Ekim, 2015, 14:50:33
Bölüm:1 (Güncel) Daha önce sızdırılan bölüm ile farklılıklar vardır diye seyrettim.Değişen bir şey göremedim.

Bölüm Notu:5/10

Abi o sızdırılan bölümü biz izleyebildik, Amerika'da torrent v.b. işler yasak olduğu için onlar ilk defa izledi yani fark olmaması normaldi  :)

doktor1881

Sezonun en iddialı yapımlarından biri olan Supergirl, beklentileri boşa çıkarmadı. Erkek süper kahramanlardan geçilmeyen televizyonlara farklı bir soluk getiren dizi, birinci bölümüyle sezonun en çok izlenen açılışını yaptı.

Melissa Benoist'i başrolünde izlediğimiz Supergirl'ün pilot bölümü, internete sızınca ilk olarak San Diego Comic Con'da gösterilmişti. Sonuç olarak bu talihsiz durum, Supergirl'ün yükselişine engel olmadı diyebiliriz.

http://tr.web.img3.acsta.net/newsv7/15/10/28/12/37/333800.jpg

Animvader

O biraz CBS kanalında olduğu için. Yani bizde bir dizinin Kanal D, Atv'de başlaması gibi ilk bölümü çok izlendi.

Gotham da FOX'da 8-9 milyonla başlayıp sezon ortasında 4'e inmişti. Supergirl'ün de bu reytingi tutabileceğini zannetmiyorum.

dean

Çok uzun bir yazı yazıyordum ilk bölüm için ama sildim gitti. Belki sonra ekşi için yazıp buraya kopyalarım. Tek cümle ile diyeceğim şey; var olduğu her kulvarda dizinin berbat olduğu o kadar.

xmenac

Forumda konusu geçince haberlere baktım, 12.95 milyon kişi izlemiş. Yayınlandığı gün The Big Bang Theory'den sonra en çok izlenen yayın olmuş.

Sezonun ilk bölümü olduğu için merak edip izleyenler de olmuş olabilir tabii. İlerleyen bölümlerde rating durumu nasıl olacak bakalım. Rating yarışının içinde olan kanallarda da çizgi roman uyarlamalarının başarılı olabileceğini kanıtlayabilecek bir yapım gibi duruyor.

hbegec

Alıntı yapılan: dean - 30 Ekim, 2015, 23:14:46
  Çok uzun bir yazı yazıyordum ilk bölüm için ama sildim gitti. Belki sonra ekşi için yazıp buraya kopyalarım. Tek cümle ile diyeceğim şey; var olduğu her kulvarda dizinin berbat olduğu o kadar.

Marvel Fanboy gibi konuşuyorsun... Kesinlikle katılmıyorum... Berbat ne ya,berbat yazmış adam birde her kulvarda...Enteresan...

Nightrain

Sezon ortasına doğru reytingleri düşer kesinlikle.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

dean

Alıntı yapılan: hbegec - 31 Ekim, 2015, 12:39:09
Marvel Fanboy gibi konuşuyorsun... Kesinlikle katılmıyorum... Berbat ne ya,berbat yazmış adam birde her kulvarda...Enteresan...

hbegec katılmayabilirsin. Sevdiysen ne mutlu sana. Her hafta güzel güzel izlersin Supergirl'ünü. Beğenmek zorunda mıyım ben ? İşi Dc vs. Marvel'a çekmeye çalışma. Kötü kötüdür. Ben burada Iron Man 3'e de demediğimi bırakmıyorum. Iron Man 3'ü beğenmiyorum diye Dc Fanboy'u mu oluyorum. Aynı şekilde Supergirl'ü de beğenmeyebilirim.

Karakterlerin tamamı klişe ve arketip. Oyunculuklar son derece karikatürize. (Melissa Benoist'den milyon kat daha iyi o kostümü taşıyan cosplay'ler gördüm ben.) Hikaye Superman konseptinin en fazla kullanılan ve en basit hikayesi (neymiş milyonuncu kez Phantom Zone'dan kaçmışlar) Senaryo desen ilkokul seviyesi. Dizinin üslubu en kötü çizgi filmden beter. Ben bunu neden beğeneyim ?

Sadece beğendiğimiz zaman mı yazmalıyız ? Tekrar tekrar söylüyorum. Supergirl iddaa'lı olduğu her alanda (iddaa'lı olduğu felanda yok. Dizi kendisini iddaa'lı sanıyor.) son derece başarısız olan bir dizi. Sezonun en kötü dizisi olduğunu düşünüyorum. Ha işi Marvel vs Dc yapmak istiyorsanda zaten ben bi'şey demem. Onun cevabını 20 Kasımda Jessica Jones verecektir.

hbegec

Alıntı yapılan: dean - 31 Ekim, 2015, 13:33:48
  hbegec katılmayabilirsin. Sevdiysen ne mutlu sana. Her hafta güzel güzel izlersin Supergirl'ünü. Beğenmek zorunda mıyım ben ? İşi Dc vs. Marvel'a çekmeye çalışma. Kötü kötüdür. Ben burada Iron Man 3'e de demediğimi bırakmıyorum. Iron Man 3'ü beğenmiyorum diye Dc Fanboy'u mu oluyorum. Aynı şekilde Supergirl'ü de beğenmeyebilirim.

Karakterlerin tamamı klişe ve arketip. Oyunculuklar son derece karikatürize. (Melissa Benoist'den milyon kat daha iyi o kostümü taşıyan cosplay'ler gördüm ben.) Hikaye Superman konseptinin en fazla kullanılan ve en basit hikayesi (neymiş milyonuncu kez Phantom Zone'dan kaçmışlar) Senaryo desen ilkokul seviyesi. Dizinin üslubu en kötü çizgi filmden beter. Ben bunu neden beğeneyim ?

Sadece beğendiğimiz zaman mı yazmalıyız ? Tekrar tekrar söylüyorum. Supergirl iddaa'lı olduğu her alanda (iddaa'lı olduğu felanda yok. Dizi kendisini iddaa'lı sanıyor.) son derece başarısız olan bir dizi. Sezonun en kötü dizisi olduğunu düşünüyorum. Ha işi Marvel vs Dc yapmak istiyorsanda zaten ben bi'şey demem. Onun cevabını 20 Kasımda Jessica Jones verecektir.

Dean öncelikle karikatürize demişsin karakterlere ancak supergirl dc universe de espri düzeyi yüksek biraz karikatürize ve ergen tavırları olan bir karakterdir.Melissa Benoist bence de ilk gördüğümde olmamış dediğim ama dizide son derece beğendiğim bir oyunculuk sergilemiş..Ne yapacaktı oscar lık bir performans mı bekliyordun... Dc 'nin belki de iyi projelerinden birisi olacak bence bu dizi; diğerlerinin yani diğer dc uyarlamalarının oyunculukları daha kötü bence...  Biz smallville leride gördük hödük gibi çekilen,11 sezon boyunca uçamayan bir "superman"... İlk bölümde güçlerinin farkına varıp kullanması ve bizi yeni bir story arc faciasından kurtaması iyi olmuş dizinin Bende bir dc fanboyu değilim yaşım 37... Sana katıldığım konularda var marvel'ın daredevil'i ve fragmanlardan anlaşıldığı kadarıyla Jessica Jones çıtayı bambaşka yerlere koyacaklar...Bunda Netflix'in de payı büyük..

Dediğin gibi her hafta güzel güzel izleyeceğim Supergirl'ü..Beğenmek zorunda tabi ki değilsin ancak berbat biraz aşırı olmuş...

dean

Alıntı yapılan: hbegec - 31 Ekim, 2015, 13:50:29
Dean öncelikle karikatürize demişsin karakterlere ancak supergirl dc universe de espri düzeyi yüksek biraz karikatürize ve ergen tavırları olan bir karakterdir.Melissa Benoist bence de ilk gördüğümde olmamış dediğim ama dizide son derece beğendiğim bir oyunculuk sergilemiş..Ne yapacaktı oscar lık bir performans mı bekliyordun... Dc 'nin belki de iyi projelerinden birisi olacak bence bu dizi; diğerlerinin yani diğer dc uyarlamalarının oyunculukları daha kötü bence...  Biz smallville leride gördük hödük gibi çekilen,11 sezon boyunca uçamayan bir "superman"... İlk bölümde güçlerinin farkına varıp kullanması ve bizi yeni bir story arc faciasından kurtaması iyi olmuş dizinin Bende bir dc fanboyu değilim yaşım 37... Sana katıldığım konularda var marvel'ın daredevil'i ve fragmanlardan anlaşıldığı kadarıyla Jessica Jones çıtayı bambaşka yerlere koyacaklar...Bunda Netflix'in de payı büyük..

Dediğin gibi her hafta güzel güzel izleyeceğim Supergirl'ü..Beğenmek zorunda tabi ki değilsin ancak berbat biraz aşırı olmuş...

Hiç bir alanda beğenmediğim bir yapımı "çok kötü", "berbat" ya da "rezalet" diye eleştirebilirim. Önemli olan 6 harften oluşan "berbat" kelimesi değil. Diziye baktığımız zaman son derece vasat bir senaryo var. + Sana bi'şey söylemek zorundayım - Ne yoksa Lezbiyen misin ? O yüzden mi benim çıkma teklifimi kabul etmedin. Gibi düşük seviyeli bir senaryo bu. Kara'nın patronu, Kara'nın arkadaşı, ablası son derece arketip şekilde yaratılmışlar. Bunları izlemek keyif vermiyor. Bende onu belirtmeye çalışıyorum. Güçlerini farkına varıp kullanması diyorsun da kız güçlerini 30 saniyede kullanmaya başladı. Bu mudur Smallville'den daha iyi olan hikaye. Netlix farkı elbette var. O işi düşünmesi gereken kişiler ise en başından beri yapımcılar. Ellerinde ki ürüne değer veriyorlarsa Netflix, AMC, FX gibi kanallarda çalırlar. Ellerindeki proje kaliteli değilse böyle de eleştirilirler ya da Constantine gibi iptali görürler.

Animvader

Alıntı yapılan: hbegec - 31 Ekim, 2015, 12:39:09

Bunları yazacağınıza dizinin kendi açınızdan incelemesini yazıp beğendiğiniz yönlerini niye belirtmiyorsunuz?

doktor1881

Bölüm:2 (Güncel) Ergen dizisinde Ergen bir kahramanın maceralarını tebessümle izliyorum.
Hoşuma da gidiyor.Biraz relax olmak lazım
Kara bu bölümde General Astra ile karşılaşıyor.

Bölüm Notu:6.5/10

Animvader

Evet, beklenen oldu ve ikinci bölümün reytingi 8.8 milyon olarak geldi.

maeglin

Alıntı yapılan: doktor1881 - 03 Kasım, 2015, 13:54:49
Bölüm:2 (Güncel) Ergen dizisinde Ergen bir kahramanın maceralarını tebessümle izliyorum.
Hoşuma da gidiyor.Biraz relax olmak lazım
Kara bu bölümde General Astra ile karşılaşıyor.

Bölüm Notu:6.5/10

6.5'sa izlenebilir gibi geldi şimdi, ilk bölümü Mayıs'ta izlemiştim, pek beğenmemiştim, bir şans daha tanıyalım o zaman :)