Supergirl

Başlatan dean, 13 Ocak, 2015, 13:32:44

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

xmenac

İkinci bölüm, rating'lerde ilk bölüme göre düşük bir izlenme oranı elde etmiş ama yine de iyi bir izlenme oranı var gibi gözüküyor.

maeglin

Belki Spoiler olabilir;

Biraz önce izleme fırsatı buldum, bölümde yalnızca Astra - Supergirl buluşması hoşuma gitti ki o da zayıf kalmış. Bölüm kötüsünün Hellgrammite olmasının hiç bir anlamı olmamış. Tamam bu ikilinin buluşması adına köprü görevi gördü ama o kadar mı etkisiz olur. Efektler çok kötü görünüyor, uçması ya da ses duvarını aşmasını kastetmiyorum, ki bir dizi için bunlar yeterli ama Hellgrammite'in o koşusu, yüz ifadesi de neydi öyle.

Bir de Supergirl için çıkış mı arıyorlar yoksa Superman'i görmeden izlemeye mi çalışıyoruz onu da anlamadım. Çelik Adam, Superman, Metropolis, Supergirl ve yaşam alanından daha fazla telaffuz ediliyor. İlerleyen bölümlerde bu sorunlar telafi edilirse ne ala, şahsen benim bu bölüm için puanım

4.5/10

dean

Yine rating ve izlenme oranlarına döndük. Arkadaşlar 8.8 dışardan bakınca iyi bir izlenme görünebilir. Lakin Dizinin 13 ile başladığını düşünürsek 8.8 ciddi bir kayıptır. Şimdi esas kıyaslanması gereken yere bakalım. Yani CBS kanalı içerisinde dizilere bakalım. Elementary 13 milyon ile başlamış ve 10 milyonluk bir ortalama tutturmuş ilk sezonunda. The Good Wife 13.7 ile başlamış ve sezon boyu 12 civarı bir oran tutturmuş. Hawaii Five-0 ilk sezon 11.9'luk başlamış ve genel olarak o seyrini korumayı başarmış. Bunlar CBS kanalının halen devam eden başarılı sayılan dramaları.

İptal edilen ve iptalden son anda dönen dizilere bakarsak Scorpion 14 ile başlamıştı 9'a kadar düştüğünde olumsuz haberler geldi. Ama sezon sonu 11'e yaklaşınca ikinci sezon onayı geldi. Stalker ise 9 ile başladı 7 ile bitirdi ve iptal geldi.

Şu anda Supergirl ikinci bölümüyle CBS ortalamasının altında. CBS'in ortalama olarak 3 puanlık kayıplara tahammülü var. Yani Supergirl 9 ortalama etrafında dolaştığı zaman iptal edilmez. Lakin dikkat edilmesi gereken bir önemli unsur daha var. O da izleyici ortalamaları. Yukarıda yazılan dizilerin hepsi ilk bölümleri ve ikinci bölümleri arasında yüzde onu aşmayan izleyici kayıpları yaşamıştır. Supergirl ise yüzde 30'luk bir seyirci kaybı yaşamıştır. Bu CBS'in alışık olduğundan çok daha büyük bir kayıp. Bu CBS tarafından çok ciddi değerlendirilecektir.

Özetle Supergirl, CBS'in yatırım yaptığı bir dizi. Hemencecik vazgeçmeyecektir. Ama şu anda üçüncü bölüm ve sonrası alacağı oranlar çok önemli. 9 etrafında giderse dizi devam eder. Ama 8.8'in altına inme eğilimi gösterirse tehlike çanları çalar.

tommikser

İMDB ye göre 8 bin kişi oy kullanmış ve puanı 6.3.Bu puan neredeyse vasat demek.Genel olarak puan,kullanılan oy arttıkça düşüyor.Artan sayısı çok fazla görmedim.Eğer diğer bölümlerde de puanı düşerse işi yaş.Anladığım kadarıyla diğer bölümde beğenilmezde 5 e doğru gider.

xmenac

Dizide efektleri beğendim ben. Beklediğimden iyiydi.

Maxwell Lord karakterinin diziye dahil olması da güzel olmuş.

Nightrain

O değil de, önceki sayfalarda paylaşılan Red Tornado görseli gerçek mi? Gerçekse reytingler biraz daha düşecektir. ;D
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

xmenac

Red Tornado tasarımını forumda sadece ben başarılı buldum sanırım. :D

IMDB'de yer alan cast bilgilerine göre ileriki bölümlerde Reactron, Livewire, Toyman ve Non var.

Nightrain

İlk bölümü izledim ve zayıf buldum. Daha ilk bölümden Supergirl'in gerçek kimliğini 2 kişi öğrendi. Ayrıca çat diye sanki yılların profesyönel süper kahramanıymış gibi uçmasınıda saçma buldum. Biraz zamana yayabilirlerdi. Böyle monoton gitmeye devam ederse ilk sezonda fişini çekerler. Neyse, umarım ilerleryen bölümlerde bi şekilde Arrow ve Flash ile crossover yaparlar.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

xmenac

Ortak bir bölüm çekme ihtimalleri var mı bilmiyorum ama çok güzel olurdu.

Animvader

Alıntı yapılan: Nightrain - 04 Kasım, 2015, 15:53:50
O değil de, önceki sayfalarda paylaşılan Red Tornado görseli gerçek mi? Gerçekse reytingler biraz daha düşecektir. ;D

Yanındaki resimdeki spandex tayt giymiş, six-packli baklavalı, android ne kadar gerçekse o kadar gerçek bence  :)

doktor1881

Bölüm:3 (Güncel) Supergirl Reactron'a Karşı
I'm Supergırl tripleri.Supermanla sidik yarışı
Ve basit konular  dizinin geleceği karanlık

Bölüm Notu:5/10

Ahmet Oktay

Dizi bu hafta 1.7 reyting yapmış, 8.1 milyon kişiyi ekran başına çekebilmiş. IMDB puanı da 6.3 an itibariyle. Dizi iptale doğru koşmaya başladı.

rumar80

Bir kurşundan bile daha hızlı

doktor1881

Bölüm:4 (Güncel) Bölüm kızlar(Kara-Alex) ve annesi arasındaki sorunlar ile geçiştirildi.Uvertür olarak Supergirl'in yarattığı Leslie ile dolduruldu.Bölüm sonunda DEO ile gizem konarak bitirildi

Bölüm Notu:4.5/10

doktor1881

Bölüm:5 (Güncel) Knox adlı bir bombacı ve beraberinde gelen şüpheler
Bu Süpergirl'in işi zor ilk sezonu tamamlarsa Eyüp Sultan'da kurban kessin ;D ;D

Bölüm Notu:3.5/10