Orville

Başlatan kharon, 18 Aralık, 2017, 00:13:42

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kharon

The Orville yeni baslayan bir Star Trek parodisi; elbette orjinal bir fikir degil daha once yapilmis Star Trek parodisi film ve diziler var ama projenin arkasinda Seth MacFarlane'in olmasi beni umutandirdi.

Henuz sadece ilk bolumu izleyebildim, fena olmayan bir baslangic. Bakalim

cemilngn

Ben 5-6 bölüm izledim. Gayet iyi ilerliyor. Espriler de gayet Star Trek evrenine uygun komiklikler bence. Seth Mcfarlane tartışmak istediği konularda tarışma açıyor dalga geçmek istedikleriyle dalga geçiyor. Ben bu halini sevdim.

doktor1881

Emmy ödüllü yapımcı Seth MacFarlane'in y projesi The Orville, FX'te! 1 saatlik bir komedi dizisi olan ve günümüzden 400 yıl sonrasında geçen The Orville'de, The U.S.S. Orville isimli uzay gemisinin yolculuğuna tanık oluyoruz. Geminin hem insan hem de uzaylılardan oluşan mürettabatı da bize bu yolculukta eşlik ediyor

https://sire-media-foxtr.fichub.com/generic/photogallery-photo/62/155466.custom.jpg

Dizi hakkında mükemmel bir inceleme

https://www.bilimkurgukulubu.com/televizyon/dizi/star-trek-mirasina-sahip-cikan-bir-dizi-the-orville/

doktor1881

Bölüm:1 Star Trek hayranı olarak diziye bir göz atayım dedim.Sahne arası müzikler beni geçmise götürdü
Komedi diye başlamıştım ama ilk bölüm beni yanılttı.Sulu bir bölüm beklerken tam bir star Trek dizisi izledik
Yalnız senaryo 1970 yıllarındaki gibi fakat bu beni zorlamadı.Din olgusunun işlendiği bölüm güzeldi

Bölüm Notu:8/10

kharon

Bu arada dizinin ikinci sezonu yakinda basliyormus, ikinci sezon icin onay aldigini biliyordum ama yayin tarihinden haberim yoktu. 30 aralikta ilk bolumle ikinci sezon aciliyormus, guzel haber

aitor03

Dizi yokluğunda seyrediyorum seyretmesine ya, beğenmiyorum.
Senaryodaki tutarsızlıklar mı desem, komedi diye başlayıp drama kayması ama bu dramda bile tutarsızlıklar olması mı (doktorun kendini ölümden kurtaran uzaylıya tuzak kurup hiç gerek yokken bıçaklaması mesela), son dört yılın en gözde distopik serisi Black Mirror'dan esinlenen (bire bir aynı demeyeyim hadi o puanlama mevzunun) bölümü mü desem, araya serpiştirilmiş çoğu gereksiz absürt espriler mi, yoksa günümüzden 300 küsur yıl sonra geçmesine rağmen günümüzün aktüel medyasına göndermeler (kardashianlar, reality showlar vs) mi desem, bilemiyorum...
Bir yandan gelmiş geçmiş, kıyıda köşede kalmış bir alay bilimkurgu dizisini seyretmiş biri olarak, dibine kadar tatmin olmayı beklemiyorum ama dediğim gibi, yokluktan izledim. Sadece CGI başarılı.

Ha, McFarlane'i kıskandım. Adamın parası var, bağlantısı var, kendine Star Trek dizisi yapmış, daha ne olsun  ::)
Belki ikinci sezon toparlar, göreceğiz.