Tex Romanzi a Fumetti

Başlatan caretta, 05 Ocak, 2015, 20:17:37

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

caretta

Galleppini'nin 100.doğum yılına atfedilen bu kitap Oğlak Altın Seri'nin 134.sayısında yayınlanan (64-114)
"Yokediciler" adlı en kısa Teks macerasını içeriyor. Macerayı Galleppini çizmişti. Yeni, yayınlanmamış bir macera değil...

hanac

Tex Romanzi a Fumetti N° : 8: Cinnamon Wells

Çıkış tarihi: 18/09/2018

Senaryo: Chuck Dixon

Çizim ve Kapak: Mario Alberti

hanac

hanac

Mario Alberti'nin ikinci Tex Romanzi a Fumetti çalışması.

rumar80

Chuck Dixon yazmış bir de

ferzan

Alıntı yapılan: rumar80 - 18 Ağustos, 2018, 16:37:22
Chuck Dixon yazmış bir de

Bu durumda Teks 'e ilk kez comics diyarı Amerika 'dan bir senarist konuk olmuş oluyor değil mi?..Batman ''Knightfall'' 'ın yazarlarından ve ''Bane'' karakterinin yaratıcılarından bir ismin Teks 'e nasıl bir senaryo yazdığını çok merak ediyorum...Teks 'in bugüne dek dünyanın dört bir yanından çok müthiş çizerleri oldu, Amerika 'dan Joe Kubert bile dev albüm vesilesiyle bir seferliğine konuk olmuş ve yalnızca o sayı Amerika 'da özel bir edisyonda yayınlanmıştı diye biliyorum...Chuck Dixon ise ilk Amerikalı konuk senarist oluyor sanırım...Heyecanlanmadım desem yalan olur...
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

HacıGeraltEmmi

Bu seride en iyi çizilmiş (veya Teks'e çok yakışan çizgiler diyelim) albümler Mario Alberti'ye ait. Serbest panelleriyle olsun, renkleriyle olsun harika görünüyorlar.

haysat

Bu serinin bizde yayınlanması çok zor.

İlker'le konustuğum da "Neden yayınlayayım internette Türkçesi var ve korsan basılıp el altından satılıyor"demisti..

Basılması çok zor görünüyor ama belli de olmaz...
HİÇBİRİNİZ ANLAMAMIŞSINIZ
BENİ SİZİN YANINIZA HAPSETMEDİLER
SİZİ BENİM YANIMA HAPSETTİLER !

caretta

Yılda iki kez yayınlanan bu serinin 9.kitabı İtalya'da 28.2.2019'da yayınlandı. "Altın Tabancalı Adam" adlı macera Ruju-Guera üretimi. Guera bir Sırp asıllı çizermiş ve Scalped dizisini de çizdi galiba. Scalped beni hiç sarmadığından Guera'yı bilmiyorum. Renkli baskıda değişik sayfa panelleri çok hoşuma gitti. Carson ve Teks'in gençlik dönemine ait (1860-61)yılları. Amerikan -Meksika Savaşı (1846-1848) sırasında acımasız Meksikalı çeteci Juan Gonzalez'in (altın tabancalı o) yıllar sonra geri dönerek çetesini dağıtan Teksas rangerlerinden intikam alması anlatılıyor. O timin bir üyesi de Kit Carson! Teks de oldukça genç olarak Carson'a eşlik ediyor.

hanac

Alıntı yapılan: caretta - 23 Nisan, 2019, 20:45:56
Yılda iki kez yayınlanan bu serinin 9.kitabı İtalya'da 28.2.2019'da yayınlandı. "Altın Tabancalı Adam" adlı macera Ruju-Guera üretimi. Guera bir Sırp asıllı çizermiş ve Scalped dizisini de çizdi galiba. Scalped beni hiç sarmadığından Guera'yı bilmiyorum. Renkli baskıda değişik sayfa panelleri çok hoşuma gitti. Carson ve Teks'in gençlik dönemine ait (1860-61)yılları. Amerikan -Meksika Savaşı (1846-1848) sırasında acımasız Meksikalı çeteci Juan Gonzalez'in (altın tabancalı o) yıllar sonra geri dönerek çetesini dağıtan Teksas rangerlerinden intikam alması anlatılıyor. O timin bir üyesi de Kit Carson! Teks de oldukça genç olarak Carson'a eşlik ediyor.

Atilla abi, Tex Romanzi a Fumetti No:9'un kendine ait özel bir başlığı bile var

http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,12805.0.html

KenParker

Alıntı yapılan: hanac - 18 Ağustos, 2018, 10:09:18
Tex Romanzi a Fumetti N° : 8: Cinnamon Wells

Çıkış tarihi: 18/09/2018

Senaryo: Chuck Dixon

Çizim ve Kapak: Mario Alberti

Umarım bunlar Türkiye'de de basılır

Nemo

10. sayi yayinlanmis. Nogales'in Guneyinde macerasi.

https://shop.sergiobonelli.it/tex/2019/08/01/albo/a-sud-di-nogales-1005025/

Bu arada gereksiz bilgi :)   Dragonero tek album, Sighma, Gozler ve Karanlik gibi Turkiye'de de yayinlanan tek albumler ROMANZI A FUMETTI serisi icinde sayiliyor. Teks'in bu albumleri de ROMANZI A FUMETTI serisinin icinde saymislar.
Hatta UT, Hellnoir gibi mini seriler de bu seriye dahil edilmis.

Çizgi Dusler'in Teks'in bu ROMANZI A FUMETTI sayilarini yayinlama ihtimali hala var mi, bilen dostlar aydinlatirsa sevinirim. Yoksa bir sekilde orjinalleri toplamak lazim.

Özel Alfa Ajanı

Zeljko

Hopi ve Navajo bölgeleri arasındaki kanyonlarda,genç aşıklar, gençlik çeşmesine açılan gizli girişi bulmanın hayalini kurarlar.Efsanevi çeşmenin içinde bulunan hazinenin peşindeki acımasız haydutlar ve gizemli maskeli birinin önderlik ettiği vahşi yerliler arasında kalan Tex ve arkadaşlarının yardımına ise geçmişte Anasazilerin sırlarıyla yüzleşen cesur savaşçı Nakai koşacaktır!

Şu Gotham'ın önü bir uzun alan
Bir tek seni sevdim Christopher Nolan

Zeljko

Nakai kimdir diyenler için bkz

Şu Gotham'ın önü bir uzun alan
Bir tek seni sevdim Christopher Nolan

Saki

Ben de henüz Nakai, Zagor'un Yedi cibola kenti macerasında Hopi kızı Shumawi'ye aşık olan Nakai değil miydi diyecektim 
ve aşağıya giderken bkz'ları gördüm, :) 

Bir kısmını Chiarolla, serinin daha fantastik unsurlar içeren kısmını ise devamda Marco Toricelli çizmiştir, nasıl baksan çok güzel bir macera.