Bosch

Başlatan Ahmet Oktay, 23 Mart, 2015, 00:10:08

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ahmet Oktay

Los Angeles Polis Departmanı cinayet masası dedektifi Harry Bosch, 13 yaşında bir çocuğa ait olduğu tespit edilen bir kemik bulunmasının ardından olayı sorgulamaya başlar. Tam bu sıralarda Dedektif Bosch, haksız yere bir seri katili öldürme suçuyla da federal mahkemede yargılanmaya başlar. Bosch çevrenin de katkısıyla hayatının en zorlu dönemlerinden birini yaşmaya başlar..

imdb : http://www.imdb.com/title/tt3502248/?ref_=nv_sr_1
wiki : http://en.wikipedia.org/wiki/Bosch_(TV_series)

rumar80

Bosch karakteri Amerikalı polisiye yazarı Michael Connely'nin yarattığı ve birçok kitabı dilimize de çevrilen bir karakter. Connely dizinin de yapımcısı. Amerikalılar polisiye dizileri güzel yapıyorlar. Karakter de bilinen bir karakter olunca daha başarılı olabilir.
Benzer durum Rizzoli & Isles için geçerli idi.
Yalnız bu dizi amazon.com üzerinden Tek seferde indirilebilinen dizilerden.

Ahmet Oktay

Ahmet Oktay

doktor1881

Ahmet Oktay

Alıntı yapılan: doktor1881 - 12 Ocak, 2016, 19:41:55
Ahmet hiç göz attın mı bu diziye

Henüz fırsatım olmadı abi, arşivimde tüm bölümleri var ama ne zaman izlemeye sıra gelir bilmiyorum ;D
Ani bir kararla izlediklerime ara verip pat diye dalmazsam da yakın zamanda sıra gelecek gibi durmuyor :)

rumar80

Ben bugün izlemeye başladım sonunda

Ahmet Oktay

Alıntı yapılan: rumar80 - 26 Ocak, 2016, 19:54:09
Ben bugün izlemeye başladım sonunda

Yorumlarını bekliyorum Umar abi :) Dizinin izleme listemde daha yukarılara çıkmasını veya daha aşağıya inmesini sağlayabilir.

rumar80

Sevgili Ahmet
   Oncelikle Michael Connely romanları özellikle de Harry Bosch çok sevdiğim karakterdir. Bu yüzden biraz taraflı olabilirim.
    Ilk bölüm ağır temposu ile düzgün bir polisiye izlenimi verdi bende. Bodoslama aksiyon bekleyen başka dizi izlesin. Bu dizi bence bir roman gibi düşünülüp izlenmeli.
   Tüm sezon bitince geniş bir yorum yaparım.

seastar1000

Ben başrolde ki şahısa isinamadim o yüzden diziyi izliyemedim

rumar80

Titus welliver birçok dizide ve filmde karşımıza çıkan bir oyuncudur.
Town, gone baby gone gibi güzel filmlerde yardımcı oyuncu olarak oynadığı gibi, gold wife, lost gibi kaliteli dizilerde de rol almıştır.

seastar1000

Sezon 2 başlayınca birinci sezonu izledim kötü değil izleniyor o hızla Connelly nin kitaplarını kronolojik olarak tekrar okumaya başladım da Kemikler Şehri ne gelince zorlanmaya başladım pes peşe  on kitap bitmiş 2 haftada

Mrtekin

En iyilerini bitirmişsin, zaten.

Kemikler Şehri'nden sonra biraz yavanlaşmaya başlar.

Haller açılımı ile biraz biraz toparlanır: sonradan.
They drew first blood...

hanac

Alıntı yapılan: seastar1000 - 15 Mayıs, 2016, 14:47:04
pes peşe  on kitap bitmiş 2 haftada

Abi ne yapmışsın öyle  :o

seastar1000

Kemikler Şehri hala bitemedi tikandim galiba  Bosch dan
Dönelim gene Tex e biz diyorum