Bosch

Başlatan Ahmet Oktay, 23 Mart, 2015, 00:10:08

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

V

4.sezonu bitirdim.Bosch'un hayatında önemli kırılımların olduğu, aynı zamanda da düğümlerin çözüldüğü bir sezondu .
   Düşük aksiyon  temposuna rağmen Bosch kalitesiyle kendisini izlettiren bir polisiye..
"İstemem,eksik olsun.."

doktor1881

4. sezon en beğendiğim sezonu olmuştu.Bu sene bildiğim kadariyla 7. ve son sezonu yayinlanacak.BCS,Line of duty  ve Morse'la beraber en çok beklediklerim arasinda.Hem diziyi hem de kitaplarını okuyanlara bir sorum var;Hangi kitap hangi sezonu anlatiyor?

Mrtekin

Şu an bende 4. sezonu seyrediyorum. Açıkcası; Michael Connelly'nin kitaplarını daha çok seviyorum. Dizisi ile ilgili düşüncelerim karışık. Çok da beğendiğimi söyleyemem.

Season 1:
Based on The Concrete Blonde, City of Bones, Echo Park,

Season 2; Trunk Music, The Drop and The Last Coyote,

Season 3;The Black Echo, A Darkness More Than Night,

Season 4; Angels Flight,

Season 5; Two Kinds of Truth,

Season 6: The Overlook, Dark Sacred Night.

Bunların içinde The Last Coyote (Son Çakal: İnkılap'ın parlament mavisi kapağı ile:) kitabını çok severim. Bosch; hayatında dibe vurduğu bir dönemde, nihayet, kendisi çocuk iken öldürülen annesinin cinayetini çözmeye karar verir...
They drew first blood...

rumar80

Harry Bosch polisiyenin en baba karakterlerinden biridir. Benim de favorisi olduğum biri. Kitaplarının neredeyse tamamını okudum. Ama dizi için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Nedense bir türlü başlayamamıştım. Tesadüfe bakın ki geçen gün başladım. Doğal olarak çok gerilerdeyim ama yavaş yavaş ve azimle izlemeye devam edeceğim.

rumar80

İkinci sezon bitmek üzere. Yavaş yavaş ama keyif ala ala izliyorum. Eli yüzü düzgün bir iş yapmışlar. Polisiye sevenlere ve hala izlememişlere mutlaka öneririm.

Zeljko

Alıntı yapılan: rumar80 - 09 Nisan, 2021, 15:52:11
   İkinci sezon bitmek üzere. Yavaş yavaş ama keyif ala ala izliyorum. Eli yüzü düzgün bir iş yapmışlar. Polisiye sevenlere ve hala izlememişlere mutlaka öneririm.

4. sezonda dizi tavan yapıyor.Elbette bir true detective değil ama gayet de tatmin edici.Normalde Nisan ayında yeni sezon -son sezon aynı zamanda- gelmesi gerekli ama daha herhangi bir habere rastlamadım
Şu Gotham'ın önü bir uzun alan
Bir tek seni sevdim Christopher Nolan

rumar80

Bu ayın sonunda final sezonu geliyor.
  Ben dördüncü sezona başladım. İzlerken büyük keyif alıyorum.

Zeljko

Malum şahsın pazar sabahı videolarından beri suç ve polisiye dizileri artık kesmez olsa da yine de haber vermek istedim;bu cuma son sezon yayinlanıyor umarım güzel bir finalle bitirirler...

rumar80

Dördüncü sezon çok güzeldi. Şimdi beşinci sezona başlayacağım.

hennessy

İlk sezonu bitirdim. Şimdilik abartıldığı kadar çok iyi bir dizi diyemeyeceğim. Tipik Amerikan polisiyesi adamımızda Clint Eastwood Dirty Harry tarzına yakın biri. İzlemeye devam.7/10

Not:Yalnız yaşadığı eve, dinlediği müziklere kullandığı müzik sistemine hayran kaldım...
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

rumar80

Ve dizi bitti. Son sezon diğerlerinin aksine 8 bölüm sürdü, ama bir yandan toparlama, diğer yandan yeni kapılar açması açısından güzeldi. Kitaplarını sevdiğim Bosch'a şimdilik veda etme zamanı. Ama sanırım yeni bir seri planlanıyormuş. Bekleyelim.

Zeljko

Alıntı yapılan: rumar80 - 02 Ağustos, 2021, 17:07:29
   Ve dizi bitti. Son sezon diğerlerinin aksine 8 bölüm sürdü, ama bir yandan toparlama, diğer yandan yeni kapılar açması açısından güzeldi. Kitaplarını sevdiğim Bosch'a şimdilik veda etme zamanı. Ama sanırım yeni bir seri planlanıyormuş. Bekleyelim.

Bosch'un avukat kardeşi Mickey Haller'ı merkeze alan bir spin-off'tan bahsediliyor.Ne olursa olsun serinin bitmemesine çok sevindim.

rumar80

IMDB'nin sitesinde Harry, Maddy ve Honey Chandler'ın olduğu bir cast var. Sanki Harry'nin özel dedektiflik dönemi gibi. Bekleyip göreceğiz.

hennessy

Diziyi ibitirdim. Dizinin en güzel yanı hikayenin yavaş ilerlediği ama sizi sanki orada imiş gibi içine çeken bir yanı var. İlk sezonda dediğim gibi Dirty Harry'ye biraz benzetilmiş zaten 3.sezonda kendisine bir konuşmada deniyor. Dediğim gibi tipik Amerikan polisiye ve ailevi olaylar bildiğiniz hikayeler ama izlenir 7/10
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

Mrtekin

Bosch: Legacy, the second TV series based on the Harry Bosch novels, will stream on IMDb TV/Prime Video. The release date and a trailer will be shared very soon. Bosch: Legacy stars Titus Welliver (Harry Bosch), Mimi Rogers (Honey Chandler) and Madison Lintz (Maddie Bosch).

The Lincoln Lawyer series is coming to Netflix in a few months. Starring Manuel Garcia-Rulfo as Mickey Haller, Neve Campbell as Maggie McPherson, Becki Newton as Lorna, Jazz Raycole as Izzy, Mickey's driver, Angus Sampson as Cisco, and Christopher Gorham as Mickey's client. The first season will be based on The Brass Verdict (2008). Release date and trailer coming soon.

NEW! David E. Kelley just announced a straight-to-series order at ABC for Avalon, a drama series based on Michael's short story, "Avalon," published in the short story anthology, When A Stranger Comes To Town (2021).
They drew first blood...