NATHAN NEVER ve BRENDON HAKKINDA ÖNEMLİ DUYURU

Başlatan köstebek, 26 Nisan, 2015, 02:12:21

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

altay1944

Daha öncelerden destekci olduğumu bildirmiştim.her gün çıksın alırım.Tek sıkıntım hangi sayı ne zaman çıktı benim nasıl haberim olacak.Peki ya altın madalyonu takip etmeyen kesim onlara nasıl ulaşılacak.Sadece idefix,ilknokta,d&r,kitapyurdu,kertenpelex vb.gibi kanalları kullanan okuyucular nasıl haberdar olacak.Duyuruyu sadece altınmadalyondan yaparsanız çizgidiyarı okuyucusu nasıl karşılayacak olayı.facebook ne ölçüde yeterli olacak.?Sanırım cizgidüşler sitesinin çok daha güncel hale gelmesi gerekecek.Ve en önemlisi çıkanlarla ilgili mail sisteminin kurulması gerekecek.Bu arada üzülerek te olsa bazı yayınlarınızı almaktan vazgeçmek durumunda kalacağım.Ne zaman başlanacak lütfen iletişimi koparmayın ...
Yarabbi bildir de
ben beni bileyim. Beni bilen ben ile kendime geleyim. Benim bensizliğim
ile ben seni bileyim. Seni bilmeyen beni ben neyleyeyim...

Hz. Mevlânâ

s.b

Bir Brendonsever olarak acaba öpülmeye hazır mıyım? Veya Brendon'a uğrunda öpülecek kadar çok tutkun muyum?
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

köstebek

Alıntı yapılan: s.b - 27 Nisan, 2015, 10:46:37
Bir Brendonsever olarak acaba öpülmeye hazır mıyım? Veya Brendon'a uğrunda öpülecek kadar çok tutkun muyum?

Öpülmek demeyelim de, dostça tokalaşmak daha iyi olur gibi :) Kalmış şurda epi topu 15, 20 cilt. Ayrıca bu tamamen sizin vereceğiniz bir karar... :)

köstebek

Alıntı yapılan: altay1944 - 27 Nisan, 2015, 09:01:46
Daha öncelerden destekci olduğumu bildirmiştim.her gün çıksın alırım.Tek sıkıntım hangi sayı ne zaman çıktı benim nasıl haberim olacak.Peki ya altın madalyonu takip etmeyen kesim onlara nasıl ulaşılacak.Sadece idefix,ilknokta,d&r,kitapyurdu,kertenpelex vb.gibi kanalları kullanan okuyucular nasıl haberdar olacak.Duyuruyu sadece altınmadalyondan yaparsanız çizgidiyarı okuyucusu nasıl karşılayacak olayı.facebook ne ölçüde yeterli olacak.?Sanırım cizgidüşler sitesinin çok daha güncel hale gelmesi gerekecek.Ve en önemlisi çıkanlarla ilgili mail sisteminin kurulması gerekecek.Bu arada üzülerek te olsa bazı yayınlarınızı almaktan vazgeçmek durumunda kalacağım.Ne zaman başlanacak lütfen iletişimi koparmayın ...

NN'ın ne zaman çıkacağını buradan face'den ve bizim net sitesinden duyuracağız. Diğer ÇR siteleriyle iletişimde olmak benim için zaman açısından zor; artık bu tarz bilgiyi yayma işinde görev biraz da elbirliğiyle hepimize düşüyor.
Basım sayısı çok az, sınırlı olacağı için her yere dağıtabilmemiz imkânsız veya daha doğru bir deyimle anlamsız...
NN'a en kısa zamanda başlamayı düşünüyoruz.

Not: Sizin gibi sadık bir fumetti okurunun bile almaktan vazgeçtiği serileri bize söyleyin biz de basmaktan vazgeçelim, herkes rahatlasın... :)

s.b

Bu kitapları Kadıköy'de sadece siz satsanız da biz de sizden alsak nasıl olur. Bu şekilde imalattan halka doğrudan satış olacağı için fiyatını geri çekebilirsiniz.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

köstebek

Alıntı yapılan: s.b - 27 Nisan, 2015, 12:24:14
Bu kitapları Kadıköy'de sadece siz satsanız da biz de sizden alsak nasıl olur. Bu şekilde imalattan halka doğrudan satış olacağı için fiyatını geri çekebilirsiniz.
Olur abi, sen gel, bir şekilde hallederiz...

darkwood

Brendon ve Nathan N. sever ve kuzgun çizgiroman evi olarak her iki yayına da elimizden geldiği kadar destek vereceğiz.
Her iki serininde düzenli bir şekilde devamlı etmesi ve yarım kalan kitaplar kervanına katılmaması için yayıncının bu kararına saygı
gösterip, denemekte fayda var diyorum.
Umarım zaman içinde satışları daha üst noktalara ulaşır ve bu iki çizgiromanda hak ettiği satış adetleri ile basılır.
Darkwood Sakinleri..

antiochia

İstanbul dışındakiler için 3o TL+ kargo fazla gelir..En azından indirime gitmeyi düşünüyor musunuz?(mesela 25 Tl gibi)

köstebek

Alıntı yapılan: antiochia - 27 Nisan, 2015, 14:36:41
İstanbul dışındakiler için 3o TL+ kargo fazla gelir..En azından indirime gitmeyi düşünüyor musunuz?(mesela 25 Tl gibi)

Olur tabii...

Mrtekin

Abi, yanlış anlamayın ama yüklenecekseniz ilk başta nathan main streame yüklenin.

Main stream harici diğer serileri çok erken bastınız bence, gerek de var mıydı bilmiyorum?

Okuyucunun kafası çok karıştığı için mi bıraktı acaba diye de soruyorum kendime?
They drew first blood...

Deadman

Telafuz edilen 250-300 rakamının daha önce forumda telafuz edilen birim maliyetleri hiç etkilemeyeceği aşikarken... (1000 basmak ile 300 basmak arasında sadece telafuz etmeye bile gerek olmayacak miktarda kağıt parası oynayacağını düşünürsek...) Böyle bir şey neden tercih ediliyor anlamış değilim...

İstanbul dışında internetten alan okuyucuların ya da yine kitapçılarda bu sefer neler çıkmış bir çizgiroman standına uğrayalım diyenlerin ruhunun bile haberi olmayacak.

Limitli edisyon dendiğine göre Thorgallarda ya da Gibratlarda yapılan gibi bir numara sistemi düşünüyor musunuz? Düşünmelisiniz bence... Sonuçta elle numaralandırılacak ama yine de bir güven teşkil edecektir...

Tabii ki her sayıyı 300 kişiye satmak ya da düzenli almasını sağlamak zor olacaktır. Bu numaralandırma abonelik gibi değilde o sayının 300 adet basıldığına dair bir güvence olması açısından iyi olur diye düşünüyorum... Sonuçta satıcıya düşük iskonto ile alıcıya da Türkiye de sadece 300 kişinin sahip olacağı bir sayı diye satıyorsunuz... Daha önceki mesajlarda da söylendiği üzere 100 tanesi bir süre sonra karaborsaya girse satılan 200 taneden daha fazla kar bırakacaktır... (Aklınızda olsun)

Numaralandırma iyidir... ;)

hennessy

Nathan bu ülkede kara borsaya düşer ise ilk sinirli gözlüklü patron ve ben mutlu olacağım.

Kağıt maliyeti belki fazla oynamıyor ama satmayan bir seri daha az basarak ortalamayı düzeltmeye çalışıyorlar

Zaten Nathan ve Brendon'u kaç kişi alıyor ki birden herkes haberi olunca daha pahalıya satılacak bu serilerin üzerine mi atlayacak.

Bu seriyi alanların çoğu eski fumetti takımı onlarda nerelerden alacaklarını ve kimler ile irtibata geçeceklerini az çok biliyorlardır.
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

hanac

D&R larda satış yapmama kararı boşuna alınmamıştır.

Demek ki oralarda satılmıyor, gönderilenler de bir süre sonra iade ediliyor.

haysal

Alıntı yapılan: hanac - 27 Nisan, 2015, 17:31:48
D&R larda satış yapmama kararı boşuna alınmamıştır.

Demek ki oralarda satılmıyor, gönderilenler de bir süre sonra iade ediliyor.

İade etmenin de bir adabı olmalı ama adamlar resmen kitapların resmen ırzına geçiyorlar.
Çok enteresan örnekler var, bir okuyucu bunları yapmaz diyorsunuz.

Ralph

Alıntı yapılan: haysal - 27 Nisan, 2015, 18:30:31
İade etmenin de bir adabı olmalı ama adamlar resmen kitapların resmen ırzına geçiyorlar.
Çok enteresan örnekler var, bir okuyucu bunları yapmaz diyorsunuz.

Bu nereye kadar böyle sürecek? Bir şeyler yapılmalı bence. En azından zarar verilen kitaplar geri alınmamalı. Çok mu şey istiyorum?