Nemo'dan Teks İtalya

Başlatan Nemo, 29 Nisan, 2015, 11:41:16

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

caretta

Kasım 2016'da yayınlanan 617.sayıda eski dostumuz Yama geri dönüyor.Nemo'dan rica edelim bazı sayfaları paylaşsın.
Civitelli çizimi.

Nemo

Özel Alfa Ajanı

Nemo

renkli Tex 10

5 adet macera bizlerle...

Kapak bu kez renksiz olsun :)

Özel Alfa Ajanı

caretta

Yama, 673.sayıda geri dönüyor. Bu macerayı kısmetse 2017'de Çizgi Düşler Aylık Seri'de okuyacağız.

Nemo

Özel Alfa Ajanı

Nemo

Teks Altin Seri'yi okuyorum bu aralar. Olum Cicegi macerasini bitirdim. Yama'nin Donusu macerasina gececegim. Bakalim kahramanlarimiza neler yasatacak iblis :)

Özel Alfa Ajanı

NIC

Herkes döndü bir Villa dönmedi be Hüseyin  ??? 2 sene önce dev teksi çiziyor diye bi söylenti çıkmıştı ne oldu acep bilgin var mı?

Nemo

Behzatcim biraz arastirdim ama bulamadim herhangi bir sey :/
Özel Alfa Ajanı

hanac

Şu kapağın güzelliğine bakar mısınız ?

Tex Magazine N° 2

İtalya Yayın Tarihi: 25/01/2017

Kapak: Claudio Villa

xmenac

Kit'in gömleği neden böyle, yıllardır anlamış değilim.

caretta

Kit'in gömleği tipik ranger kıyafeti.Çok eski Galleppini çizimlerinde Carson da aynı tip gömlek giyiyordu.
Herbert Marshall'dan sonraki ranger komutanını da bu tip karakteristik gömlekle görmüşlüğüm var.
Teks Magazin 1.sayı da çok güzel iki macera içeriyor.İkinci macerada sadece Carson var ve onun
bir gençlik öyküsü anlatılıyor.İlk macera Zagor'un "Korkunun Bin Yüzü"adlı macerasına çok benziyor.
Burada da insanları parçalayan bir canavar var.

xmenac

Bilgi için teşekkür ederim Atilla abi.

Yanlış bilmiyorsam, Tex serisinde Carson'un gençliğini anlatan çok az macera var. Bunlardan biri de Renkli Tex serisinin birincisi sayısıydı, siyah saçlarıyla görüyorduk maceranın başında bu karakteri. :)

Nemo

675- Bagiran Cehennem

Konu: Mauro Boselli

Cizim: Fabio Civitelli

Kapak: Claudio Villa

Yama ile dostlarimizin mucadelesi suruyor.

Özel Alfa Ajanı

xmenac

Tam da geçen ay Kit'in gömleğinin renginden söz etmiştik. Bu sayıda gömleğin rengi değişmiş.

caretta

2017 Aurelio Galleppini'nin 100.doğum yıldönümü.Bonelli,Şubat ayında çıkacak olan Romanzi a Fumetti Serisi'nin
5.sayısını Galleppini'ye ayırmış.Oğlak Altın Seri 134.sayıda yayınlanan en kısa Teks macerası "Yok Ediciler"adlı macerayı
da renkli olarak yayınlayacak.Büyük ihtimalle üstadın orijinal çalışmaları,çizimleri filan da yayınlanacak.Nic dostum bazı
görsellerini paylaşır umarım.Çizgi Düşler bu seriyi yayınlamayı düşünmez mi acaba?2017 yayın programı da belli
olmuştur.Aylık Teks,Klasik Teks,Renkli Teks,Maksi Teks,Teks Magazin,Romanzi,Özel  olarak neleri okuyacağız?
Keza Zagor olarak neler var?