Batman : Öldüren Şaka - JBC Yayıncılık

Başlatan hennessy, 06 Mayıs, 2015, 22:41:07

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Jedmau

Güzel Sözleriniz için teşekkür ederim :)

Kral'ı gelse :D yakında diyelim , daha çok çalışıyoruz artık , temmuza gelmeden bişeyler çıkaracağız , her birinize tek tek teşekkür ederim :)

Chuck

Hikayeyi okuyunca insanların bu çizgiromana neden başyapıt dediğini çok iyi anladım. Bu kadar az sayfada böylesine bir hikaye çıkarmak takdir edilesi bir iş. Özellikle fıkra sahnelerini çok sevdim. Fakat ne yalan söyleyeyim Gordon'un tavrını insan doğasına aykırı buldum. Ama dediğim gibi genele bakınca çok sevdim.

Jbc bu çizgiromana baya özenmiş anlaşılan kusursuz gözüküyor. Sert kapak işide Noel'dekinden bi tık ileride. Ayrıca sayfalar iyice kalınlaşmış gibi. Bir sayfayı iki sayfa birbirine yapışmış sanıp yırtıyordum az kalsın. :D Emeğinize sağlık.  :)
+ Her girdiğim yol çıkmaz sokakla son buluyor
- O halde yeni bir harita bulmalısınız

Jedmau

Nightrain

Bu zaman kadar gördüğüm en şahane baskı kalitesine sahip. Yani abartmıyorum, kağıt kalitesi mükemmel. Diğer kuşe kağıtlı Batman'lardan daha kaliteli, daha kalın bir kağıt kullanılmış. Ne kadar övsek az. Batman sevmeyenlerin bile alıp arşivlemesi lazım bunu.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

Jedmau

pizagor

SPOILER

Çok olmuş elimden geçeli, hikayeyi unutmuşum. Öldüren Şaka, Alan Moore'un okuma şansı bulduğum en derin metinlerinden biri değil ama yine de çok etkileyici. Moore, Joker'in ağzından delilik ile normalliğin arasındaki sınırı tanımlarkenki felsefesi o kadar inandırıcı geldi ki bana. O sınırı geçmek gerçekten o kadar kolay ki. Ama en vurulduğum bölüm (önceki baskısı hariç) hiç tanık olmadığım haliyle Kara Şövalye'nin ve Joker'in karşılıklı, dostane bir şekilde kahkahalarla gülmesi değil de herhalde okuyan herkesde aynı etkiyi yarattığı üzere o kahkahaya neden olan fıkra oldu. Batman'in gayet içten olduğuna inandığım yardım teklifinin üzerine gelen o yarı yolda bırakılma korkusunun anlatıldığı fıkra bana pek dokundu. Sanıyorum Joker'e hem acıma ve hem de hayranlık duyduğum yegane andı bu. Ve galiba bu yardıma muhtaç adamı bir noktada terkedeceği için Batman'i içten içe suçladığım andı da bir taraftan..

Tekrar tekrar okunulası bir hikaye, gözönünde bir yere koyacağım..
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

Jedmau

pearl jam

Gelip burada jbc nin basim kalitesini ovmek banal bir is oldu ve ben banal işlerden kacinirim :D ama bu seferki gercekten mukemmel bir baski olmuş.  Jbc bu efsane kitabin hakkini vermis.

Kitabi yeniden renklendiren ve bence sahane bir is cikartan Brian bolland in o tertemiz stiline bir kez daha hayran oldum.

Bolland  Sadece kapak cizmis öldüren saka dan sonra. Bir brian bolland kapaklari galerisi yapmak lazim forumda kimbilir ne guzellikler vardir.

nicholaihel

Yılın en iyi kapaklarından biri. Kesinlikle ön yüzü görünecek şekilde sergilenmeyi hak ediyor. Üstelik ciltli!

baba alsana

2009 da internetten okumustum bi gece yarisi ve pek hosuma gitmemisti. Az once jbc baskisini okudum, baski gercekten cok guzeldi cizimlerin bukadar guzel oldugunu farketmemistim, hikayenin bukadar iyi, karelerin daha dikaktli bakilmasi gereken sanat eserleri oldugunu yeni anlayabildim.
Belki size cok sacma gelebilir ama jokerin orjin hikayesi ve simdiki zaman gecislerinde, ailesine daha iyi bir hayat yasatabilmek icin cabalayan bi adamin elinden onu hayata baglayan seyler alindiginda gelecege ve insanliga olan son umudunu, guvenini onu bu hayati yasamaya mahkum etmis kapitalist dunya ve icindeki ahlaki degerleri hice sayan ruhsuz guc duskunu insanlarla savasmak icin delilege cevirmis diye yorumladim.
10/10 veriyorum baski da harikaydi hikaye de, cizimler de

Parker

Batman'in en iyi macerası. İnsanın kurmaya çalıştığı her şeyin "kötü bir gün kadar uzaklıkta" oluşuyla çizgi-romanlar arasında sağlam bir yere sahip. Kötülüğün nerede başlayıp nerede bittiğini anlamak için, aslında kötülük dediğimizin tıpkı gayretli Hristiyan filozofları gibi üstümüze sindiği ve kurtuluşun mümkün olmadığını, insanın "kötülük" derken tercih yapma şansının olmadığını, "iyi insan" olanların öyle oldukları için iyi oluşlarını göstermekte. Tesadüfi olaylar üzerine kurulan yaşamların saçmalığı ve kırılganlığı daha nasıl anlatılsın?

Nightrain

Böyle kült olmuş, klasiğin dibi diyebileceğim bir çizgi romana yapılmayacak şeyi yaptılar! Tebrikler DC, kafanıza s.çayım!

http://tr.ign.com/batgirl/94563/news/the-killing-joke-dc-evreni-gecmisinden-cikartildi
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

dean

Alıntı yapılan: Nightrain - 09 Mart, 2016, 13:48:13
Böyle kült olmuş, klasiğin dibi diyebileceğim bir çizgi romana yapılmayacak şeyi yaptılar! Tebrikler DC, kafanıza s.çayım!

http://tr.ign.com/batgirl/94563/news/the-killing-joke-dc-evreni-gecmisinden-cikartildi

Adamlar boşuna "Has DC Comics Done Something Stupid Today" diye site açmadı.

rumar80

Ne oldu yani?
  Barbara kötürüm kalmadı mı?
  Oracle diye bir karakter olmadı mı?
  Cataclysm ve no man's land gibi maceralar da mı yalan oldu? Barbara o sıralarda sakat değildi de bize numara mı yapıyordu.
   Bir şey yapmaya çalışırken detaylara da bir bakın yahu.
    Bu kadar iyi bir hikayeyi alternatif evrene attığınız yetmedi bir de sonuçları var yahu.
   DC kontrolden çıktı gibi gözüküyor.

Parker

Bir taraftan iyi olmuş, Öldüren Şaka böylece Batman'den ayrı bir macera olarak kalabilecek, müstakil bir eser olacak.