Haziran 2015 Çizgiroman Listesi

Başlatan afu, 29 Mayıs, 2015, 20:54:16

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

afu

Ayın Kitabı seçim anketinde 6. ay.

Senenin şimdiye kadar en çok kitap çıkan ayı. Tam 36 adet.
İlk sayılar, serinin son kitabı, almanak, maxi, tek sayılık yayın, ödül alan kitap ve diğerleri.
Çizgiroman sevdalıları için zor bir ay daha  ???

Okumadıklarınız, almadıklarınız varsa durmayın.
Sonra da beğendiğiniz kitap için öyle bir yorum yazın ki, okuyan etkilenip alsın veya bir daha okusun  :)

Bizde en güzel yorum yazanlardan şanslı bir kişiye hediyesini verelim.  ;)

Hediye yine çoktan seçmeli:

sponsorlarımız: Ferzan, Büyülü Dükkan ve Jbc

ankete aşağıdaki linkten de ulaşabilirsiniz:
http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,9369.0.html

baba alsana

Oyumu y son erkege verdim. Bukadar sevdigim serinin finali, beklentimi karsilamayacak diye cok korkuyordum ama fazlasiyla karsiladi. Herkese oneriyorum seriyi
(bu seri ici, cizgi duslere tekrar tesekkurler )

Ralph

Dün gece okuyabildim nihayet. Kesinlikle Amerikan Vampiri! İnanılmaz bir kurgu ve ustaca işlenen bir olay örgüsü. Seri bu çizgide devam ederse bir efsane olur

pikofarad

Bence kesinlikle Y Son Erkek 10. cilt. Böylesine güzel bir serinin son kitabı ve tamamı güzel dilimize çevrilmiş oluyor. :) Oyum bu yüzden Y Son Erkek çizgi romanına.

Nightrain

Amerikan Vampiri

Çooook uzun zamandır beklediğim bu kitabı geçtiğimiz aylarda Türkçe olarak okumanın keyfi muhteşemdi. Piyasadaki vampir hikayelerinin aksine daha sert, daha deli olan bu hikayeye bayıldım. Özellikle bizi şerefsiz hatta daha başka sıfatlar da hakeden Skinner Sweet gibi bir karakteri tanıştırdığı için hem Snyder hem de Stephen King'e minnettarım. Tabii ki bu güzel eseri basan JBC'ye de öyle...
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

kryy22

Saga 2 ve Amerikan Vampiri de çok kaliteli olmalarına rağmen bitirilen bir Vertigo serisinin son kitabı özelliğini taşıyan Y 10 bence ön plana çıkıyor. Çizgi Düşler'e tekrar teşekkürler, darısı diğer serilerin başına :)

Sakızlı Ohannes Paşa

Farklı havasıyla kesinlikle hawkeye.

aa

Esse Gesse Hayranı...

ghostrider

Kesinlikle 1 numarayı American Vampire hakediyor.
Büyük güç büyük sorumluluk gerektirir.

Legend

American Vampire ve Saga 2'yi okumadığım için oyum Hawkeye'ın.

pizagor

Witcher - Camlar Konağı dedim. Okuyanların bir miktar burun kıvırmasının yarattığı önyargıya rağmen gayet beğendim.

Gerçi bir de Amerikan Vampiri gerçeği var.

Orijinali olduğu için satın almadım ama bir de Hawkeye var.

Zor bir ay :)
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

rumar80

Alıntı yapılan: pizagor - 03 Eylül, 2015, 13:57:33
Witcher - Camlar Konağı dedim. Okuyanların bir miktar burun kıvırmasının yarattığı önyargıya rağmen gayet beğendim.

Gerçi bir de Amerikan Vampiri gerçeği var.

Orijinali olduğu için satın almadım ama bir de Hawkeye var.

Zor bir ay :)

Şurada yazılanların her bir harfine katılıyorum. Ben de Witcher'ı beğendim. Tek farkım. Aylardır American Vampire için bu kadar yazı yazmışken ona oy vermemek haksuzlık olur gibi geldi...

ferzan

Kesinlikle çok değerli ve beklenen eserler her biri de, neler çıkmamış neler...Yalnız bir tanesi var ki bende apayrı bir yere sahip bu ay için...

Başlangıcından beri ilgiyle takip ettiğim, hiç şişirme bulmadığım, gayet zevk aldığım, nevi şahsına münhasır duruşu, mütevazi tatminkarlığı ve hayal kırıklığına uğratmayan ortalama üzeri ideal hissi ile 10. cildi itibariyle final yapan ve pek çoğumuz gibi benim de Türkçe basılı olarak tamamladığım ilk Vertigo'm olan pek değerli Y: Son Erkek 10. ciltten yana kullandım oyumu...Diğer kıymetlilerim Yürüyen Ölüler, Ken Parker, Daredevil ve aya damgasını vuran Amerikan Vampiri bile Y: Son Erkek 10. kitabın önüne geçemedi benim için...Aylık fumettilerimi ne kadar sevsem de çok çok istisnai bir durum olmadıkça ayrı tutuyor ve oylama kriterime dahil etmiyorum zaten...

Y: Son Erkek 10. cilt dolayısıyla bu güzel ve kendi halinde eseri layığıyla dilimize kazandırıp güzelce basan ve tamamlayan Çizgi Düşler'e de buradan teşekkür etmek istiyorum...Darısı diğer serilerin başına...
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

nicholaihel

Vertigo ve Y: Son Erkek serisine bayılmama, Yürüyen Ölüler cilt 22 (ve sonrasında cilt 23) ciddi farklılıklar ve dinamizm getiren sayılar olmasına rağmen yanıtım American Vampire.

Üstelik ne vampir temasına (son yıllarda patlayan hiçbir örneği okumadım, izlemedim) ne de S. King ve korku temasına öyle aman aman bir ilgi duymuyorken.

Harika bir kapak, projeyi sırtlayan sağlam isimler, anti kahraman sevenlerin bayılacağı Skinner Sweet, yeni kıta-eski kıta vampirleri arası ilişkinin (bu cilt itibariyle ve "bence" siyasi) analojiye müsait yapısı ve tüm bunların yaslandığı (benim de en sevdiğim) tarihi fon ve dönemin verdiği yeni (ilkel) kıta heyecanı ile Great Gatsby havası! Ayakları yere basan hikayeleri daha fazla sevmeme rağmen bu cildi ve sağlam kurgusunu çok beğendim. Gelecek cilt kapakları da ümit verici.

pardus88

bence ayın kitabı Amerikan vampiri olur