Spectacular SpiderMan Macera Ozetleri

Başlatan Nemo, 06 Temmuz, 2015, 11:20:51

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nemo

88- Mr. Hyde
Mart 1984
Bill Mantlo & Al Milgrom

Mr. Hyde, Ryker's adasındaki hücresinden kaçıp, eski ortağı Cobra'nın peşine düşmüştür. Çünkü, Cobra, zamanında ona ihanet etmiştir. Nitekim Cobra'da aynı hapishanededir. Kargaşadan yararlanıp kaçmayı başarır. Hyde da onun peşindedir.
Adanın karşısında, New York'ta yeni bir gün başlamaktadır. Peter, sevgilisi Felicia'yı uyurken izlemektedir. Daha sonra ikili şehirde tur atarken, gelen çığlıklarla irkilirler. Hyde şehri yakıp yıkmaktadır. Bu arada Cobra, kostümüne kavuşmuştur. Böylece Hyde ile baş edebilecektir. Kara Kedi ve Örümcek Adam ile Hyde arasında müthiş bir dövüş başlar. Cobra da, Hyde'ın üzerine sakinleştirici iğneler atmaktadır. Mücadele sonunda Hyde ve Cobra, Kara Kedi'nin müdahalesi ile bina yıkıntıları arasında kalırlar. Fakat Örümcek Adam da yıkıntılar arasında kalmıştır. Bunu gören Kara Kedi olayın yine kendi suçu olduğunu düşünüp, kendine gelmeye çalışan sevgilisini geride bırakıp üzüntü ile orayı terkeder.

Özel Alfa Ajanı

Nemo

89- Güç arayışı
Nisan 1984
Bill Mantlo & Al Milgrom

Kingpin'in malikanesi...Adamlarından biri Kingpin'e Örümcek Adam ile iglili bir rapor sunmaktadır. Nitekim, Kingpin'in koruyucularından Elektra öldüğü için, Bullseye da ülke dışında olduğundan yeni bir koruyucuya ihtiyacı vardır. Bu arada, Kara Kedi, süper güçlere sahip olmayı böylece sevgilisine daha iyi yardım edeceğine karar vermiştir. Peter ise evde umutsuzca Felicia'nın dönmesini beklemektedir. Aldığı yaralar yüzünden onu aramaya çıkamamıştır. Peter'ın ziyaretine Joe Robertson gelir. Aynı anda Felicia, Avengers malikanesine yollanır. Kaptan Amerika'dan, onu süper güçlerle donatmasını ister. Fakat bu imkansızdır, Kaptan onu reddeder. Kara Kedi, bu kez Baxter Binası'na gider. Aynı şekilde FF'da Felicia'nın bu isteğini olumsuz karşılar çünkü süper kahramanlar güçlerini kaza sonucu almışlardır. Kara Kedi, umutsuz bir halde yolda yürürken önünü bir araba keser. Arabadan gelen gizemli ses, onun güç arayışında olduğunu bildiğini ve ona yardım edebileceğini söyler. Kara Kedi bunu kabul eder ve üzerinde deneylerin yapılacağı laboratuara gider.
Deneyler sonucu Felicia'nın güçleri tam olarak olmasa da artmıştır. Felicia, bu deneylerin arkasında kim olduğunu acı bir şekilde öğrenecektir: Kingpin!
Kingpin, Kara Kedi'ye kendisine borçlu olduğunu söyler. Zamanı gelince onun yardımını isteyecektir. Bu arada, Central Park'ta Harry'e eşlik ettikten sonra örümcek hislerinin zil çalması ile kostümünü değişir. Central park'ın ortasında antik Stonehenge'in benzeri modern bir yapı belirmiştir. Kahramanımız, bunun ne olduğunu ve nereden geldiğini bulabilmek için yapının içine girer ve o anda gözden kaybolur.

Özel Alfa Ajanı

Nemo

Ağ Kafa'nın başına neler geldiğini şurda öğrenmiştik:

Özel Alfa Ajanı

Nemo

90- Nereye, Örümcek Adam nereye gitti?
Mayis 1984
Bill Mantlo & Al Milgrom

Kara Kedi, son günlerde başına gelenleri düşünür bir şekilde şehirde dolaşmaktadır. Yeni güçleri ile soyguncuları durdurur ve kendine güveni gelir. Örümcek Adam'a ulaşmak için evine gider ama onu bulamaz. Üstüne üstlük ev sahibesi bayan Muggins'den de azar işitir. Daily Bugle'da da onu bulamayınca Avengers malikanesine gider. Burada Vision ile konuşur. En sonunda May yengenin evine gitmeye karar verir. Ağ Kafa'ya orada da ulaşamayınca üzüntüyle bir ağacın üzerinde düşüncelere dalar. Tam o anda karşısında siyah kostümü ile Örümcek adam belirir.
-Spidey, bu sen misin?
-Evet, benim. Sadece yeni bir kostüm ve onu nasıl elde ettiğim çok uzun bir hikaye...

Özel Alfa Ajanı

rumar80

Alıntı yapılan: Nemo - 14 Ağustos, 2015, 14:48:22
Ağ Kafa'nın başına neler geldiğini şurda öğrenmiştik:

Marmara basacak diye biliyoruz. Ama değerli bir üyemiz burada paylaşmıştı:
http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,5834.0.html

rumar80

Alıntı yapılan: Nemo - 14 Ağustos, 2015, 14:50:02
90- Nereye, Örümcek Adam nereye gitti?
Mayis 1984
Bill Mantlo & Al Milgrom

Avengers malikanesine gider. Burada Vision ile konuşur.

Vision ona Avengers üyeliği bile teklif eder.
Bu arada canım fena essential spectacular çekti Hüseyin
Alsam mı ne...

yunusmeyra

dikkat ederseniz spectacular serisinin nisan 1983'te yayınlanan sayısına geldik..bundan 1 ay sonra marvel tarihini ve kahramanların kader çizgilerini değiştiren en önemli "crossover"lardan biri "secret wars"  serisi (tamamı 12 sayıdan oluşur..) mayıs 1984'te yayınına başlar..

ve evet spectacular serisinin 90.sayısında sorulduğu gibi "örümcek adam nereye gitmiştir?"

Nemo'nun altını çizdiği ve farklı marvel dergilerinden kahramanların olaya dahil olup bambaşka bir boyutta yaşadıkları "büyük ve gizli savaşın" özetlerini Rıza şu linkte yapmıştı:
http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,5834.15.html

HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

yunusmeyra

Nemo'nun diğer örümcek adam özetleri yazılarını yayınladığı "amazing.." başlığında geleceği orjinal 252 no'lu sayıda (mayıs 1984) ve marvel team-up'ın yine orjinal 141'inci sayısında meşhur "symbiote" kostümünü ilk kez görürüz..tabii bir de az önce Nemo'nun özetini yazdığı spectacular serisinin 90. sayısında..(dikkat hepsi mayıs 1984 civarında yayına girer bu sayılar)

pizagor

Bir kapağa, bir de kapaktaki gerçek güzelliğe takılı kaldım. Marvel evreninin kesinlikle en hoşu, en çekicisi :)
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

rumar80

Alıntı yapılan: yunusmeyra - 14 Ağustos, 2015, 15:25:49

Bizde Bilka yayınlarının yayınladığı Örümcek adam serisinde ilk bu macerada siyah kostüm ile arz-ı endam etti Örümcek adam. Galiba 57. sayıydı (atmış olabilirim)
   Önce maceranın başı. Black widow ile team up, sonra bu sayı. New York'ta elektrikler kesilir, ortalık çapulcu doludur ve...

yunusmeyra

bilka'da (bilka-57.sayı) orjinal spectacular spiderman #90, "örümceği bulmalıyım" adıyla yayınlanmıştı..
son sayfadan simbiyotik kostümlü örümcek:

yunusmeyra

ilginçtir bir çok maceranın öncesini sonrasını atlayan bilka yayınları 57.sayıda bir güzellik yapmış ve "simbiyotik kostümlü" tüm spider serilerinin maceralarını bu sayısına koymuştu..yani bilinçli bir okuyucu müdahalesi kesin vardı bu sayıda  :o
bilka'nın önemli hem de çok önemli 57.sayısında şu orjinal sayılar vardı:
marvel team-up #140-141
amazing spiderman #252
spectacular spiderman #90

rumar80

Demek ki atmamisim.
Aferin bana.
Lisede okurken bir Cuma sabahi bu dergiyi almış ve cok beğenmiştim.
Yine sanırsam kapak ta team up'in kapağıydi.
Tarkan?

rumar80

Alıntı yapılan: Nemo - 14 Ağustos, 2015, 21:15:05
Riza abi, bence hic durma :) Degerli bir uyemizin paylastigi Secret Wars ozetlerini de okudum  :)

Tarkan abi, Bilka paylasimlari harika. Tesekur ederim  8)

Bu gazla Altan'ı Aradım onda yokmuş.
13 gezegende de yok
Artık İlyas ya da Beşiktaş'a bakacağım
Olmadı Mayıs'ta Chicago

yunusmeyra

Alıntı yapılan: rumar80 - 14 Ağustos, 2015, 18:03:42
Demek ki atmamisim.
Aferin bana.
Lisede okurken bir Cuma sabahi bu dergiyi almış ve cok beğenmiştim.
Yine sanırsam kapak ta team up'in kapağıydi.
Tarkan?

aynen sir :)