Green Lantern - Arkabahçe Yayıncılık

Başlatan Nightrain, 07 Temmuz, 2015, 15:44:29

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

memospinoz

frodo

Alıntı yapılan: memospinoz - 12 Kasım, 2018, 18:02:50
Ayıp etmişler.  :P Bir 84 TL beklerdim.  ::)
Bende en az o kadar bekliyordum ama kurda düşüş olunca biraz insaflı oldular ya da yanlış yazdılar fiyatı ;D
"Yaşayan pek çok kişi ölümü hak eder. Ölülerden bazıları da yaşamı. Yaşamı onlara verebilir misin? Ölüm hakkında karar vermekte aceleci olma. En bilgeler bile her sonucu bilemez"

Nightrain

"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

rumar80

Ben omnibus tarzı çizgi roman basılmasını sevemiyorum. Epic collection serileri alıyorum evet ama onları biraz daha koleksiyoner amaçlı alıyorum.

ZGeralt

DC Evrenine Batman dışında pek hakim değilim. Green Lantern'i ise hiç okumadım. Geçmişte izlediğim animasyonlardan falan biraz bilgim var.

New 52 dönemi ile başlamak niyetindeyim, doğru bir yer mi başlamak için ? tavsiye eder misiniz ?

dean

Alıntı yapılan: ZGeralt - 15 Kasım, 2018, 12:25:58
New 52 dönemi ile başlamak niyetindeyim, doğru bir yer mi başlamak için ? tavsiye eder misiniz ?

New 52 ile başlamanızı tavsiye etmem. Green Lantern, New 52'de değişimlerden en az etkilenen karakter zaten. Günümüze kadar gelen hikayelerin başlangıç noktası Geoff Johns dönemi. Şu anda Arkabahçenin bastığı dönem en iyi Green Lantern dönemi.

rumar80

Alıntı yapılan: dean - 15 Kasım, 2018, 12:43:47
  New 52 ile başlamanızı tavsiye etmem. Green Lantern, New 52'de değişimlerden en az etkilenen karakter zaten. Günümüze kadar gelen hikayelerin başlangıç noktası Geoff Johns dönemi. Şu anda Arkabahçenin bastığı dönem en iyi Green Lantern dönemi.

Kesnlikle. Önce green lantern rebirth okuyun. Ardından Arkabahçe serilerine girin, hatta aynı dönem green lantern corps maceralarını da öneririm.

ZGeralt

Tavsiyeleriniz için teşekkür ediyorum. Elimdeki çizgi romanları biraz erittikten sonra başlamayı planlıyorum, 1-2 aya umarım :)

dean

Ölüler Canlanıyor... Ve Işik Sönüyor.

Bazıları onun için kehanet dedi. Diğerleri dalalet. Ama En Karanlık Gece çöktü bile. Delinemez bir karanlık evrendeki tüm ışığı ve hayatı sona erdirmeye niyetli.

DC Evreni kahramanları ve kötüleri mezarlarından kalkıyor. Eğer yedi birlik kendi aralarındaki savaşa bir son verip birleşmez ise Kara El ve takipçileri tarafından yayılan bu gölge tüm evreni ele geçirecek.

Dünya ölülere karşı verilen mücadeleye ev sahipliği yaparken, tek bir gerçek söz konusu.

Kimse ölümden kaçamaz.

Yazar Geoff Johns (Green Lantern, The Flash) ve Peter J. Tomasi (Brightest Day), çizer Ivan Reis (Green Lantern), Patrick Gleason (Brightest Day) ve Doug Mahnke (Final Crisis) ile birlikte DC Evreni'nin en büyük sırlarını mezarlarından çıkartıyor.

Sayfa Sayısı: 240
Etiket Fiyatı:54 TL

Mrtekin

Nedense bu seride en merak ettiğim ve en alasım gelen kitabın, ekonomik krize denk gelip de; hem zamlı hem de saman kağıda basılması, kaderin garip bir cilvesi oldu.

Adı ile müsemma, okura, "En Karanlık Gece"'yi yaşattılar, mübarek.
They drew first blood...

Mrtekin

Hayatında Green Lantern'e bulaşmamış (ama Umar Abinin tanıtımlarını satır satır okumuş biri olarak) bu "event" kitabını
cidden merak ediyordum ve sonunda alıp okudum.

Kitabın dilinin çok sürükleyici olduğunu söyleyebilirim, gerçekten çok iyi yazılmış, özellikle bazı yerlerdeki (örn. Aquamanın yeniden canlanışındaki yaptığı tirad) konuşmalar gerçekten efsane. Çizimler ise hakeza gerçekten çok üst düzeyde ve detaylı.

"Çevirinin iyi olduğunu da not olarak düşeyim, özenilmiş."

Ezcümle, kağıt kalitesinden dolayı aldığımız keyif kısıtlansa da, ben çok beğendim, bu "event"in devam kitaplarını da alacağım.

They drew first blood...

rumar80

Alıntı yapılan: Mrtekin - 19 Aralık, 2018, 22:47:25
Hayatında Green Lantern'e bulaşmamış (ama Umar Abinin tanıtımlarını satır satır okumuş biri olarak) bu "event" kitabını
cidden merak ediyordum ve sonunda alıp okudum.

Kitabın dilinin çok sürükleyici olduğunu söyleyebilirim, gerçekten çok iyi yazılmış, özellikle bazı yerlerdeki (örn. Aquamanın yeniden canlanışındaki yaptığı tirad) konuşmalar gerçekten efsane. Çizimler ise hakeza gerçekten çok üst düzeyde ve detaylı.

"Çevirinin iyi olduğunu da not olarak düşeyim, özenilmiş."

Ezcümle, kağıt kalitesinden dolayı aldığımız keyif kısıtlansa da, ben çok beğendim, bu "event"in devam kitaplarını da alacağım.

Yazılarımın birini "itkilemesine" hep seviniyorum, ama itki sonrası okuyup bir de beğenilince daha da seviniyorum. Keyifle oku kardeşim.

İdrava

En karanlık geceden başlasak oluyormu? Bu kitapdan yani...

dean

Alıntı yapılan: İdrava - 17 Şubat, 2019, 23:54:35
En karanlık geceden başlasak oluyormu? Bu kitapdan yani...

En baştan okumanı tavsiye ederim.

İdrava

Umar bey green lanternin bütün ciltlerini almama sebep sizsiniz. İyki varsınız...