The Batman

Başlatan dean, 10 Temmuz, 2015, 02:02:59

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mösyö Lejant

Alıntı yapılan: dean - 02 Şubat, 2022, 15:15:39
Süper kahraman filmlerinin doğası çok değişti.

Katılmıyorum. Aksine bu janrada yer alan filmler git gide birbirine benzemeye başladı. Eskiden Marvel tarafında Sony ve Fox harikulade çizgi roman uyarlamaları yapar, DC ise tıpkı çizgi romanlarındaki tarzını yansıtırdı. Disney'in filmleriyle birlikte hepsi birbirine benzemeye başladı. Neyse ki Warner Bros bu filme başladı. Rekabette DC tekrar öne geçecek gibi görünüyor.

Zeljko

Basın gösterimi bugün yapilmiş, yorumlar çok olumlu. Açıkçası gitmeyi düşünmüyordum ama şu an çok yükseldim.
Şu Gotham'ın önü bir uzun alan
Bir tek seni sevdim Christopher Nolan

Pulluk

Dün JBC Yayıncılık'ın ön gösterimde izledim.

Projeyi ilk duyduğumda yaklaşımım son derece olumsuzdu. Oysa şu haliyle süresinin uzunluğu dışında çok iyi bir film olmuş. Atmosfer olarak Burton'un gotik atmosferi ile Nolan'ın gerçekçi ortamı çok güzel harmanlanmış. Yer yer atmosferinin SEVEN filmini hatırlattığını söyleyebilirim. Gordon - Batman ilişkisi çizgi romanlara hiç olmadığı kadar sadık olmuş. Atrıca inanılmaz korkutucu ve manyak bir Riddler var karışımızda. Son olarak mükemmel OST'si de filmin kalitesine inanılmaz bir katkı sağlamış. ÇR sevmeyen birisi bile gayet başarılı bir suç filmi olarak izleyebilir ve keyif alabilir. (8.5/10)
Hayallerine giden yol kutuplardan bile geçse vazgeçme!

Mösyö Lejant

Bu filmin iyi bir film olacağı aylardır bekleniyordu, hem oyuncu kadrosu hem yönetmen tercihiyle müthiş bir proje söz konusu oldu. Sürekli aynı anlatım tekniğine sahip Marvel filmlerinden sonra hem farklı hem de başarılı bir çizgi roman filmi geliyor olması sevindirici.

Ön gösterime buradan katılan bir Moderatör ya da Admin olmadı mı? Genelde çizgi roman ve sinema ile ilgili internet siteleri böyle ön gösterimleri takip edip spoiler içermeyen incelemeler yayınlıyorlar.

hbegec

başrolde eyyvah eyyvah tan hatırlayacağımız "ispanyol"un olduğu batman kıyafetini bulmuş ergen irisinin maceraları.yazının bundan sonrası spoiler içerir.

44 yaşındayım 8 yaşından beri çizgiroman okuruyum. baştan belirteyim de sen ne anlarsın year one dan esinlenmiş diye savunacaklar bi uzaklaşsın. robert pattinson dan batman olmamış olamamış. batman değil de sanki batman kıyafetini atmış artık batman yok bir daha olmayacağım demiş bu kardeşimizde bulmuş giymiş ve kahramancılık oynuyor. film ilk 1 saatten sonra inanılmaz sıkmaya başlıyor. ohh tamam bitmeye yaklaştı derken yine kedi kadınla ayılıp bayılmalar poz kesmeler uzun uzun bakışmalar. kedi kadın desen tam bir kenar mahalle dilberi drama queen. sinematografi ve bazı sekanslarda ki müzikler dışında film istenen tadı veremiyor. michael keaton benim için en iyi batman sonra ben affleck. robert pattinson christian bale den bile sonra geliyor artık benim için yazık. izlerken bu filmde batman'e ihtiyaç yokmuş herhangi bir karate bilen sağlam bir delikanlı kotarırmış bu filmi diye düşünmeden edemedim. john wick karakteri daha sağlam iş çıkarırmış mesela eğer filmin bulmacaları olmasaymış. haa bulmaca işine gelince azıcık ama azıcık düşün be adam çözmeden. çizgiromanlar da bile biraz düşünüyor batman. ama filmde saniye sürmüyor cevabı bulması. tamam dünyanın en iyi dedektifisin ama bu demek değil ki sorulan bilmeceyi daha soranın ağzından son harf çıktığı gibi bileceksin. benim için batman vs.superman deki hangar sahnesinde ki batman in dövüş sahnesi şu ana kadar gelmiş geçmiş en iyi batman dövüş sahnesidir. üstüne çıkan olmadı ve sanırım olmayacakta. bu arada müjde! nur topu gibi farklı bir joker'imiz daha oldu, böylece ikinci filmde riddler ve joker'i aynı anda sahne alabilir. çok fazla bir hype la gitmedim sinemaya iyi ki de gitmemişim bence ortalama bir suç filmi olmuş batman içinde olsa da olurmuş olmasa da. filmin hiç mi iyi yanı yok? derseniz...nadir... mesela penguen rolünde colin farell döktürüyor. riddler rolüyle paul dano bazen abartılı oynasa da rolünün hakkını veriyor. kısacık rolleriyle john turturro ve andy serkis'i izlemek keyifli. bahsettiğim gibi müzkler ve sinematografi çok iyi. ama 1,5 saat te anlatılabilecek hikaye 3 saat olunca sıkmaya başlıyor. benim gibi beğenmeyenlerin de olacağını düşünüyorum. ben pas geçiyorum robert pattinson'lu batman leri.

Mrtekin

Sevgili Hayrettin, selamlar.

Zevkler ve renkler diyeceğim ama kusura bakma, Ben Affleck'ten Batman olmaz, olamadı da nitekim.

Michael Abimiz'le senle aynı fikirdeyim. Ama CBale'in de hakkını yemeyelim şimdi. İyidir onun Batman'i.

Filmi izlediğimde, Robert ile ilgili yorum yapacağım, ama genel olarak iyi bir oyuncu olduğunu düşünüyorum. Mesela, "Lighthouse'daki" performansı muhteşemdi. Burada da iyi oynamıştır diye düşünüyorum. Her halükarda, Ben Affleck kazmasından kat kat yetenekli bir oyuncu olduğu kesin. ;D
They drew first blood...

eyoruk

Görüntü kalitesi nasıldı ? Son zamanlarda şirketler bir hayli karanlık izletiyordu maalesef filmleri.

Pulluk

Alıntı yapılan: eyoruk - 05 Mart, 2022, 14:55:31
Görüntü kalitesi nasıldı ? Son zamanlarda şirketler bir hayli karanlık izletiyordu maalesef filmleri.

Capitol Spectrum'da herhangi bir sorun yoktu ancak kimi Cinemaximum salonları ile ilgili bu film özelinde kimi şikayetler mevcut.

Nightrain

Çooook mutlu ayrıldım filmden. Kusursuza yakın hatta bana göre kusursuz bir Batman filmi. Teşekkürler Matt Reeves. Hakkını vermişsin karakterlerin. Bir tane sırıtan oyuncu yok. Bana göre en iyisi Colin Farrell'di. Çok sağlam canlandırmış. Zaten Penguen dizisi de gelecek. Sabırsızlıkla bekliyorum. Ve görüntü yönetmeni Greig Fraser... Acayip iyi iş çıkartmış.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

Mösyö Lejant

The Batman çok iyi film. Pattinson, Dano, Wright ve Farrell çok iyi aktörler. Tıpkı Ben Affleck'in Bruce Wayne rolünde çok iyi performans göstermiş olması gibi.

kedidiro

Alıntı yapılan: eyoruk - 05 Mart, 2022, 14:55:31
Manisada zifiri karanlık bir görüntüyle izledim filmi. Başladığında kaçıp gitseydim keşke. Hikaye güzel, oyunculuklar güzel ama göze yazık ettik üç saat boyunca.

dean

Silinen Joker sahnesi yayınlandı. Onu aşağı bırakayım. Filmi geçtiğimiz hafta sonu izledim. Daha sonra uzun uzun bir yazı yazmak istiyorum. Ama Joker sahnesi vesilesi ile söyleyeyim. The Dark Knight filminden bu yana gelen en iyi DC filmi olmuş The Batman. 14 yılın ardından ilk kez bir DC filmi izlerken heyecanlandım.

https://www.youtube.com/watch?v=FKGhtSCVovo

Pulluk

Silinen Joker sahnesi çok güzel olsa da Joker 'in rolünün filmin son halindeki gibi olması doğru bir tercih olmuş bence

dayıcomics

yer yer sıksa da, beğendiğim bir film oldu. Senaryo'daki bazı gariplikler çok göze battı. Bu yüzden filmi savruk buldum. Umarım ikinci filmde düzeltirler, bu durumları.

hennessy

trailer izlediğimde içimde bir umut vardı. Ama filmi bitirdiğimde bu kadar kötü bir Batman bir daha izlemek istemiyorum dedim.

Christopher Nolan sen gerçekten benim aradığım istediğim ve izlemek istediğim Batman çektin ya sana gene teşekkür ederim.....

Bu kadar kötü bir senaryo ve dövüş sahneleri tam bir facia ötesi olan bir filmi sıkılarak ve artık bitsin ya diye izledim ya 2022 helal olsun bana :) 5/10

Batman'in arabadan indiği sahne olmaz ya bir an Clint Eswood kovboy filmi sahnesi geliyor dedim.....

Kötü bir senaryo koy bol karakter ekle izleyiciyi uyut.....
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları