The Batman

Başlatan dean, 10 Temmuz, 2015, 02:02:59

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mrtekin

Filmi seyredeli uzun zaman oldu; anca şimdi üzerinde birşeyler karalayabilecek zamanım oldu. Filmin sinematografisi ve müzikleri gerçekten çok güzel. Pattinson'un ve özellikle Turturro'nun oyunculuklarına da bayıldım. Ama filmde net bir dağınıklık var; senaryo ara ara dağılıyor, örneğin bu filmde birden fazla son var; abartmıyorum tamam diyorsunuz film bitti, yok devam ediyor, tamam burda bitti diyorsunuz yine devam ediyor, yani bir sondan öbür sona sürüklenip duruyor. Film bir türlü bitmek bilmiyor gerçekten de.

Keza, film bir yerde tamamiyle David Fincher (Seven) tarzına büründü. Hatta ev sahnesi cidden çok benzerdi. O yüzden Riddler'dan da beklediğim etki; baya bir azaldı. Ha; Riddler bu film için doğru karakter miydi; yok muydu başka "villain", o da tartışılır. Batman Year 2 içinde olması nedeniyle; aşina olduğumuz kool tarafı yok, çok daha içgüdüsel, biraz olayların gerisinden gelip toparlamaya çalışıyor. Keza dövüş stili ve dedektiflik&planlama yetenekleri de daha tam anlamı ile de oturmamış. Burada Batman'i gerçekten çok güzel (kasıtlı olarak zayıf) yansıtmışlar. Senaryo burada çok iyi işlemiş.

Netice itibari ile; çok da çabalamasına rağmen, Joker gibi bir "masterpiece" sayılmaz ama güzel bir film. Akılda kalıcı sahnesi çok. Beklentileri fazlası ile karşılıyor. Devamı muhakkak gelecektir. Yönetmen Matt Reeves'in Nolan'a yaklaşamasa da; kalite kokan bir iş çıkarttığını söyleyebilirim.

Hakkını yemeyelim; bir yerde Nolan'ı geçtiğini düşünüyorum Reeves'in. Gotham City kurgusunda. Gerçekten dolu dolu yaşayan büyük bir şehir kurgulamış Reeves. Burada cidden çok başarılı olmuş.

Ezcümle, ben de beğenenler arasındayım.
They drew first blood...