Şu anda hangi çizgi romanları okuyorsunuz?

Başlatan hanac, 01 Kasım, 2009, 18:36:08

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

bugraltu

En son yazdığımdan beri Dragonero 3'ü bitirmiş bulunuyorum. Ben bu seriyi çok sevdim, umarım devamı gelir.

The Sheriff of Babylon'un ilk 5 sayısını okudum. Tom King geleceğin süperstarı, çizimler de Bağdat ortamına çok uymuş. Tavsiye ederim.

Marvel'da Marvel Now'a gelmiştim, devam etmeden önce Marvel Cosmic'i de aradan çıkarmak istiyordum, ona uygun ilerliyorum. Şu ana kadar Annihilation Classic, Marvel Universe: The End, Thanos: Redemption, Drax the Destroyer: Earth Fall ve Annihilation Book One'ı okudum. Bazen bu karakter nerden çıktı kardeşim, bu kim yav diye söylensem de, genel olarak çok beğendiğimi belirtebilirim. Bunları okuyunca Dünya'da olup bitenler çok yavan kalacaktır :D

Eş zamanlı olarak Sandman cilt 6'dan yavaş yavaş devam ediyorum.

rumar80

Dampyr maçı
Injustice tam takım çıkan ciltler (orjinaller dahil) okunuyor.
Arada Avengers forvever okuyacağım

ferzan

Bir süredir ara verdiğim Teks 'lerime geri döndüm. Oğlak Süper Cilt 26 'nin neredeyse tamamını kaplayan, orijinal 501, 502, 503 ve 504.sayılara tekabül eden "Mefisto" isimli 365 sayfalık uzun macerayı okuyorum. İlk fasikül giriş niteliğinde bu upuzun hikâyeye. Teks 'in çok sık rastlamadığımız, ustalıkla gizlediği ve kendine bile itiraf edemediği bir yönü ile karşılaştık giriş bölümü itibariyle. Teks, her ne kadar aksini iddia edip öyle davransa da, batıl olana karşı muazzam bir ilgisi ve çekincesi var... :)
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

pizagor

Hellboy: Maskeler ve Canavarlar...

İlk defa JBC etiketli bir Hellboy albümünde gerçekten de Hellboyvari öykülerin tadını aldım.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

rumar80

Injustice yıl dört
Tex klasik
  Fury max

pizagor

Alıntı yapılan: rumar80 - 28 Temmuz, 2016, 06:48:02
  Fury max

Ne tasadüf! Hazır benim de Fury Max fasiküllerim gelmişken biraz öne alayım bari. Ama önce Eternals.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

aaciltan

Öldüren Şaka
Dylan Dog Lal 12
Conan Marmara 16

maeglin

Nightrain

"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

ferzan

Geçen haftadan elimde olmayan sebeplerden ötürü yarım bıraktığım Mister No KM Cilt 18 'in ilk fasikülü "Pampa Süvarileri" ni öğlen saatlerinde hızlıca bitirip comicslere geçmiştim. Daredevil #6 "Mahallenin Kralı" 'nı keyifle bitirip hemen ardından X-Men "Mesih 'in Dönüşü" 1 ve 2.ciltlere oturdum. Elimden bırakamadığım ve ziyadesiyle keyiflendigim bu ciltlerin ardından Hellboy "Maskeler ve Canavarlar" 'ın Batman ve Starman ile ilgili olan üçte ikilik kısmını okuduktan sonra Batman 'e geçtim. Şu an "İlk Yıl" özel edisyonu okumaya devam ediyorum.

İlerleyen saatlerde her biri hakkında kendi başlıklarında üç beş satır birşeyler yazacağım...
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

yalcinerol345

Klasik Örümcek Adam 4'ü bitirdim.Bu ciltte Stive DİTKO'nun çizimleri bitiyor ve Romita'nın çizgileri başlıyor.Yazar Satan Lee.En çok bu cilt hoşuma gitti.Süperdi.Umarım bundan sonra daha sık basılır.

darkwood

İçerisinde 3 sayı barındıran, taze Nathan Never 23.cildinin ilk iki macerası bitti.
Birbiri ile bağlantılı ilk iki hikaye çizim ve hikaye olarak bana oldukça keyif verdi.

Spoiler içerikli kısa bir tanıtım yazısı yazarsak; Atlantis direkleri, dinozor çağını geri getirmek isteyen çılgın bir bilim adamı tarafından çalınır ve bu direkler kullanılır. Dünyanın bir kısmına eski çağ geri getirilir, dünyadan izole edilen bu bölgeye dinozorlar ile birlikte, geçmişten, hesapta olmayan çok tehlikeli başka bir ırktan canlılarda gelmiştir.
Dünyayı yok edecek derecede tehlikeli bu olayı çözmek için Alfa ajansıdan Nathan Never ve arkadaşları görevlendirilir.

Puanlama: 8/10
Darkwood Sakinleri..

maeglin

Inhuman'ı okuyorum, çok fazla Marvel serisi okumamış olmama karşın çok beğendim, farklı bir öyküsü var.

dean

Crisis of Infinite Earth ve Indestructible Hulk.

bugraltu

One Piece'in ilk üç cildini içeren 1.omnibus'ını bitirdim, gerçekten bayıldım. Kahkahalar atarak okudum, iyi ki hediye gelmiş diyorum zira sayı çokluğundan dolayı başlamaya korkuyordum. 5/5

Sandman'in 6. cildini bitirdim. Neil Gaiman edebi diliyle her zaman beni mest etse de bir kaç kere tekrarladığım gibi Sandman malesef beni hayalkırıklığına uğratan bir seri oldu. 6.cilt iyiydi ama, yine muhteşem bir hayal gücü ve edebi dil ile kendini kurtardı diyebilirim. 5/5

Annihilation book 2 ve 3'ü bitirdim. Açıkçası o kadar çok övülen bu seriden daha çok şey bekliyordum. Rahatsız olduğum klasik Marvel(belki de klasik çizgi roman) bitişi oldu, milyarlarca canlıyı öldürüp, galaksileri yok eden bir düşman pırt diye yeniliverdi. Ulan kaç çizgi romandır boşuna mı okuyoruz biz bu adamın gücünü? Yine de dünyadan ve gereksiz dertlerinden uzaklaşmak, evrenin kaderini ilgilendiren olaylar ile uğraşmak güzel oldu. Beni malesfe her zaman rahatsız eden bir konu olmuştur, yok olsa galakside bir şeyi değiştirmeyecek olan gezegenimizin evrenin merkeziymişçesine sürekli fethedilip ele geçirilmeye çalışılması. Nova bu konu hakkında olan görüşlerimi Tony Stark'a "ulan bizim uğraştığımız şeyin yanında sizinkiler peynir tanesi" tarzında tiradıyla çok güzel özetledi. Buna da puanım 4/5.