Şu anda hangi çizgi romanları okuyorsunuz?

Başlatan hanac, 01 Kasım, 2009, 18:36:08

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dean

Straczynski'nin Thor dönemi iyidir. Ben severim. Thor mitolojisini güzel bir şekilde genişlettiğine inanıyorum. Asgard'ın Dünya'ya inişi de uzun süre Thor çizgi romanlarını idare eden önemli bir olaydı. Straczynski dönemini okuyup incelemelerini de yapmıştım. Aşağı linkini bırakayım.

http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,7336.0.html

pizagor

Alıntı yapılan: pizagor - 05 Ağustos, 2015, 13:56:19
Straczynski'nin Thor'larını okuyorum. Nedense burada Örümcek Adam'da yaptıklarına göre çok daha sakin ve olağan buldum yazdıklarını. Evet Thor'un Mjolnir'ini çevirdikçe gerçekleştirebildiklerini gördükçe (Oklohama'da Asgard'ı inşa etmek gibi, kaybolan, öldüğü düşünülen Asgard tanrılarının bütünleştiği insanları bulup tanrıları ortaya çıkarmak gibi) insan bir miktar şaşırıyor ama yine de sarsıcı değişiklikler yok bana kalırsa. Beğendim mi beğendim ama bu sefer de aksiyon eksikliği hissettiğim. Lakin Thor'un Ironman ile karşılaşması ve daha doğrusu Tony Stark'ın kaşınması ve sonrası var ki offf!

Loki'nin şeytani dehasının hastasıyım, bravo Straczynski!
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

pizagor

Straczynski'nin Thor dönemi William The Warrior isimli one-shot ile sonlandı. Dümeninde olduğu toplam 17 sayı sonrası düşüncem yazarlığının kısa sürdüğü, seriyi zamansız, başladığı hikayeyi bile tamamlamadan bıraktığı. En azından Doom hikayesini başka ellere bırakmadan veda etseymiş bence iyi olurmuş...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

@Serhan

Az önce Gereklinin bastığı JOKER'i okudum. Muazzamdı. Joker'i muhteşem bir şekilde anlatıyordu. Tabi ona olan hayranlığım yüzünden 10 kat dahada fazla beğendim. Yalnız sonu çabuk bitmiş gibi geldi. Tadı damağımda kaldı.

doktor1881

Yürüyen Ölüler'e başladım Serisini almama rağmen okumak nasip olmamıştı(Dizilerden dolayı) 1 ve 2.cilt bitti.Olaylar çok hızlı gelişiyor Diziyle mukayese ediyorum ve dizideki bazı karekterler yok gibi ve bazı sahneler de değişik Ama çizimlere bayıldım.Basımda kaliteli Bende diziden bağımsız başka bir kitap okuyorum diye devam etmeye karar verdim.
Dizideki en büyük benzerliği Carl'ın gıcıklığı Hatta kitapda daha gıcık

s.b

Bütün çizgi romanlarımın 1. sayılarını tekrar okuyorum.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

Ahmet Oktay

ferzan

Bir haftaya yakın bir süredir zorunlu sebeplerden ötürü düzenli okumalarıma ara vermek durumunda kaldım...Fumettiler comicsler falan hiç gözümde yoktu ama neyse ki biraz feraha çıkmak suretiyle bir anda açığımı kapatmaya koyuldum...Kafa karışıklığım esnasında az rahatlayayım diye Hozcomics Teksas 5. cildi bomboş bir kafayla okurken, bugün yeni kitaplarım geldi ve bir solukta Dövüş Klübü 2'nin ikinci fasikülü ile Yalnız Kurt ve Yavrusu 13. cildi bitirdim az önce...Kendi başlıklarında kısa kısa irdeleyeceğim ikisini de...Pek keyif aldım her ikisinden de...Darısı diğer okumaların başına...
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

dean

24 saat icinde 28 sayılık (5 ciltlik) now dönemi iron man çizgi romanlarını okudum ve özetini çıkardım. Burada yorum yapmayacağım. Ama çok yakında siteye atacağım.

battlehammer

Alıntı yapılan: doktor1881 - 12 Ağustos, 2015, 14:54:13
Yürüyen Ölüler'e başladım Serisini almama rağmen okumak nasip olmamıştı(Dizilerden dolayı) 1 ve 2.cilt bitti.Olaylar çok hızlı gelişiyor Diziyle mukayese ediyorum ve dizideki bazı karekterler yok gibi ve bazı sahneler de değişik Ama çizimlere bayıldım.Basımda kaliteli Bende diziden bağımsız başka bir kitap okuyorum diye devam etmeye karar verdim.
Dizideki en büyük benzerliği Carl'ın gıcıklığı Hatta kitapda daha gıcık

Dizi ile kıyasla hikayenin ana hatları aynı olmasına rağmen, hikaye ilerledikçe çoğu yönden ayrılıyor. Dizide var olan bir karakteri kitaplarda, kitaplarda var olan bir karakteri ise dizide çeşitli sebeplerden göremediğimiz oluyor. Ancak çizgi roman hem çok daha vurucu, gerçekçi hem de çok daha dolu diziye kıyasla.

Sık sık keşke hiç başlamamış olsaydım diyorum WD çizgi romanına. Böylece en baştan başlayıp tüm içeriği ilk defa okurken yaşadığım heyecanı bir kez daha hissedebilirdim. Hevesle 9 Eylül'de çıkacak 146. sayısı bekliyorum şu sıralar(25. cildin ikinci sayısı). Güncel olarak kindle ile takip ederken, bir yandan da Türkçe ciltleri çıktıkça tekrar alıyor ve çift dikiş yapıyorum :)

siyahderikoltuk

Yakın dönem Avengers külliyatına yöneldim ama kafamda deli sorular?
Sevgili dean buralardaysa muhakkak yardımcı olur. ülkemizde yayınlanan Uncanny ve Avengers serileri aynı dönemdemi yaşanıyor? Tamam ikiside AvX sonrası ama Kaptan bir orada bir buradamı. Yoksa Uncanny biter, Avengersmı başlar?

Animvader

Marvel'ın yeni reprint serisi Epic Collection'dan Avengers Judgment Day'ı okuyorum.Roger Stern'in yazıp, Buscema gibi çizerlerin katkı verdiği bir dönem.Iron Man, Hulk v.b. karakterlerin olmadığı Black Knight, Herkül, Doctor Druid gibi alternatif karakterlerin yer aldığı güzel bir ekip var.Stern'in öyküleri benim gibi fazla vurdu-kırdıyı sevmeyenler için bire bir.

Ayrıca ciltin toplama mantığı da çok güzel, o dönem çıkan her şeyi eksiksiz koymuşlar.Avengers #278-285, Annual #16; Marvel Graphic Novel #27: Emperor Doom; X-Men vs. Avengers #1-4; West Coast Avengers Annual #2 ve bir sürü ek galeri ve bilgiler var içinde.

Renkli, parlak kuşe olmayan güzel kağıt kalitesi, 500 sayfaya yakın hacmi ve 20 dolar gibi gayet makul fiyatıyla bu seri bence Essential'ın pabucunu dama attı.Marvel'ın geçmiş dönemlerini okumak isteyen arkadaşlar Epic Collection'lara bir göz atsın derim.

Sakızlı Ohannes Paşa

Flash 3'e başladım. İlk 2 ciltten daha iyi gibi ama bakalım devamına.

@Serhan

Action Comics 2 yi okuyorum. Yazılar çok büyük olmuş orj boyutta olduğu için okurken zorlandım. Fazla büyük.

dean

Alıntı yapılan: siyahderikoltuk - 24 Ağustos, 2015, 23:45:35
Yakın dönem Avengers külliyatına yöneldim ama kafamda deli sorular?
Sevgili dean buralardaysa muhakkak yardımcı olur. ülkemizde yayınlanan Uncanny ve Avengers serileri aynı dönemdemi yaşanıyor? Tamam ikiside AvX sonrası ama Kaptan bir orada bir buradamı. Yoksa Uncanny biter, Avengersmı başlar?

Avengers vs. X-Men dönemi sonrası Avengers serilerinin en önemlileri 3 tane. Bunlar The Avengers, New Avengers ve Uncanny Avengers. The Avengers ve New Avengers, Infinity ve Secret Wars eventlarına bağlanıyor. Uncanny Avengers ise Axis'e bağlanıyor. Bu seriler genel olarak paralel ilerliyor. Ufak tefek elbette farklar var ama bunlar çok önemli değiller. Zira zamanlama olayına çok baktığımız zaman keyif alma oranımız düşebiliyor. Çünkü Marvel'ın kendisi bile zaman sistemine uymuyor. Ama zaman farkının önemli olacağı anlarda zaten serinin başlangıcında belirtiliyor.

Captain bir orada bir burada mı sorusu. Açıkçası cevabı evet :) Zaten bütün Marvel ve Dc gibi Comics şirketlerinin genel konsepti böyle. Herkes bir orada bir burada. Mesela daha sonra The Avengers ve New Avengers 8 ay ileri atlayacak. Solo seriler geçmişte kalacak. Yani dediğim gibi zaman farkı çok mühim değil. Marvel'ın kendisi bile hiç bir zaman çok fazla bu olaya takılmamıştır. Okundukça bi'şekilde taşlar yerine oturuyor. Ben Marvel serilerini okumak isteyenlere her zaman biraz dönem özelliklerini bilin onun dışında elinize ne gelirse okuyun derim. Taşlar illaki yerine oturacak.