Şunu İsterim, Bunu İsterim Köşesi...

Başlatan s.b, 06 Kasım, 2009, 17:12:58

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

s.b

Alıntı yapılan: BAHADIR - 06 Mayıs, 2015, 20:51:59
Artık bi'şi istemeyin daa

Aslında haklısınız. Yeni çizgi romanlar çıktıkça hem biz hem de yayınevi batıyor. Ama gözümüzde doymuyor işte.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

Ralph

Bence yeteri kadar kaliteli seri yayınlanıyor, hele bir bitsin de onlar. Ben bir Lukas'ı merak ediyor ve yayınlanmasını istiyorum.

Onun dışında elime geçen paranın %40'ı çizgi romana gidiyor zaten (:

Nightrain

Guardian of the Galaxy, Thor falan.

NOW dönemleri özellikle.

Ve tabii ki Sean Gordon Murpy'nin çizgi romanları. Tüm külliyat basılsa koşa koşa alırım.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

Ras Al Ghul

DC:
~Yeni 52 eventleri direk madem az seri yayınlanıyor bari event okuyalım.Yazmak gerekirse:Trinity war,Forever Evil,Convergence.(Dc Marvel'a göre az event yapıyor.Marvel son dört senede Fear İtself,Avengers vs X-Men,Age of Ultron,İnfinity,Axis ve Secret Wars'ı yayınladı.DC ise sadece yukarıdaki üçlü)
~Earth 2(yeni 52)Bu seri Golden age kahramanlarınıyeni bir biçimde modernize ederek ele alıyor ve müthiş.Yayıncılar duyun sesimizi.
~Justice League Dark.Mistik olaylar ve harika bir takım.Satış potansiyeli yüksek olan Constantine(dizi yüzünden).Daha ne bekliyorsunuz?
~Arsenal(1998 serisi)Bu seri hakkında hiç incelmeye rastlamadım o yüzden iyi mi kötü mü bilmiyorum ama konu güzel.Roy Harper'ın kızı Lian ölebilir ve onu kurtarmak Jla'nın düşmanı Vandal Savage'a ihtiyacı var.Sadece 4 sayı hem
~JLA(yeni 52):Trinity War'daki üç Jla takımından bir bu kalmıştı zaten.Değişik bir takım ve hükümet destekli :D
~Martian Manhunter(2015):Türkiyede tanınması gerekenönemli bir karakterin serisi.Sadece 1 sayısı çıktı şuan.Fasikül olarak alırsak on numara beş yıldız olur
Bu mesajı aklıma geldikçe güncellerim :)

esmile

DC Comics tarihinin en güzel westernlerinden Jonah Hex ile Bat Lash in yayınlanma şansı olabilir mi acaba?

pearl jam

1- groo
2-moebius
3- sweeth tooth ve diger jeff lamire isleri
4- kelvin ve hobs renkli. Aslinda renksiz de olur. Simdi aklima geldi yoksa bunu birinci siraya koyardim.
5- alan moore un yayimlanmayanlari
6- jonah hex de olur  :) senelerdir merak ederim

siyahderikoltuk

Valla ben yeni yayınlardan daha çok, X-Factor gibi bir güzelliğin Gerekli ya da Marmara gibi işin hakkını verecek bir yayınevine geçmesini isterdim. Halbuki Çizgi Düşler'den çok umutluydum. Fumettilere gösterdikleri özeni maalesef gösteremediler bu deli fişeğe...

rumar80

Alıntı yapılan: Pearl Jam - 23 Haziran, 2015, 01:21:38
1- groo
2-moebius
3- sweeth tooth ve diger jeff lamire isleri
4- kelvin ve hobs renkli. Aslinda renksiz de olur. Simdi aklima geldi yoksa bunu birinci siraya koyardim.
5- alan moore un yayimlanmayanlari
6- jonah hex de olur  :) senelerdir merak ederim

Diğer Jeff Lemire dersen Green arrow ve hawkeye da dersin

Ras Al Ghul

Nightrain

Sean Gordon Murpy cizgi romanlari. Ozellikle Wake. Basin artik yav. JBC den atak bekliyorum bu konuda.

Ralph

Jonah Hex'in basılmasını ben de çok isterim. Vahşi batıyı, kaynağından okumak güzel olurdu

hanac

Alıntı yapılan: Nightrain - 04 Temmuz, 2015, 20:55:17
Sean Gordon Murpy cizgi romanlari. Ozellikle Wake. Basin artik yav. JBC den atak bekliyorum bu konuda.

Hmmm, sanırım çok mantıklı bir bekleme.  :)

Nightrain

xmenac

Beetle Bailey
Spirou & Fantasio
Blake and Mortimer
Jerry Spring
Largo Winch
Michel Vaillant
The Bluecoats
Titeuf
Cedric

Liste biraz uzun oldu ama daha önce bu konuyu farketmemiştim. Henüz okumadığım yayınlar neler var diye arada sırada not alırken, forumda bu konuyu görünce hepsini yazayım dedim.

Spirou ve Fantasio ile Beetle Bailey dışındaki yayınları daha önce okumadım. Popüler seriler olduğu için yayınlanmasının güzel olabileceğini düşündüm. Fransa-Belçika ekolünün ağırlıklı olduğu bir liste oldu, hatta Beetle Bailey hariç geri kalan serilerin hepsi öyle. ;D

Spirou ve Fantasio bu ekolün en önde gelen yayınlarından biri, ilk sayısından itibaren sıralı bir şekilde yayınlanması koleksiyon yapmak ve okumak isteyen okurlar için çok güzel olur. Blake and Mortimer anladığım kadarıyla sürükleyici maceralar içeren bir seri, Jerry Spring forum müdavimlerinin seveceği türden bir western. Largo Winch enteresan bir hikayeye sahip, sanırım sinema uyarlaması da yapılmış. Michel Vaillant bir yarış pilotunun maceralarını anlatıyor yanılmıyorsam. The Bluecoats da bu ekolün önde gelen yayınlarından. Titeuf, Cedric ve Beetle Bailey de eğlenceli maceralar içeren serilere benziyor.

pearl jam

Cedric i birileri basti 4-5 sayi kadar. Hem de sert kapakli olarak. Iki-uc yil once fuarda görmüştüm