The Amazing Spider-Man Vol 5 - Marmara Çizgi

Başlatan dean, 08 Şubat, 2020, 14:13:58

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dean

pizagor

İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

Nightrain

"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

Bilal ceylan

dayıcomics

Nightrain

ZGeralt

hennessy

Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

İdrava

Okuyan olursa yorumlasın lütfen. O eski özlediğimiz peter ve örümceği görebildiniz mi?
Gerçektem öze mi dönülmüş?

Nightrain

Amazing Spider-Man Vol.5 Cilt: 1 - Öze Dönüş

HAYRET VERİCİ ÖRÜMCEK ADAM İÇİN YEPYENİ BİR BAŞLANGIÇ! PETER PARKER'IN GEÇMİŞİNDEN SU YÜZÜNE ÇIKAN BİR GERÇEK, işini, ilişkilerini ve bütün hayatını tehlikeye atıyor! Bu da yetmezmiş gibi, Örümcek ayrıca (gizemli ve şaşırtıcı) bir uzaylı istilasıyla, (aslında süper hain Boomerang olan) yeni bir ev arkadaşıyla, aşk hayatında yeni mücadelelerle - ve tehlikeli bir yeni düşmanla uğraşmak zorunda! Peki siz Peter Parker ve Örümcek Adam'ın kapışmasına hazır mısınız? Birisi, Peter Parker'ı taklit ediyor... ama neden? Nick Spencer ve Ryan Ottley, Örümcek Adam'ın hayatında yepyeni bir dönem başlatıyor!

16cm x 24cm, 152 Sayfa, Renkli, 39 TL, Ocak 2020
Yazar: Nick Spencer, Çeviri: Tulgan Köksal, Editör: İlke Keskin, Nihan Alak

hennessy

Şimdi bu hikayeye başlayacağım. İnternet'te araştırmamda ortalaması 7.5-8 arası bu güzel bir haber. Okuyunca yorumu mu yaparım...

pizagor

Tam manasıyla bir 'öze dönüş' hissi yaratmasa da Spencer'ın tarzını sevdim. Önemli ve sarsıcı değişikliklerle başlayan bir dönem, bakalım sonu nereye varacak! Sadece Ottley'nin çizgisini bu seri için biraz hafif buldum. Sanıyorum bendeki nostaljik Bilka dönemi Romita ve Bagley hayranlığının tesiriyle oluyor bu; Ramos'un da benzer bir etkisi olmuştu üzerimde, gerçekçi çizgiden uzaklaşan çizerlerle yıldızımın barışması uzun sürmüştü...

Volume 5 ile uzun yıllardır yeni sayılarını almadığım - okumadığım sevgili Duvar Sürüngeni'me geri dönüyorum. Teşekkürler Marmara Çizgi, yeni cilt için umarım arayı fazla açmazsınız...

Bir soru; May Yenge'nin son dalgası Baba Jameson'a ne oldu arada?

dean

Alıntı yapılan: pizagor - 14 Mart, 2020, 15:09:52
Bir soru; May Yenge'nin son dalgası Baba Jameson'a ne oldu arada?

Spoiler: Volume 4'te ölüyor.

pizagor

Alıntı yapılan: dean - 14 Mart, 2020, 17:10:41
  Spoiler: Volume 4'te ölüyor.

Ayrıntıya girmeyeceğim ama nedenini anlayabiliyorum   :)

Teşekkürler dean...

hennessy

Bugün okumamı bitirdim. Eğlenceli bir hikaye idi. Özlediğim örümcek adam esprileri, hikayeleri tadında bir cilt idi. Bir çok düşmanın bir arada olduğu ama sıkmayan bir hikaye.

Sanırım tekrar güzel hikayeler ile buluşmaya devam edeceğiz 7.5/10