Bonelli Kahramanlarından Sizce Hangisi?

Başlatan DAMPYR, 04 Şubat, 2022, 11:04:56

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Kinowa59

Zagor henüz çıkmadan Tom Braks dergisinin orta sayfasında iki yaprak ( dört sayfa) Zagor reklamı yapılıyordu. ( 1970 Haziran ayı olabilir) Ve bu sayfalarda sayın Saki' nin yukarıdaki görselleri vardı. Birkaç gündür " acaba hangi klasik ciltte diye arıyordum. 42 sayıda olduğunu öğrendim. Benim içinde Zagor efsanesi bu sayıyla başlıyor ve yılan kaptan macerasiyla zirveye ulaşıyor. Şimdi 52 yıl önce okuduğum bu klasik efsaneyi yeniden okuyacağım.

Saki

O zamanlar işler belki biraz karışıktı, aslında yaşadığım yerde çok karışıktı, kronoloji yoktu, nasıl ellerine gelmiş öyle Bonelli basmaya başlamışlar, bu kronolojiyi yerine oturtmak için epeyce uğraştım, nice listeler inceledim  :D

Sayın Bayram, görselleri paylaştığım bu macera gerçekten çok güzel ve kimbilir kaç defa okudum , Size iyi okumalar diliyorum...

Yılan Kaptanı bilmez miyim, Zagorun ilk defa okyanusun derinlerine dalışı, 50 defa mı 100 defa mı okudum bilmem ama doyulmaz...

Zeljko

Hepsinin yeri ayridir ama bir tane seçecek olursam Prime Mister No zamanları hepsinden ötedir (işbu entry Ken Parker'ın bonelli dışında olduğu düşünülerek yazılmıştır)
Şu Gotham'ın önü bir uzun alan
Bir tek seni sevdim Christopher Nolan

Saki

Prime Mister No, Mister No'nun ilk sayılar mı demek, Zeljko?

Zeljko

Alıntı yapılan: Saki - 06 Şubat, 2022, 20:33:42
Prime Mister No, Mister No'nun ilk sayılar mı demek, Zeljko?

Sadece ilk sayilari dersem eksik kalir, prime mister no: rio negroda aztek hazinesi aradigimiz, japonlarla beraber savastigimiz, anangadaki kötü ruhu kovaladigimiz, peygamber hikayesiyle yobazlara küfrettigimiz, kizil gölgelerde hitckokvari öyküde katilleri aradigimiz, bir zamanlar newyorkta godfatheri yasadigimiz, alienda amerika ve rusyayla dalga gectigimiz, içen dayak yiyen kadinlarla gününü gün eden ama her daim dürüst, kafa dengi Mister No dönemini kastediyorum. Lalden çikan 6 sayilik renkli Mister No'da güzeldi ama O dönemin tadini alamadim. Topragi bol olsun Nolitta harika bir atmosfer yaratmis.
Şu Gotham'ın önü bir uzun alan
Bir tek seni sevdim Christopher Nolan

DAMPYR

Alıntı yapılan: Zeljko - 06 Şubat, 2022, 21:39:08
Sadece ilk sayilari dersem eksik kalir, prime mister no: rio negroda aztek hazinesi aradigimiz, japonlarla beraber savastigimiz, anangadaki kötü ruhu kovaladigimiz, peygamber hikayesiyle yobazlara küfrettigimiz, kizil gölgelerde hitckokvari öyküde katilleri aradigimiz, bir zamanlar newyorkta godfatheri yasadigimiz, alienda amerika ve rusyayla dalga gectigimiz, içen dayak yiyen kadinlarla gününü gün eden ama her daim dürüst, kafa dengi Mister No dönemini kastediyorum. Lalden çikan 6 sayilik renkli Mister No'da güzeldi ama O dönemin tadini alamadim. Topragi bol olsun Nolitta harika bir atmosfer yaratmis.

Evet ana seri Mister No ilk sayıdan ''Birşeyler Değişti'' Macerasına kadar çok güzeldi o maceradan sonra Gerçekten bir şeyler değişti o eski tadı alamadım. Sanırım herkes aynı fikirdedir benimle Mister No Bonellinin dayak yiyen, içki içen ilk gerçekçi kahraman olması sebebiyle bu kadar çok sevildi sanırım.

hanac

Draka

Benim ilk 3üm
1) Dragonero
2) Brendon
3 ) LeStorie

Malesef üçününde basımı durdu  :-[

sultanhisar

rumar80

altay1944

Yarabbi bildir de
ben beni bileyim. Beni bilen ben ile kendime geleyim. Benim bensizliğim
ile ben seni bileyim. Seni bilmeyen beni ben neyleyeyim...

Hz. Mevlânâ

Saki

Hasan, üç seçeneki anket açamıyor musun. Konu iyice genişiedi  ;)

Kinowa59

Nomad

Full as
Dampyr
Büyülü Rüzgar
Nathan Never
Ken Parker

Bonus
Tex
Dragonero
Brendon

KenParker

Hangi Bonelli kahramanı sorusu benim için net değil. Bir defa hepsini birden tanımıyorum. Tandıklarımdan yola çıkarsak şöyle söyeleyebilirm.

Ken Parker Eğer Bonelli'den ayrılmasaydı en başa koyardım.
Julia Kahramanın tipini yadırgamasaydım ikinci sıraya koyardım. Ciddiyim.
Büyülü Rüzgar İlk 40 hatta 80 sayı sonradan tekdüzeleşmeseydi ikincilik kürsüsündeydi.
Teks Hikaye her zaman iyi olmasa da çizerlerden ötürü her zaman üçüncülük kürsüsünde.

Zagor Çocukluğumun beğeni anlayışı olsaydı nereye koyacağımı bilemezdim.
Mister No Üstteki sebepten ve kahramanın farklılığından ötürü yine üstteki sonuca varırdım. İyi hikayelerini bulup toplamaya çalıştım, olmadı.
Dylan Dog Korku türünü sevmiyorum. Sevseydim Dylan Dog'un bazı çizimlerine içim gidiyor.
Le Storie sıralamda üstlerde yer alamazdı ama her zaman kitaplığımda kalacak gibi.

Başka Bonelli kahramanlarıyla karşılaştım ama kitaplığıma hiç girmediler.