Çizgi Roman Piyasası ve Sorunları

Başlatan tommikser, 09 Ağustos, 2010, 12:15:09

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Rossi

MB nin son kararından sonra ülkede yayıncılık biraz zor yapılır .

Nightrain

Euro 11 TL oldu. Kağıda şuna buna zam geliyor. Alacağınız varsa ertelenemeyin dostlar. Ben almaya başladım mesela.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

DAMPYR

Alıntı yapılan: Rossi - 21 Ekim, 2021, 14:54:10
MB nin son kararından sonra ülkede yayıncılık biraz zor yapılır .
Bi Zevkimiz aldığımız çizgiromanlar ona bile gözkoydular Artık Çizgiromanlarda azalma dönemi başlar bu gidişle.(yada zam dönemi) Birkaç büyük firma dışında diğerleri dayanamaz gibi geliyor bana umarım takip ettiğim birkaç çizgiroman devam eder...

afacanx

ekonomi zaten berbat. onu konu dışı ediyorum. ama burada konu çizgi roman. gençler arasında manga'ya hatta manhwa'ya rağbet çok. yani "ben manhwa çiziyorum dyen bir genç biliyorum.

ben mangaların çok kaliteli çizgi romanlar olmadığını düşünüyorum (istisnalar yok değil). bu durum da çok hoşuma gitmiyor açıkçası, dc bile çizimlerini maga'ya benzetmeye çalışıyor. ayrıca mangaka'lar da insani olmayan şartlar altında çalışıyorlar. ana akım olmasını hiç istemiyorum bu türün. ama gençlerin ilgisini çeken çizgi roman türü bunula sınırlı değil.

öte yandan webtoon her ne kadar mangaya benzese de dikey panllerin, güzel kullanıldığında iyi bir hikaye anlatım yöntemi olduğunu düşünüyorum. sanırım ikisi için de hedef kitle biz değiliz. bu formun bile takipçisi epey azalmış. bence bu sanat dalı bunu haketmiyor. biraz da sadık okuyucuları yok çizgi romanın. belki pek de etraflıca düşündeden fevri bir tonla yazıyorum ancak şu an içimden gelen bu. bu biraz da oyun dünyasında olduğu gibi pek çok insan iyi oyunu arayıp bulmak yerine fortnite tarzı oyunlar  oynuyor ya, ha işde tıpkı bu iş gibi (telafuzum ve varsa yazım yanlışım için kusura bakmayın lütfen).

Kauss

Dövizin böyle gitmesiyle hiç sevmesemde marvel unlimited' e geçmeyi düşünüyorum. Hiç değilse aylık 10 dolara bir sürü çizgi roman okuma fırsatı veriyor.

Mrtekin

Alıntı yapılan: Mrtekin - 17 Kasım, 2016, 23:05:26
An itibarı ile Bay Dolar 3,3740.

Hadi okur artık iyice eler, sineğin yağını çıkarır bir şekilde ama;

Telif Borcu Dolar/Euro; gelir ise TL. Yayınevlerimiz gerçekten nasıl döndürecek tekneyi; endişelendim açıkçası.

2017 hem "yayınevi" hem de "okur" açısından çok zor geçecek, belli oldu.

Hayırlısı...

Alıntı yapılan: Mrtekin - 07 Mayıs, 2020, 14:17:51
;D Kendime not; sen bir de 2020'yi gör.

Yaklaşık 4 sene önce bu zamanlarda, dolar 3,40 iken piyasa ile ilgili birşeyler yazmışım. 4 sene sonra, 2021 Kasım itibarı ile; 13,40'ı da gördük. Denecek birşey yok hakikaten, insan üzülüyor.
They drew first blood...

İnancomic

Çizgi roman piyasası bu kurlarla yok olmaya başlar fiyatlar doğal olarak yükselecek insanlar alamayacak bu sektörde çalışanlara Allah kolaylık versin

someoneofgod

pizagor

İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

Gabby

Buna da bir hafta önce denk gelmiştim. Kapak kağıdının bulunamamasından söz ediliyor...

Zeljko

Gidişat hiç iyi görünmüyor zombi istilasi gibi her gün yeni zam haberleri ile uyaniyoruz. İçimde o kadar şey var ki ama burası yeri değil diye susuyorum. >:(

Bir kötü haber de ben vereyim, Kertenpelex'te kapanmış sanirim, ne sitesine ne de trendyol gibi firmalarda dükkanina ulasilabiliyor.
Şu Gotham'ın önü bir uzun alan
Bir tek seni sevdim Christopher Nolan

Rossi

Bir çok yayinevi baskilarini durdurdu ya da erteledi.

Kagit bulunamıyor. Kagit tekelleri kurdaki oynaklık yüzünden ya kagıt satmıyor ya da uçuk fiyata satiyor.

Gidişatı ön göremiyorum.

Ama cok kötü görünüyor.

DAMPYR

Firmalar batmaya devam ediyor buna sebeb olan şahısta hala tvlerde masal anlatıyor inanılır gibi değil ya nereye gidiyoruz böyle ya...

KenParker

Şu anda çok yüksek enflasyon var. Hiç resmi rakamlarda bahsedildiği gibi değil.
Aksi gibi önümüzdeki çeyreklerde de yükselme eğilimi var. Gidişat iyi değil. Sonumuz hayrolsun inşallah.

Kinowa59

Ne olduğunu aklım erdiğince izah edeyim. Emperyalist ülkeler , Ekonomik ve askeri güçleriyle güçsüz, yoksul ülkelerin halklarını soyar, ve kendi halkına göreceli bir refah sağlar. Güçsüz ve yoksul ülkelerin yoneticileriyse, güçlü ülkeleri soymaya gücleri yetmediği için kendi yoksul, gariban halklarını soyar, ve kendilerine refah sağlarlar. Bence olan budur.