YKY'den Haberler

Başlatan V, 02 Kasım, 2010, 21:56:34

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

nicholaihel

YKY'dekiler keşke frankofoncu olsalar. Daha frankofoncu olsalar. Çeşit çeşit ciltli güzel frankofonlar basmaya devam etseler.

Epeydir yeni seri yok. Devam etmeyenler var. Bunlarla beraber ben Doğan Kardeş gibi süreli bir yayına da varım. Kitleleri yok demek ki diyeceğim ama koca banka istese...

gunes21

Yıllar önce  ortada ne Flaneur var ne Baobab Versus etc
Frankofon adına sadece YKY var idi

23  sene önce Enki Bilal in Av partisi & Hunting Party
yayınladılar yahu......cillop gibi edisyon ..

KenParker

Kitaplığımdaki çizgi romanlara baktığımda en sevdiğim ekol olduğu halde en az sayıdaki çizgi romanın frankofon olduğunu görüyorum. Maalesef.
Bu ekol çizgi romanın en özgün, en yaratıcı kalesi. Keşke daha çok frankafon olsa. YKY ya da başka bir yayıncı; keşke daha çok frankofon bassa.

OZAN BALIM

Alıntı yapılan: dayıcomics - 13 Ocak, 2022, 15:30:26
Frankafoncu dememin sebebi, 30 tane comics basılarsa onun 2 katı frankafon basmalarından kaynaklı. Ellerindeki tek fumetti Colto Maltese. Amerikan veya latin bağımsıza girmiyorlar pek, DC hariç bir şey basacaklarsa frankafonlardan seçiyorlar. İşi bilmemeleri konusu ise, yıllardır çizgi roman piyasasında olan yayınevlerinde bile işi bilmeyenler çok, Yapı kredidekilerin bilmemesi normal :)

Corto Maltese'nin de Fransız edisyonunu bastılar.

allan quatermain

YKY 2023 yayın programından seçmeleri yayınladı. Türkçe ismi kesinleşmeyenleri özgün dilinde bırakmışlar. Benim seçebildiğim karikatür kitapları ve çizgiromanlar şunlar oldu:

Action Comics 1000
Ağaçname - Selçuk Demirel
Bambaşka Kediler - Selçuk Demirel
Blacksad Cilt 5
Corto Maltese Cilt 7
Dceased: Hope at the World's End
Justice League Vol. 1: The Totality
Justice: No Justice
Kötü Tabiat, İyi Doğa - Tuncer Erdem
The Man of Steel
Wonder Woman Yeni Dünya Cilt 3
Young Justice Vol. 1: Gemworld

Gözden kaçırdıklarım olmuştur mutlaka, affola.

ghostrider

Merhaba Blacksad cilt 4 çıkmadı ki cilt 5 çıksın.
Büyük güç büyük sorumluluk gerektirir.

darbove

Bülten linki var mı?
The Bird of Hermes is my name, eating my wings to make me tame.

Animvader

Alıntı yapılan: allan quatermain - 05 Ocak, 2023, 12:58:11
YKY 2023 yayın programından seçmeleri yayınladı. Türkçe ismi kesinleşmeyenleri özgün dilinde bırakmışlar. Benim seçebildiğim karikatür kitapları ve çizgiromanlar şunlar oldu:

Action Comics 1000
Ağaçname - Selçuk Demirel
Bambaşka Kediler - Selçuk Demirel
Blacksad Cilt 5
Corto Maltese Cilt 7
Dceased: Hope at the World's End
Justice League Vol. 1: The Totality
Justice: No Justice
Kötü Tabiat, İyi Doğa - Tuncer Erdem
The Man of Steel
Wonder Woman Yeni Dünya Cilt 3
Young Justice Vol. 1: Gemworld

Gözden kaçırdıklarım olmuştur mutlaka, affola.

Action Comics 1000, Man of Steel, 2 yıldır yayınlayacağız diye koyuyorlar bakalım bu sene nasip mi.

allan quatermain

Alıntı yapılan: darbove - 05 Ocak, 2023, 13:29:55
Bülten linki var mı?

Ben bugünkü Cumhuriyet Kitap Eki'nde gördüm. Nette bulamadım.

Animvader

Yılın ilk çeyreği bitti YKY, DC çizgiromanı basmadı. Haber alabilen var mı acaba bu sene herhangi bir şey basacaklar mı? Basmıyorlarsa telifleri salsalar bari.

noir

Alıntı yapılan: Animvader - 02 Nisan, 2023, 18:06:51Yılın ilk çeyreği bitti YKY, DC çizgiromanı basmadı. Haber alabilen var mı acaba bu sene herhangi bir şey basacaklar mı? Basmıyorlarsa telifleri salsalar bari.
YKY telifleri salsa bile alıp basacak olan yok

Kinowa59

On gün kadar önce YKY aradım ve Red Kit toplu albümlerin akıbeti ne olacak diye sordum. TLF konuştuğum hanımefendi, birkaç yerle görüştükten sonra bana döndü ve Haziran ayında piyasada, satışta olacağı görünüyor dedi.