Müjdelenen Çizgi Romanlar

Başlatan pizagor, 10 Mart, 2011, 16:40:21

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

memospinoz

Alıntı YapParklarda gezmeyi sever misiniz? Erman Çağlar ve Ender Yıldızhan'dan yılın sürprizi... Çok yakında... #yıllıkizin

Alıntı YapErman Çağlar, Ender Yıldızhan ve Merve D. Yıldırım Sunar: Yıllık İzin
Çok yakında... #yıllıkizin

hanac

Alfa yakın zamanda Tenten'leri de yeniden basacakmış.

Nightrain

Küçük boy basacaklar sanırım?
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

-brendon-

HacıGeraltEmmi

Alıntı yapılan: hanac - 16 Ekim, 2016, 13:12:01
Alfa yakın zamanda Tenten'leri de yeniden basacakmış.

Çok gereksiz hareket ::)  piyasada tonla tenten var zaten. Yeni birşeyler bulsalarmış keşke.

pearl jam

Bence de gereksiz. Mis gibi orijinal boyutlarda ( kutusu bile olan)  ten ten külliyatımız var zaten

rumar80

Gizli tarih ve Cedric konusunda ne kadar destekliyorsam Tenten konusunda da o kadar karşısındayım.
  Tamam Tenten bulunamıyor muhabbeti yapılabilir ama bence ortada birçok yeni ve değişik Frankofon olasılığı varken Tenten bence lüzumsuz bir hamle oldu.

yalcinerol345

Tenten'ler var bende.Asteriks basılsaydı keşke

altay1944

Frakofon adına gizli tarih ile başalayan süreçte cedrik ile devam eden yayınevi konuşmalarında ten ten adı geçince ister istemez genel yayın müdürünü merak ettim doğrusu.Çizgiroman sever birisi sanırım .Yeni bir Raşit Çavaş olmasın...
Yarabbi bildir de
ben beni bileyim. Beni bilen ben ile kendime geleyim. Benim bensizliğim
ile ben seni bileyim. Seni bilmeyen beni ben neyleyeyim...

Hz. Mevlânâ

Mrtekin

Katılmıyorum. Güzel bir hareket.
Belki şu unutulmuş sayfaları da basarlar; yeni edisyonlarda.  ;D

Hazır istim üzerindeyken; bir lobi yapalım da; şu "Thorgal'ın Dünyası"na da ikna etmeye çalışalım, Alfa'yı.
They drew first blood...

hanac

Tenten'de hedef kitlesi biz değiliz.

Çoğumuzda Tenten'ler zaten mevcut.

Ama piyasada her zaman satan bir ürün bulundurmaları mantıklı.

haziran00

Alıntı yapılan: Nightrain - 16 Ekim, 2016, 13:46:50
Küçük boy basacaklar sanırım?

bence gayet hoş bir haber ama Facebook sayfalarında göremedim kaynak nedir? kesin mi ?

hanac

Alıntı yapılan: haziran00 - 17 Ekim, 2016, 20:39:40
bence gayet hoş bir haber ama Facebook sayfalarında göremedim kaynak nedir? kesin mi ?

Dedikodu, fısıltı  ;D

haziran00

köstebek

Alfa, Tenten, Cedric muhabbeti amma geyik yaptı, biraz da ben katılayım.
Not: Gizli Tarih'i ayrı tutup sadece iki seri hakkında konuşuyorum...

Cedric kısmı: Tamamen çoluk çocuğa satılması için hazırlanan bir seri. Ülkemizdeki ÇR kültürünü geliştirme, gençleri bd'nin sonsuz patikalarında gezdirme gibi bir beklenti içine girilmesi çok anlamsız.
Gereksiz bir not: Cedric'lerin çevirmeni ÇD'nin Thorgal çevirmeni...

Tenten kısmı: Tamamen tenten'den biraz da ben para kazanayım yaklaşımı. Param var, gavurdaki yayıncıyı kıllandırıp Türkçe ÇR piyasasında zaman içinde elimde her zaman satacak bir seri olsun, uzun süreli yatırım yapayım çalışması. Birkaç kişinin dediği gibi piyasada boy boy, çeşit çeşit Tenten var zaten.

Özet: Belki hatırlayanlar çıkar. Alfa zaten daha önce de birtakım bd denemelerine (birtakım edebiyat uyarlamaları vs) girişmişti. Hatta Everest adlı yan kuruluşu aracılığıyla "şekspir manga" adıyla birtakım mangalar basmış, hepsi de bir tarafında patlamıştı. Şimdi birazcık daha kendilerine göre mantıklı (bebelere balon) tarzında işler yapılıyor. Altın Madalyon'da yazan kardeşlerimizin zaten Tenten'leri çoktan okumuş, büyükçe bir miktarını evine koymuş, hatta Cedric'leri artık eline almayacak kadar yaşlanmış olduğunu varsayıyorum. O yüzden burada okuyup da sıralı mı basacaklarmış, büyük boy mu olacakmış yoksa küçük boy mu sorularını filan şaşkınlıkla karşılıyorum. Belki de ben her şeyi yanlış anlıyorum, hayat böyle bir şey demek ki...