Türkiye'de en çok basılmasını istediğiniz eser ve yayınevi

Başlatan Ras Al Ghul, 30 Ağustos, 2014, 19:22:12

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

peder clemente

Rumar80 dostum,
Aslında Çizgi Düşler 100 Kurşun serisini tamamlayamadı ve uzun süredir 7. cildi bile yayımlayamadı; ancak, Scalped ve 100 Kurşun ile noir-crime tarzında biraz uzmanlaştı. O nedenle...
Marmara Çizgi de bu tarzda "Southern Bastards"ı halen yayımlıyor...
Yani bu tür (benim çok sevdiğim) çizgi roman yayımı yükünü paylaşmış olacaklar.

rumar80

Dostum ben de bu arada ufak bir çılgınlık yapıp geçenlerde fatale omnibus siparişi verdim. Gelecek hafta içinde elimde olacak. Zamanında aralıklarla okuyup sevdiğim bir çizgi romanı bu sefer baştan sona okumayı çok istiyorum.

karayel2018

ghost in the shell
american splendor.
ayrıca yarım kalan tüm seriler.
kim basarsa bassın. yeterki basılsınlar.

peder clemente

Alıntı YapDostum ben de bu arada ufak bir çılgınlık yapıp geçenlerde fatale omnibus siparişi verdim. Gelecek hafta içinde elimde olacak. Zamanında aralıklarla okuyup sevdiğim bir çizgi romanı bu sefer baştan sona okumayı çok istiyorum.
rumar80
"Fatale"yorumlarınızı merakla bekleyeceğim.

darkwood

Öncelikle Yarım kalanları bassınlar, mesala Wasteland Red Sonja, Dragonero, Orbital'ın devamı güzel olurdu.
Darkwood Sakinleri..

ferzan

Kesinlikle şu yarım kalanlardan yanayım ben de. Özlemini çektiklerimin başında da Buddy Longway geliyor. Bir ağız tadıyla çıkabilseydi, bir kendini fark ettirip tatmin edici bir satışı olabilseydi keşke. Buddy Longway bir hazine benim gözümde, Derib bir derya deniz. Yakari 'den ziyade Buddy 'nin kucak kucak yayınlanabilmiş olmasını dilerdim.

Bunun haricinde gönül pek çok şey istiyor ama olmayacağından (ya da layığınca olmayacağından) yazmak istesem de kendimi dizginlemek durumunda kalıyorum. Bazen bazı şeylerin hayalini kurmak bile beyhude geliyor. Olmayacağından değil, her şey olabiliyor ama gönüle göre olamıyor. İlla bir yerden patlak veriyor.

Wasteland 'e de üzülüyorum rafta gördükçe. Belki o kadar ahım şahım değildi ama basılan başka şeylerin yanında onun okur nezdinde haksızlığa uğradığını düşünmeden edemiyorum. Ayrıca gayet okunası bir eserdi. Öyle birkaç cilt daha çıktı mı bitecekti ama belli ki satmadı o da.

Diğer yandan, şöyle her şeyin güllük gülistanlık olduğu bir paralel evrende yayınlanmasını isteyeceğim başlıklar ilk anda şöyle olurdu;

- DMZ (Vertigo)
    - Northlanders (Vertigo)
    - Lazarus (Image)
    - Sword Daughter (Dark Horse)
    - The Goddamned (Image)
    - X-Men (Marvel) (atlanan niceleri ile birlikte güncel olan ve şu an paralel bir düzine seri olarak devam eden güncel Hickman döneminin tamamı)
    - Torpedo (Glenat)
    - Hombre (Norma)
    - Spaghetti Bros. (??)
    - Dago (??)
    - Thorgal 'ın tüm yan serileri (Lombard)
    - Boule et Bill (Dupuis / Dargaud) (90 'larda Milliyet Kardeş 'te "Can ile Afacan" adıyla yayınlanmıştı, tadı damağımda kaldı)
    - UT (Bonelli)
    - Jan Dix (Bonelli)
    - Ed Bruebaker & Sean Philips ikilisinin tüm işleri (Image)
    - Terry Moore 'un tüm işleri (Abstract Studio)

Belki sonra eklemeler yaparım.

------

Ekleme 1: Miguelanxo Prado 'nun elinden çıkan tüm işler
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com