Western Muhabbeti-Kim Kazanır?

Başlatan caretta, 10 Mayıs, 2015, 21:31:10

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

aa

Jeriko dedim. Süper Mike a çok gıcık olmuştum. (Zagoru madara ettiği için !!!)
Esse Gesse Hayranı...

haysat

pardon adminin oy olayını atlamışım.
hallettim ve dengeledim oranı.
HİÇBİRİNİZ ANLAMAMIŞSINIZ
BENİ SİZİN YANINIZA HAPSETMEDİLER
SİZİ BENİM YANIMA HAPSETTİLER !

xmenac

Super Mike, Zagor'u epey zorlayan bir karaktermiş sanırım. Dolayısıyla Zagor'la yakın güçte olduklarını düşünebiliriz.

Bu müsabakayı da rahat kazanacaktır. :)

köstebek

Çelimsiz Zagor'un, kaslarını göstermekten bir an bile kaçınmayan yelekli Çelik Blek kardeşimizi de (daha öncesinde Teks'i de harcamıştı)türlü hile ve desiseyle yenmesinin ardından...
Caretta Abinin aldığı kararı bir adım daha ileri götürüyor ... Zagor ve şürekasının her hangi birine karşı doğrudan rakibi tutuyor, koşulsuz desteğimi Jeriko'ya (namı diğer Jesus'a) sunuyor, adının hakkını vermesini bekliyorum...

DAMPYR

Bu yarışmada üçkağıt olacağı için süper mike diyorum ve durumu eşitliyorum... :D :( 8)

darkwood

Zagor'a kök söktüren (!) Süper Mike ye Jeriko hafif gelir.  :P
Darkwood Sakinleri..

s.b

Jeriko kızılderililer tarafından yetiştirilmiş bir savaşçıdır. Mikey saf Zagor'u hileleriyle zorlayabilir ama Jeriko onun icabına bakar.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

hanac

Oylarınızı bekliyoruz arkadaşlar.

caretta

Sami Bey Teks çizerleri arasında böyle bir anket başlatmaya ne dersiniz?
1.Galleppini-Ticci
2.Nicolo-Fusco
3.Monti-Civitelli
4.Muzzi-Gamba
5.Letteri-Blasco
6.Ortiz-Marcello
7.Repetto-Font
8.Victor de la Fuente-Rafaele Della Monica
9.Villa-Diso
10.Seijas-Venturi
      Olabildiğince dönemlere bağlı kalmaya çalıştım.Bayağı Teks külliyatına hakim olmayı gerektiren bir başlık oldu.
Hepsi olmazsa bile sıralamaya bağlı kalmadan veya eşleştirmeleri değiştirerek bu anketi yapabiliriz.1.sıraya koyduğum
Galleppini-Ticci eşleşmesinin galibi şimdiden belli de ben asıl 2.sıradaki Nicolo-Fusco kapışmasını merak ediyorum.
Yalnız öyle kuru kuruya şu yener,bu ezer geçer demeyelim.Kanıtlar göstererek,yorum yazarak,özelliklerini ön plana
çıkaralım bu Teks'e emek vermiş ve veren çizerlerin.

caretta

Teks çizerleri ile ilgili anketi Zagor'da da yapabiliriz.Zagor'un Türkiye'de yayınlanan tüm maceralarını
okumama karşın çizerler hakkında iddialı değilim.Bonelli'nin sayfasından en çok Zagor çizen
ressamlardan isimler sıralıyorum.Admin ve moderatör arkadaşlar uygun görürlerse rakip
sıralamasını yapabilirler.
Gallieno Ferri,Franco Donatelli,Stefano Andreucci,FrancoBignotti,
Gaetano Cessaro,Alessandro Chiarolla,Raffaele Della Monica,
Francesco Gamba,Michele Pepe,Roberto D'Arcangelo,Massimo Pesce
Marco Toninelli,Marco Verni,Mauro Laurentini,Michele Rubini
Gianni Sedioli

s.b

Abi düşünce olarak harika. Ancak en iyi çizgi yarışına girersek örnek sayfalar vermemiz gerekir. Bunu yüklenmek bizi yorabilir. Netice de ikimizde ihtiyar adamlarız. Ama, yok arkadaş illa yapacağız, diyorsanız emrin başım üstüne ağam.

caretta

Aman Sami Bey Karson'un dediği gibi "ihtiyar benim dedemdir".Size ihtiyarlığı hiç yakıştırmıyorum.
Zinhar ben de kabul etmiyorum.Bu başlığı açarken ben teorik açıdan düşünmüştüm.İşte
Ortiz şu maceraları çizdi.Tipik özellikleri şunlardır gibi.Galleppini ölünceye kadar Mefisto
maceralarını çizmeyi kimseye bırakmadı.Nicolo arka plan detaylarını çok güzel verir gibi.
Her eşleşmeyi kapıştırmak zorunda değiliz.Mesela Zagor'da Ferri-Donatelli eşleşmesi
ile başlayabiliriz.Siz bu konu üzerinde bir düşünün.

s.b

Süper Mıke - 9      Jeriko - 10
Böylece Jeriko 1 oy farkla galip gelmiştir.

s.b

Sırada Tom Braks'dan Baron ile Zagor'dan Çiko var.
Haydi bakalım.
Baron mu Çiko mu?

s.b

Çiko saftır çabuk kanar. Baron da pek akıllı değildir ama Çiko''yu bir şekilde tufaya getirip haklar diye düşünüyorum.