Western Muhabbeti-Kim Kazanır?

Başlatan caretta, 10 Mayıs, 2015, 21:31:10

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

aa

Baron Kazanır. Çiko yağ fıçısı...
Esse Gesse Hayranı...

haysat

HİÇBİRİNİZ ANLAMAMIŞSINIZ
BENİ SİZİN YANINIZA HAPSETMEDİLER
SİZİ BENİM YANIMA HAPSETTİLER !

s.b

KAZANAN ÇİKO

ÇİKO 9 - BARON 6
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

s.b

Sıradaki müsabakamız.
Tex'den Tiger Jack - Zagor'dan Tonka
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

V

Tiger, Teks ' in çırağı yani anasının gözü.
Tonka saf kalır.
"İstemem,eksik olsun.."

caretta

Sami Bey şimdi forumdaki bütün Zagor efradı tam kadro Tonka'ya oy verecek.
Yani Teks ekibinin kare asından sinek ası Tiger Jack ile Mohawk kabilesi reisi Tonka bir olur mu ?
Tiger Jack Teks ekibinin önemli bir elemanı. Bazı maceralarda Teks ile ikisi at koşturuyor.
Teks'in yokluğunda Navajo kabilesinin vekil-i mutlak-ı. Kit Willer'i yetiştiren adam. Teks'in kan kardeşi.
Tonka'nın Zagor ile kankardeşliği Teks'den aşırma. Sırtında gömleği bile olmayan Tonka!

Ben forumdaki Teksseverleri oylarını kullanmaya çağırıyorum.
O 26-25 Zagor-Teks kapışmasının rövanşını alalım.

alan ford

Alıntı yapılan: caretta - 02 Mayıs, 2016, 14:09:26
Sami Bey şimdi forumdaki bütün Zagor efradı tam kadro Tonka'ya oy verecek.
Yani Teks ekibinin kare asından sinek ası Tiger Jack ile Mohawk kabilesi reisi Tonka bir olur mu ?
Tiger Jack Teks ekibinin önemli bir elemanı. Bazı maceralarda Teks ile ikisi at koşturuyor.
Teks'in yokluğunda Navajo kabilesinin vekil-i mutlak-ı. Kit Willer'i yetiştiren adam. Teks'in kan kardeşi.
Tonka'nın Zagor ile kankardeşliği Teks'den aşırma. Sırtında gömleği bile olmayan Tonka!

Ben forumdaki Teksseverleri oylarını kullanmaya çağırıyorum.
O 26-25 Zagor-Teks kapışmasının rövanşını alalım.

Rövanş olarak bakmıyorum ama bu sefer gerçekten Tiger alır maçı. Teks'in Zagor karşısında  hiç şansı yok ama ;D
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

caretta

Doğa Bey o rövanş lafı işin şaka kısmı. Benim gayem Teksseverlere gaz vererek oylamaya katılmalarını sağlamak.

Nemo

Özel Alfa Ajanı

xmenac

ferzan

Tiger'in kaybedecek birşeyi, bir bekleyeni yok...Yıllar önce acı bir şekilde o defterleri kapadı istemese de...Hem, Teks gibi birinin yanında her daim harekete hazır, tetikte ve talimli bir eylem adamı...Kolay kolay yakalanıp mağdur olmaz...Vaktiyle tek başına nişanlısı peşinden Meksika sınırını kana bulamışlığı bile var...O hüzünlü döneminde Teks bile yanına yaklaşırken iki kez düşünmüştür...

Oysa Tonka'nın kaybedecek çok şeyi var...Evet, Tonka bir şef, aynı zamanda eski bir savaşçı ama çok kereler tufaya gelip Zagor'dan medet ummuştur...Akronlu mu geldi, hoop, Tonka esir gemisinde...Bilmemkim mi geldi, hoop, Tonka kürek mahkumu...Velhasıl, sorumlusu olduğu kabile ve akrabalık bağları da elini kolunu bağlar Tonka'nın...

Tonka babacandır, yerine göre savaşır, yerine göre uzlaşır...Zagor ile dostluğu, onu fazlasıyla beyaz adam yapmıştır ama Tiger Jack, asla beyazlaşmamış bir Navajo'dur...Bir işareti bekler, anında harekete geçer...Çok konuşmaz, gerekmedikçe ağzını açmaz...Teks ve Carson'dan ise beyazlaşma adına hiç etkilenmediği gibi, bizzat Teks'in melez oğlunun daha da Navajolaşmasını sağlar...

İkisi de adam gibi adamdır lakin olası bir kavgada sanırım Tiger Jack, Tonka'yı pamuk prens diye düğün düğün gezdirir, fırfırlı etek giydirip çiçekli kolçak taktırır, başına da simli prenses tacını yerleştirir diye düşünüyorum...Tabii bu benim kendi çarpık görüşüm...Tonka da alabilir ama ben Tiger Jack dedim...İsimden bile 1-0 önde adeta...Fakat Jack ne oluyor, yıllar yılı merak ederim...Neden Jack?..Neden bir beyazın ismi?.. ::)
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

Mrtekin

Tonkayı tanımıyorum; ama; Tiger Jack adamımdır.

Bence Teks'den çok daha başarılı bir savaşçıdır. Çizdiği profili; çok daha fazla beğeniyorum Tiger Jack'in.
They drew first blood...

caretta

Çok doğru tesbitler yapmışsınız Ferzan Bey. Tonka bir macerasında değişime uğrayarak canavarlaşıyordu.
Tiger'in o sözünü ettiğiniz macerası "Gururlu Navajo" ne müthiş bir maceraydı.
Tiger düşmanlarını tam kızılderili işi hiç ateşli silah kullanmadan sadece bıçakla öbür dünyaya gönderiyordu.

Adına gelince bir yazımda ben de bu konuyu merak ettiğimi yazmıştım. Teks ekibinden hayatını geçmişini en az bildiğimiz karakter Tiger Jack. Adı da sanki Teks tarafından yakıştırılmış gibi. Amerika'da kaplan yok. Belki de esas adı "Koşan  Su Samuru" filandır.

Ben bir iddiada da bulunuyorum: Tiger aslında Kırmızı Ok'un oğlu ve Lilyth'in kardeşi.
Ömrümüz olur da böyle bir senaryo ile karşılaşırsak hiç şaşmayacağım. Tiger Jack eniştesi Teks'e karşı!
Hakkı olan Navajo reisliği için Teks'e karşı! Ne kadar şahane bir macera olur...

V

Tiger ne atak yaptı ama. Ben oyladığımda 4-2 gerideydi ;D
"İstemem,eksik olsun.."

hanac