Teks Sohbet Odası

Başlatan hanac, 07 Eylül, 2010, 21:16:12

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mrtekin

Alıntı yapılan: caretta - 16 Mayıs, 2015, 22:18:04
Mrtekin dostum tesadüfe bak ki bu macerayı bugün tekrar okudum.Macera aşağı yukarı 50 sayfa eksik gibi duruyor.Boselli'nin yazdığı zayıf senaryolardan birisi.Madem ki   bu sayıyı okudun 69.sayıda sona eren maceraya ne dersin?Ticci çizimi bu macera çok güzel,unutulmaz bir maceradır.
Bir yanda senin dediğin afet Luna öte yanda Barbara Grayson!

Abi, selamlar, Boselli ve Ticci bu 4 fasiküllük macerada döktürmüşler, bence. Çok keyif aldım, tavsiye için çok sağol.

Abi, o Dolunay var ya o Dolunay. Güzel, akıllı, cesur, şef eşliğinden dul, yani boyu boyuna huyu huyuna. Bu Teks harbi kazma... :)
They drew first blood...

caretta

İşlemeli entarisinden tanıdım.Farelerin kemirdiği Mefisto.

BAHADIR

Tex'te ağır ağır aheste aheste bayağı geriden geliyorum... Dün akşam Oğlak 154 Üçlü çeteyi okudum... Civitelli her zaman ki Civitelli...Yine döktürmüş... Nizzi de her zaman ki Nizzi... Bu kadar düz entrikasız senaryomu yazılır...

SPOİLER İÇERİR SPOİLER İÇERİR...

15 yıl önce bir banka soygunu esnasında karısı öldürülen şerif emekli olduktan sonra katillerin peşine düşer... Ve eski dostu Teks'ten yardım ister... 15 yıl önce konuşmayan ama 15 yıl sonra yüzlerini göremediği ama kimin kime hangi isimle hitap ettiğini bile hatırlayan hayalet kasabada yaşayan bir ihtiyardan aldıklar bilgi ile Durango kasabasına giderler ve bunlar kasabaya gelir gelmez... Sanki bizim haydutların alnında 15 yıl önce banka soymuş ve cinayet işlemişlerdir yazıyor ya hemen Teks ile şerifi ortadan kaldırmak için pusu kurarlar... Yataklarında öldürmeye kalkarlar... Biraz akıllı olun olum... Gerçi daha finali okumadım ama pek umudum yok... ( Ne spoiler verdim ama Tex ve Pusu... :) )

Ama bir önce ki Posta arabası hikayesi çok derin olmamak ile birlikte hem çizimiyle hem hikayesi ile hoş vakit geçirtiyordu

antiochia

Alıntı yapılan: BAHADIR - 22 Mayıs, 2015, 15:19:24
Tex'te ağır ağır aheste aheste bayağı geriden geliyorum... Dün akşam Oğlak 154 Üçlü çeteyi okudum... Civitelli her zaman ki Civitelli...Yine döktürmüş... Nizzi de her zaman ki Nizzi... Bu kadar düz entrikasız senaryomu yazılır...

SPOİLER İÇERİR SPOİLER İÇERİR...

15 yıl önce bir banka soygunu esnasında karısı öldürülen şerif emekli olduktan sonra katillerin peşine düşer... Ve eski dostu Teks'ten yardım ister... 15 yıl önce konuşmayan ama 15 yıl sonra yüzlerini göremediği ama kimin kime hangi isimle hitap ettiğini bile hatırlayan hayalet kasabada yaşayan bir ihtiyardan aldıklar bilgi ile Durango kasabasına giderler ve bunlar kasabaya gelir gelmez... Sanki bizim haydutların alnında 15 yıl önce banka soymuş ve cinayet işlemişlerdir yazıyor ya hemen Teks ile şerifi ortadan kaldırmak için pusu kurarlar... Yataklarında öldürmeye kalkarlar... Biraz akıllı olun olum... Gerçi daha finali okumadım ama pek umudum yok... ( Ne spoiler verdim ama Tex ve Pusu... :) )

Ama bir önce ki Posta arabası hikayesi çok derin olmamak ile birlikte hem çizimiyle hem hikayesi ile hoş vakit geçirtiyordu

Sonu süprizle bitiyor zannedersem..Güzel bir hikayeydi.

BAHADIR

Sonu benim için hiç sürpriz olmadı... Çok yavan bir hikayeydi... Teks gibi bir karakterde daha derinlikli hikayeler olması lazım... Açıkçası yazar kısmında Nizzi'yi gördüm mü mucize beklemiyorum...

rumar80

Katılıyorum
Boselli'nin yazdığı her macerayi alırım. Nizzi benim için yetersiz.
Sevenler kusura bakmasın

antiochia

Alıntı yapılan: rumar80 - 23 Mayıs, 2015, 15:39:00
Katılıyorum
Boselli'nin yazdığı her macerayi alırım. Nizzi benim için yetersiz.
Sevenler kusura bakmasın
Valla benim hoşuma gidiyor..Farketmiyor, Nizzi veya boselli

Mrtekin

Geçtiğimiz aylarda Jose Ortiz ustanın çizmiş olduğu Hombre'nin tanıtımı, forumu sallamıştı.

İlginç bir tesadüf, yine, Jose Ortiz tarafından çizilen, Teks aylık seri 11'deki( Suç Zinciri ve Cennetle Cehennem Arasında) maceralarda başrolü oynayan karakterlerden biri olan, Peder Clémentine (eski haydut Blanco) tiplemesi haddinden fazla Hombre'ye benziyor.

Bu kıyağımı unutmayın :)
They drew first blood...

antiochia

Yalnız Piccinelli'nin çizimleri çok güzel bana Civitelli'yi andırıyor

Mister NO

Mister NO

Mrtekin

Yine bir Boselli-Font şaheseri olan 573 ve 574. fasiküllerdeki Lanetli Topraklar ve Hortum şimdi bitti.

Senaryo ilmek ilmek örülmüş, çizimler muhteşem, bir Avukatın peşine düşen namlı ve efsane haydutlar, efsane Kızılderililer, koruyucu Teks, tedadüfler, hainler, kalleşler, ölüm kalım mücadeleleri, takipler, hortum!!!, hesaplaşmalar, çatışmalar, ince taktik ve stratejiler, düellolar (hem de ikili) ve Kit Carson'lu muhteşem bir grande finale..

Ve bir sürpriz: Teksin peşine düşmüş "Durango" isimli genç bir silahşör...Kendisi tek başına Meksikadaki Durango merkez bankasını soyan ve bu esnada 7 kişiyi gözünü kırpmadan harcayan psikopat bir genç..

Teks le  Durango ikili düelloda karşılaşıyor. Kazanan kim olacak?

Çok güzeldi çok, tadı damağımda kaldı, okumayanlara şiddetle tavsiye ederim.

They drew first blood...

caretta

Durango ölmüyor Mrtekin.Aylık Seride geri dönecek!

Mrtekin

Hangi sayılarda Dönüyor Atilla Abi?
They drew first blood...

hennessy

Tex ölmez vatan bölünmez HÇRP......................

Yeni çıkan almanak kitabına başlayayım bari :)

Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları