Teks Sohbet Odası

Başlatan hanac, 07 Eylül, 2010, 21:16:12

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

caretta

Durango ve Kid Rodelo orijinal 641-42 sayılarda geri dönüyorlar.

köstebek

Bu arada tex 14 basıma hazır, bu akşam okumam gereken klasik 13'ü trappers'ı bekliyor...

Mrtekin

Aylık serinin hizlandirildigi çok iyi oldu, Atilla Abi.

Bahsettigin maceralar; Boselli-Font'tan.

Gel 2,5 ay gel.
They drew first blood...

Mrtekin

Faraci/ Ortiz ustadan yine çok iyi bir Teks macerası daha bitti.

Kaçış (orijinal no:558) ve Sayılı Dakikalar (ono:559)'da Teks'in Carson'un hayatını kurtarabilmek için saatler ile yarışını nefesiniz kesilerek okuyorsunuz.

Orijinal Teks stratejileri, kurnazlıklar, taktikler, çatışmalar, gerilim, düellolar, herşey tam bir usta işi.

Faracı, Boselli'den rol mu çalıyo ne? :)

They drew first blood...

köstebek

yılbaşına kadar ayda iki yeni Teks temposuyla yürürsek, günümüze bayağı bir yaklaşıyor olacağız...
Klasik seriye gelirsek: yaz sonuna doğru Karakoç ile Ceylan 186'lık arasındaki boşluğu doldurmaya başlarız ve yine yıl sonuna doğru epey bir doldurulur ... 2016 yılında bakalım şapkadan hangi tavşanı çıkarabileceğiz...

Mrtekin

Faraci-GuanLuca ve Raul Cestaro üçlüsünden çıkan Orijinal No:581 ve 582 (Kızılderili Şerif ve İnsan Avı) şimdi bitti.

Çizimler, gerçekten çok ama çok güzel. Konu biraz klişe gibi dursa da (Teks, Dostu olan, Greystone'un Kızılderili şerifi Jerry'nin başına gelen bir entrikayı çözmeye çalışıyo.) çizimlerin güzelliği olayı bitiriyo.

Bir nebze değişik ve karmaşık arka plan çizimleri isteyenlere tavsiye olunur.
They drew first blood...

hennessy

Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

Mrtekin

Yine bir Boselli-Marcello işbirliğinden doğan Iz sürenler şimdi bitti.

Şunu söyleyebilirim, macera ortalama, bu ustaların işbirliğinden doğan daha iyi maceraları var, bu biraz senaryo açısından  vasat ve klişe olsa bile çizimler cidden çok güzel.

Kısa anektodlar;

A- Posselerden birinin adı, "Saguaro",

B- Max tadını yakalayabileceğiniz, kafa atışları var.

C- Macerada Tex-Tiger Jack ikilisi var. Tiger Jack, adamım, döktürüyor, Tex'ten öyle sahneler çalıyor ki...

D- Luna (Dolunay) afeti ve (Kocası Çavuş Torrence Reis) ile tanışıyorsunuz. Kadının Teks'i etkilediğine dair bir izlenim aldım. Ne dersin Atilla Abi?

E- Son sahne. Teksin esprisi....
They drew first blood...

Mrtekin

Boselli/Ticci ustalar tarafından çizilen Buffalo Soldiers (or.no:569) gerçek bir hikayeye dayanıyor. Hikaye ile efsane 9. ve 10. süvari bölüklerine de saygı duruşunda bulunulmuş. Hikayedeki, çavuş, Benjamin Johnson ise, gerçekte 10. süvarinin tarihteki ilk "siyahi" komutanı Benjamin Grierson.

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Buffalo_Soldier

Macera, kafa dağıtmak için bire bir. Ama sondaki, Carruzo katili ile düello biraz olmamış gibi. Ticci usta elinden geleni yapıp zevahiri çizimleri ile kurtarmaya çalışmasına rağmen, Boselli niyeyse kurguda biraz sallamış :)
They drew first blood...

antiochia

Gerçkten Boselli'Nin yazdığı maceraların olay kurgusu bayağı sağlammış..Hele Thunder Jack'in çetesi ile ilgili cilt 16-17'deki macerası...

hennessy

Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

NIC

Mrtekin

Gerçekten sıkı bir Teks macerası isteyenler;

Ruju-Font ikilisinin işbirliğinden doğan Melez'i (çd aylık seri no:9) kaçırmasınlar, derim, cidden konu olarak çok sağlam ve de çizimler muhteşem....
They drew first blood...

HacıGeraltEmmi

Bir an önce oğlaktan kalanları bitirip başlamak istiyorum çizgi düşler sayılarına.
Font'un çizimleri de gerçekten şahanedir, sırası gelince okuyacağız elbet.

Mrtekin

Teks klasiklerinden "Büyük Entrika" şimdi bitti.

Sonu, kötü adamın gerçek adalet ile karşılaşınca Shawshank Redemption'daki hapishane Müdürü'nün kendini öldürmesi gibi bitti, demek ki bu klişe çok uzun zamandır kullanılıyormuş.

Klasikteki senaryo kurgusu ve çizimler destansı ve sinematografik (eski Western filmleri seyreder gibi oluyorsunuz.) olsa da yalan söylemiycem, bu macerayı ben çok zorlanarak bitirdim, Nicolo'nun çizimleri maalesef beni şu an çok cezbetmiyor.

Aylık seri bana daha çok hitap ediyor. Aylık seri İtalya'ya yetişince, klasiğe döneriz...

Teks'de yıllanmaya bakalım biraz...

Villa'nın çizdiği Mephisto'ya başlıyorum şimdi, heheyttt....

They drew first blood...