Marmara Çizgi: Yorumlar, Eleştiriler, Temenniler

Başlatan hanac, 02 Ekim, 2010, 13:14:36

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

pearl jam

Aciklamalar icin tesekkurler ama saga dan chew den yine haber yok

alan ford

Alıntı yapılan: ilke - 06 Ekim, 2015, 23:40:04
kötü değil. zaten onu 3000 bastık. Geçen ay baktığımda 1600 civarı satmıştı. 2. cildin dijitaller falan geldi ama ben biraz uyuşuk davrandım. Chew 3 ve Hawkeye 2 çevirmem gerekiyor ama dayanamayıp araya Örümcek Adam - Zalim Altılı alıp bitirdim :) Sırada Chew ve Hawkeye var. Tabii bir de Çizgi Düşler'in Wasteland'i var. O da ellerimden öpüyor...

Hangi birine sevineceğimi şaşırdığım haberler günü bugün. wasteland'ı unutmuştum neredeyse devamının gelecek olmasına ayrı bi sevindim ama :D
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

Nightrain

Alıntı yapılan: ilke - 06 Ekim, 2015, 23:22:39
Ne yazık ki çakıldı kaldı. O kadar severek hazırladığımız bir kitap olmuştu. 2000 bastık ama satışlar 500 civarında. O da iade gelmezse :(

Diğer Flix çizgi romanlarıda gelmez sanırım? :(

Bir de Saga 3,4 ve 5 ile ilgili bi hareket var mı? :D
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

kryy22

hanac

Alıntı yapılan: Pearl Jam - 07 Ekim, 2015, 00:03:43
Aciklamalar icin tesekkurler ama saga dan chew den yine haber yok

Chew 3 ün çevirisine başlayacağım demiş ya İlke, bkz. yukarı  :)

shiroyasha

Hadi ya Don Kişot çok iyiydi :( az satmasına üzüldüm ama ilerleyen zamanlarda onunda değeri anlaşılacaktır ;)

Ama bu baskı sayısının ön kapakta yazması konusunda hala aynı şeyi düşünüyorum çok çirkin bir görüntü :( Şuan Türkiye'de çr'da bunu yapan sadece marmara, yky birde akılçelen var. Gerçi Akılçelen Death Note 'ların 5.baskısından (rakamı yanlış hatırlıyor olabilirim) itibaren death note'larda bu ibareyi kaldırdı çokta güzel oldu ;)

Şahsen ben bu yayınevlerinden mümkün olduğunca 1.baskıları almaya çalışıyorum ;) 2.baskı olduktan sonra ister istemez biraz soğuyorum :(

Bu yüzden bu ibareyi kaldırılmayı düşünmüyorsanız Marmara Çizgi den ricam baskısı tükenmek üzere olan çizgi romanlar hakkında bilgi vermeniz olacak ;)
Bunu jbc yapıyor çok ta güzel oluyor ;)

Ayrıca bu baskı sayısının yazması konusunda sizi çok eleştirdim ama şu konuda da hakkınızı yemiyelim genelde baskısı tükenen çizgi romanlarınızın kısa sürede yeni baskısını yapıyorsunuz ;) Bu konuda gerçekten teşekkürler ;) Çünkü okumayı çok istediğiniz bir çizgi romanı hiç bulamamak yada sırf piyasada bulunmadığı için yüksek fiyatlara satıldığını görmek kapaktaki 2.baskı yazısından daha kötü :(

pearl jam

Alıntı yapılan: hanac - 07 Ekim, 2015, 10:13:23
Chew 3 ün çevirisine başlayacağım demiş ya İlke, bkz. yukarı  :)

ben iletiyi gönderirken yazılmış herhalde görmemiştim. saga dan hala haber yok ama  :)

hanac

Alıntı yapılan: Pearl Jam - 07 Ekim, 2015, 12:21:34
ben iletiyi gönderirken yazılmış herhalde görmemiştim. saga dan hala haber yok ama  :)

Ben ise XIII den haber bekliyorum.  :)

Nightrain

altay1944

Yarabbi bildir de
ben beni bileyim. Beni bilen ben ile kendime geleyim. Benim bensizliğim
ile ben seni bileyim. Seni bilmeyen beni ben neyleyeyim...

Hz. Mevlânâ

pearl jam

Saga son Harvey ödüllerinde bu sene de üç ödül birden almış. bkz : http://frpnet.net/haberler/cizgi-roman-haberleri/harvey-odulleri-2015-kazananlari-aciklandi

Marmara Çizgi'nin bastığı bir kitap en prestijli çr ödüllerinden biri olan harvey de üç ödül birden alıyor. ben olsam facebook sayfasında bu konunun daha çok üzerinde dururdum. ödüller her zaman cezbedicidir. reklam, tanıtım derken bundan bahsediyoruz zaten kimse gazetelere tv lere reklam verilebileceğini düşünmüyor ama facebook gibi twitter gibi bedava olan ve okuyucuyla direkt iletişime geçilebilen platformların daha etkili kullanılması gerekir.   

Nightrain

Katılıyorum. Elimde böyle ödül doğuran bir seri olsa üstüne daha fazla düşerdim.

kryy22

ilke

Saga ve Chew ciltlerinin anlaşmalar paralel ilerliyor ikisi de image olduğu için. Saga 3 de çıkacak tabii ki Chew 3'le birlikte ama çevirisi bende olmadığı için bir bilgi vermedim. Burç bitirmek üzere onun da çevirisini.

kalidor

Yıl sonuna kadar 2 Conan da gelecek herhalde. Bu sene yayın periyodu iyi gitti.
Crom! Ölüleri Say...