Marmara Çizgi: Yorumlar, Eleştiriler, Temenniler

Başlatan hanac, 02 Ekim, 2010, 13:14:36

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nightrain

Alıntı yapılan: ilke - 03 Aralık, 2015, 09:42:58
Arkadaşlar,

uncanny'yi fuara yetiştiremeyince diğer kitaplarla birlikte aralık sonuna atma kararı aldık.
Aralık sonu için şu an Hawkeye 2, Uncanny 1, Avenging 5 hazırlanmakta.

Ayrıca Frankafoncular için de güzel bir haber verelim: 2016 yılı içinde XIII, Bouncer ve Enki Bilal serilerini canlandırma kararı aldık. Anlaşmalar için yazışmalara başladık. Haydi hayırlısı :)

Birth of Venom?
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

Tuco Ramirez

XIII ve Enki Bilal İçin bir teşekkür de benden. Uncanny 1 X Men mi?

rumar80

Animvader

Marmaranın Facebook'ta yayınladığı 2015 albümünün kapaklarına baktım da şöyle bir, maalesef bazı kitapları çıkartamayarak yine hedefi tutturamamışlar.Bunların arasında Birth of Venom, Secret Wars gibi klasiklerle X-Men kitapları göze çarpıyor.

Acaba X-Men ülkemizde popülaritesini yitirdi mi MCU'da falan yer almayınca? Senede 2-3 X-Men kitabı bir çok serisi olan bir yayın için gerçekten az.Ben Marmarayı hep yetenekli ama bir türlü tam potansiyeline erişememiş futbolculara benzetiyorum.Umarım 2016 daha iyi geçer.

ilke

Ben de Marmara'nın facebook sayfasına bakıyorum. Bu sene içinde çıkardığımız 32 adet çizgi romanı görüyorum:

Yalnız kurt ve yavrusu 15
Punisher 5
Barbar conan'ın vahşi kılıcı 15
Avenging spider-man 4
Avenging spider-man 3
Amazing spider-man - zalim altılı
Amazing spider-man 17
Amazing Spider-Man 16
Korkunun kendisi
Bone 7
Yalnız kurt ve yavrusu 14
All new x-men 3 boyu aşan işler
Bone 6
Yalnız kurt ve yavrusu 13
Phoenix ağıt
Günaha son çağrı
Punisher 4
Avenging spider-man 2
Saga 2
Hawkeye 1 - bir silah olarak yaşamım
Avenging spider-man 1
Yürüyen ölüler 22 - yeni bir başlangıç
Barbar conan'ın vahşi kılıcı 14
Yürüyen ölüler 21 - büyük savaş 2
Chew 2 - yaygın aroma
Örümcek Adam 15 - meydan okuma 2
Yalnız kurt ve yavrusu 12
Don kişot
Barbar conan'ın vahşi kılıcı 13
Yalnız kurt ve yavrusu 11
Barbar conan'ın vahşi kılıcı 12
Yürüyen ölüler 20 - büyük savaş 1

Bunun üzerine 2. baskılarını yapmış House of M, Gizli İstila, Örümcek Adam 3 ve 3. baskılarını yapmış İç Savaş ile Örümcek Adam 1 görüyorum.
Amerika'yla 2015 senesi için yazışmaya başladığımız Aralık 2014'te 2.22 lira olan dolar döviz kurunun 1 Aralık itibariyle 2.89 lira olduğunu görüyorum ki bu farkı okuyucuya elimizden geldiğince yansıtmadık.

Aslına bakarsanız ben bu sene Marmara ekibiyle ve okuruyla çok gurur duyuyorum ki daha sene bitmedi. Sene sonuna hazırlanan ufak 1-2 sürprizimiz daha var :)

Bu arada X-Men konusunun bizimle kesinlikle bir alakası yok. Onu da yeri gelmişken açıklamış olayım. Panini TR'nin yayınlayacağı Galaksi'nin Koruyucuları cildinin 4. sayısı X-Men ortak macerası ve ne yazık ki All New X-Men serisinin de birkaç fasikülü o cildin içinde olacak. Panini İtalya'nın bana bildirdiği yayın programına göre X-Men basıyorum ve belirttiğim cildi Panini TR'nin Türkiye'de basması ne yazık ki Ağustos 2016 olarak planlanmış. Yani kısaca şu an elimde olan şu ciltler Ağustos 2016'ya kadar yayılmak zorunda:

Uncanny X-Men 1
Uncanny X-Men 2
Battle of the Atom
Uncanny X-Men 3
All New X-Men 4

Venom, Gizli Savaşlar ve Mesih'in Dönüşü de 2016'nın ilk 2 ayı içinde bitirilmesi planlanan kitaplar.

rumar80

ilke

bu 2015 planının sarkanları abi, yeni gelecek 2016 anlaşmasından bahsetmedim hiç :)

Nightrain

Venom'un yayınlacak olması şahane. Acaba; Origin of the Hobgoblin, The Original Clone Saga, The Death of Jean DeWolff, Maximum Carnage gibi maceraların yayınlaması gibi bir plan var mı?

Eflatun

Renkli Conan ve Red sonya lardan dolayı Marmara'ya hafif bozuk olmama rağmen,daha çıktığı gün alıp okuduğum serilerin ilk ikisini onların çıkardığını farkettim.(Lone Wolf ve Punisher)
Teşekkürler.

haziran00

Animvader

Güzel işte İlke bey, illa bizden eleştri beklemeyin yazın bunları arada bilgilendirin bizi, facebookta fotoğraf altı yorumlarda bilgi kırıntısı arayıp durmayalım ;D

Yalnız Panini de en çok sizin işleri karıştırmışa benziyor.Örümceği zaten biliyorduk da demek X-Men'de de yayın planınını alt üst ettiler.Neyse bu vesileyle siz de daha çok klasik macera basarsınız.

pearl jam

Çizgi roman tercihlerine en çok güvendiğim yayınevi marmara çizgi. Basım olayı da geçen senelere göre  toparlandı bence. 32 kitap az değil ( 21' ini almışım ). Bu seneki  tek eksiklikleri saga ve chew gibi iki harika serinin yayının aksaması oldu ki bunun da image comics den kaynaklanan bir sıkıntı olduğu söylenmişti.

Az satmasına rağmen Bone u tamamlayacakları için de ayrıca teşekkür ediyorum kendilerine. 

Nightrain

Alıntı yapılan: Animvader - 11 Aralık, 2015, 12:04:31
Güzel işte İlke bey, illa bizden eleştri beklemeyin yazın bunları arada bilgilendirin bizi, facebookta fotoğraf altı yorumlarda bilgi kırıntısı arayıp durmayalım ;D

Yalnız Panini de en çok sizin işleri karıştırmışa benziyor.Örümceği zaten biliyorduk da demek X-Men'de ve yayın planınını alt üst ettiler.Neyse bu vesileyle siz de daha çok klasik macera basarsınız.

Örumcek Adam in yaninda renkli X-Men, Thor ve Avengers'in klasik maceralarinada hayir demezdim doğrusu.

tommikser

32 yayının 32 sini de almışım.Klasik Örümcek benim için bu senenin en güzel yayınlarından biriydi.Emeğinize sağlık.

battlehammer