Batman v Superman: Dawn of Justice (2016) - DCEU Film 2

Başlatan dean, 25 Ağustos, 2013, 02:01:25

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mrtekin

Xmenac dostum, yine hemfikir değilim.

Bana göre;

Sinema tarihindeki en iyi Batman, Tim Burton'un Batman'idir.

İkincisi, Christopher Nolan'ın Batman'idir.

Batman performanslarında En iyi Bay Bale, ikincisi, Bay Keaton'dur.

En iyi Lex Luthor portresi de, bence, Smallville'de Bay Rosenbaum tarafından çizilmiştir.

En iyi Joker, Bay Nicholson, ikincisi Bay Ledger'dir.

En iyi Superman'de tartışmasız, merhum, Bay Lee'dir. Bay Cavill'in Performansı da fena değildir..

Ama Ben Affleck'ten bence Batman olmaz, filmin efekt büyüsüne kapılıp, övgüler dizmede yarışmayalım. Cgi'sız sahne zaten zor buluruz...
They drew first blood...

Animvader

Alıntı yapılan: Mrtekin - 12 Temmuz, 2015, 02:52:48
Xmenac dostum, yine hemfikir değilim.

Bana göre;

Sinema tarihindeki en iyi Batman, Tim Burton'un Batman'idir.

İkincisi, Christopher Nolan'ın Batman'idir.

Batman performanslarında En iyi Bay Bale, ikincisi, Bay Keaton'dur.

En iyi Lex Luthor portresi de, bence, Smallville'de Bay Rosenbaum tarafından çizilmiştir.

En iyi Joker, Bay Nicholson, ikincisi Bay Ledger'dir.

En iyi Superman'de tartışmasız, merhum, Bay Lee'dir. Bay Cavill'in Performansı da fena değildir..

Ama Ben Affleck'ten bence Batman olmaz, filmin efekt büyüsüne kapılıp, övgüler dizmede yarışmayalım. Cgi'sız sahne zaten zor buluruz...

Tamamen katılıyorum.Ayrıca ben bu Batman karakterini aşırı karanlığa itilmiş buldum.Büyük ihtimalle Robin'i öldürülmüş ve Man of Steel'de geçen olaylarda (?) Wayne Finans binası falan yıkılıyor ve aşırı nefretle dolu bir Batman göreceğiz gibi.Batman'e boşuna "Dark Knight" denmiyor, evet Karanlıktır, yöntemleri diğer süperkahramanlara göre daha karanlığa yakın olabilir ama sonuçta Şövalyedir, prensipleri vardır, koruyucudur, aydınlığı savunur.Bu Batman bitter çikolata gibi olmuş.

xmenac

Yorumlarımızda ortak noktalarda pek denk gelemiyoruz sayın Mrtekin. ;D

En iyi Bruce Wayne derken baz aldığım sahne, yıkılan binayı farkedip toz bulutunun içine koşan ve sonrasında öfkeyle yukarıya bakan Bruce Wayne'di. Daha önce hiçbir filmde böyle sert bir Burce Wayne bakışı hatırlamıyorum. Gerek Burton'ın filmlerinde gerekse Nolan'ın filmlerinde yer alan isimler daha çok tebessüm eden veya olumlu bir yüz ifadesi sergileyen isimlerdi. Halbuki Bruce kuşkucu ve genellikle sert mizaçlıdır. Bale, performansını çok beğendiğim bir oyuncu ama Bruce Wayne ile pek alakası yok bence. Yer aldığı üçlemede de Batman ne kadar ön planda tartışılır. Ama dediğim gibi, fragmandan yorum yapmak ne kadar doğrudur bilemiyorum :). Filmi beklemek gerek.

Batman konusundaki sıralamam muhtemelen bu filmden sonra değişecektir ama mevcut isimlere bakıldığında birinci Bale, ikinci sıra Keaton'dır bence de. Lex Luthor için sıralama yapamam, Superman Returns filminde beklediğim bir Luthor performansı bulamamıştım. Smallville dizisini ve eski Superman filmlerini detaylıca izlemem gerek sıralama yapabilmem için fakat Eisenberg birinci sırada olur gibi gözüküyor. Joker için ben Ledger'ın bir, Nicholson'ın iki olduğunu düşünüyorum ama muhtemelen yeni sinematik evrenle birlikte bu sıralamam da değişebilir, birinci sıra değişmez ama ikinci sıraya Leto gelebilir.

Mrtekin

Klasik Ben Affleck'in kazma bakışlarından biri o, Xmenac, çok ciddiye alma. :)

Herşeyden önce, Batman zeki adamdır di mi, Ben Affleck'den bu zekayı hissetmeyi çok aramayalım.

Önyargılı olmama konusunda haklısın tabi ki...Bi görelim hayırlısı ile... :)
They drew first blood...

hennessy

Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

hennessy

Bol aksiyonlu bir film bizleri bekliyor anlaşıldı. Bende katılmıyorum Bale'nin performansı ve duruşuna fragmanda gördüğüm kadarı ile Ben hiç yaklaşamıyor. Sanki çelimsiz gibi duruyor.

Aynen dendiği gibi en iyi yönetmen Christopher Nolan'dır ne kadar 3.filmi sıkıla sıkıla çekse de genede onun havasını alamadım bu gösterimde.

Ben her zaman derim en iyi batman Keaton en iyi Bruce ise Bale'dir.

Ama fregman kötü bir filmin bizi beklemediğini gösteriyor. Superman olarak rahmetli Christopher Reeve'nin  duruşu bir başka idi.

Lex Luthor oynayan arkadaş gözüm tutmadı :)

Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

Caped Crusader

2.Fragmanda müthiş olmuş.Ben Affleck'e oyunculuk olarak güvenin bence iyi bir iş çıkaracak.Gelelim fragmanda dikkatimi çekenlere, Zod'un bedeninin görünmesi.İnternet sayfalarından anladığım kadarıyla, filmde kriptonit ve Doomsday yaratılışında rol oynayacak deniliyor.

Flashback sahnesinde küçük kızı kurtarmak için yıkılan binaya karşı koşan Bruce Wayne sahnesi bence etkileyiciydi ve Batman'i geri döndüren etkenlerden biri olacak gibi görünüyor.

Robin kostümündenki Joker'in yazısı.Solo Batman filmi için Under the Red Hood hikayesi olacağını kesinleştirdi bence.Bu hikaye filmde uygulanırsa Nightwing'de görünür diye düşünüyorum  ???

Batman'in çölde dövüştüğü askerlerin kollarında Supermen amblemi olması.

Superman'in Luthor karşısında eğilmesi

Son olarakta umarım Luthor'un saçları filmde fazla görünmez  ;D

cmkrbn

Ben Affleck mükemmel bir Batman olacak!

dean

Fragmanla ilgili bi'şeyler yazma yazma zamanı geldi artık. Sahne sahne gitmek istiyorum.

Man of Steel'deki olayların bu filme büyük etkisi olacağı söylenmişti. Zaten ilk fragmanda bunu destekler nitelikteydi. İkinci fragman ise mahkemede açılıyor. Ben şahsen kahramanların yargılanması gibi bir süreci sevmiyorum. Man of Steel'de Superman'in sorgu odasına konmasını da sevmemiştim zaten. Ama burada film için işlevsel duracak gibi görünüyor. O açıdan sorun yok gibi.

Bence fragmandaki en etkileyici sahne Bruce Wayne'in toz dumanının içine kousuydu. Bruce Wayne'in karakterizasyonunu oldukça başarılı bir şekilde özetliyor. Bruce Wayne'in Superman vs. Zod zamanı ne yaptığını göstermesi ve o süreçte Superman ile ilgili ön yargılara sahip olması fikri güzel duruyor filmin konsepti itibariyle.

Ardından gelen Batcave sahnesi nolanverse'e oranla daha bir Batcave havası verdi. Bu arada çok farklı bir Alfred seyredeceğimiz düşüncesine kesinlik kazandı. Bıraksan pelerini kendisi sırtına geçirecekmiş gibi duruyor Alfred.

Kasırgadan sonra insanların çatılara Superman logosu çizmesi ve kurtarılmayı beklemesi insanların Superman'i nasıl gördüğüyle ilgili başarılı bir yorum olmuş.

Daha sonra benim açımdan filmdeki en zayıf halkayı yani Lex Luthor'ı görüyoruz. Jesse Eisenberg'in en baştan beri role yakıştığını düşünmüyordum. Bu noktada da fikrim kesinlikle değişmedi. Superman'in Luthor karşısında diz çökmesi ise fragmanın en fazla kafa karıştıran sahnelerinden biriydi.

Zod'un cesedinin filmde bir şekilde olacağıyla ilgili dedikodularda doğru çıkmış oldu. Fragman bize bir kaç ipucu veriyor o ceset'in neden filmde olduğuyla ilgili ama şu anda değinmeye gerek olduğunu düşünmüyorum.

Batcave'de görünen Robin kostümü ise yine bir başka dedikoduyu kanıtlıyor. Joker'in Robin'i öldürmesi Dc Cinematic Universe için önemli bir mevzu. Pekala bu konunun solo Batman filminde malum yerlere gitme ihtimali var.

Batman'in bat-signal'ı çalıştırması geçen seneki Comic-Con'da gösterilen bir sahneydi. Burada da kendisine yer bulmuş.

Ardından 38472510. kere Batman'in ailseinin öldürülmesini görüyoruz. Yalnız burada şöyle önemli bir durum var. Batman'in ailesinin ölümü Batman karakterizasyonunun temelini oluşturduğu için tarihin herhangi bir döneminde ne zaman yeni bir Batman çekilse bu sahne kaçınılmaz şekilde olacak. Buna yapılabilecek bi'şey yok.

Ve Wonder Woman. Normal kıyafetlerle iki kere, Wonder Woman halinde ise üç kere felan gördük. Konuştuğunu felan bile göremedik daha. Şu anki haliyle Gal Gadot fikrimi değiştirmedi. Fiziksel olarak role uygun olmadığını düşünmeye devam ediyorum.

Çölde Batman benim için sürpriz oldu. Orada Superman logolu askerlerle dövüşmesi de merak uyandırıcı.

LexCorp'daki patlama ve yerdeki kovanlar Zod'un cesedinden Doomsday çıkması fikrini benim açımdan güçlendirdi ama yukarıda dediğim gibi bunları konuşmak için erken.

En sonunda Kryptonite görmekte çok güzel oldu.

Ardından bol cgi'lı yıkım ve dövüş sahneleri zaten olmaza olmazlarımız. O konuda sıkıntı yok. Lakin Batman'in hareketlerinin bu cgi kullanımı ile pek uyuşmadığını düşündürdü bu fragman bana.

Daha sonra Jesse Eisenberg tekrar çıktı sahneye ve sesini incelte incelte konuştu. O ana kadar fragmandan aldığım keyfi baltaladı.

Fragman'in son sahnesindeki Superman ve normal kıyafetinin içindeki Batman karşılaşmasının ise dövüş değil aksine dostluğun başlangıcı olacağını düşünüyorum.

Ahmet Oktay

Gal Gadot olmamış kesinlikle, benim de fikrim değişmedi bu konuda. Hatta fragmandan sonra güçlendi ;D

xmenac

dean'in değindiği ayrıntılar güzel. Sadece Wonder Woman ile ilgili bölüme katılmıyorum. Kahkahalarla izlenmek yerine böyle yorumları okumak daha keyifli. :)

Bunun dışında filmde farklı göndermeler var, Robin kostümü ve askerlerin omuzundaki logolar zaten bariz(fragmanda iki sahnede var sanırım), Superman'in yargılandığı sahnedeki pankartların her biri farklı birer öyküye sahip sloganlar, Batman'in çölde kullandığı kostüm de çizgi roman adına derin bir anlam içeriyor. Bir süredir villain'in Doomsday olduğu ve bu rolde Zod'un olma ihtimali konuşuluyordu zaten, fragmandan gözüktüğü kadarıyla böyle bir şeyler söz konusu.

dean

Alıntı yapılan: xmenac - 12 Temmuz, 2015, 12:51:23
dean'in değindiği ayrıntılar güzel. Sadece Wonder Woman ile ilgili bölüme katılmıyorum. Kahkahalarla izlenmek yerine böyle yorumları okumak daha keyifli. :)

;D ;D ;D

Dostum ekşi'de farklı burada farklı tabi yorumların şiddeti  ;)

xmenac

Biliyorum, biraz nükteli bir mesaj olsun dedim. ;D

Bu arada official Suicide Squad fragmanı halen yayınlanmadı, WB biraz daha konuşturmak istiyor sanırım Batman v Superman'i.

Mrtekin

Alıntı yapılan: cmkrbn - 12 Temmuz, 2015, 11:09:16
Ben Affleck mükemmel bir Batman olacak!

Olmayacak! Gördük, Olmadı da!
They drew first blood...

dean