Batman v Superman: Dawn of Justice (2016) - DCEU Film 2

Başlatan dean, 25 Ağustos, 2013, 02:01:25

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Harun Ça

Evet yeni fragramın fragmanı dediğimiz sneak peak yayınlandı tamamını 3 aralık sabahı izleyebileceğiz.

https://youtu.be/6as8ahAr1Uc

Nightrain

O sahne kesinlikle Bruce Wayne'in rüyası olmalı. Yani öyle olsun. :'(
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

noir

Süperman askerleri süpermanin bakışları filan injustice fragmanı gibi olmuş

Caped Crusader

Bende o sahnenin Bruce Wayne'in kabusu(knigtmare ;D) olduğunu düşünüyorum. Batman'in Superman'den aşırı korkması ancak bu şekilde açıklanabilir  :)

Chuck

https://www.youtube.com/watch?v=fis-9Zqu2Ro

Wonder Woman'ın ortaya çıkışı, tavırları ve onunla ilgili yapılan diyaloglar hariç beğendim fragmanı. He bir de Lex var. 'Boys'  ::) ::)
+ Her girdiğim yol çıkmaz sokakla son buluyor
- O halde yeni bir harita bulmalısınız

hennessy

Yeni fragmanı begendim ama hala karakterler yapmacık gibi, ısınamadım ama güzel olacağa benziyor.
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

doktor1881

bekliyoruz ::) İnşallah güzel bir şey çıkar

Animvader

Aşırı doz CGI'dan gözlerim kör oldu resmen, bazı sahneler sinema filminden çok bilgisayar oyunu ara sahnesine benziyor.

emre ozdamarlar

Bu Zack Snyder filmlerinin en kötu yani CGI'i seyircinin gözune sokmasi, bilgisayar oyununa döndurmesi filmi.

Hayir bunu daha normal, daha göze batmayacak sekilde yapmak da mumkun, teknoloji mevcut bunun icin ama adam bu tarzi seviyor.

Yalniz fragman heycanlandirdi, izlerim.

lampard

Doomsday  hiç hoşuma gitmedi hırlaması falan,  uzaylı goril olmuş resmen hiç tehditkar değil.  Bir de Batman bi yerde insan olmanın nasıl olduğunu göreceksin gibi bi şey diyor,  kriptonit göreceğiz herhalde.  İlk 2 trailerdaki benim için olumlu hava biraz tersine döndü sonuncuyla,  beklentim düştü biraz

Nightrain

Doomsday değil Wraith olabilirmiş.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

maeglin

Bir ben mi beğendim ya, zaten 3 5 senede bir izliyoruz yapımları, şu ana kadar yayınlananlar beni tatmin etti açıkcası ha Doomsday geliyorsa Superman ne olacak merak ediyorum nasıl bağlayacaklar, planda bir solo superman filmi yoktu değil mi?

xmenac

Nihayet Doomsday'i de gördük.

Filmin sonunda karakterlerin bir araya gelmesi gerekmese, yani bir Justice League serisinden ziyade kendi içinde bir Batman v Superman filmi izlesek sinema tarihinin en epik işlerinden biri olurdu muhtemelen. Bu geçişin ne kadar başarılı olduğu, filmin de başarısını belirleyecek en önemli kriter benim için.

dean

Öncelikle filmden bağımsız olarak fragmanı hiç beğenmedim. Büyük filmler içerisinde son zamanlarda izlediğim en kötü fragman. Fragman o kadar kötü ki film Dünya'nın en iyi filmi çıksa bile bu fragman insanın beklentilerini yerle bir edecektir. Bi' kere kurgusal açıdan rezalet. Son dönem fragmanlarda bir hikaye anlatımı vardır. Fragmanı izlediğinde artan bir tempoda, filmle ilgili verilmek istenen bilgileri alır, konuya dair ilk verilere sahip olursun. Bunda öyle bi'şey yok. Filmin oradan burada herhangi bir kompozisyona uymadan pata küte editlemişler. Görsel ve işitsel inanılmaz alakasız. Dün gece fragmanda kullanılacak müziği yayınlamışlardı. Ben şaşırmıştım. Hiç hayal edememiştim bu müzik ile Batman v Superman'i. Gerçekten hayal edememekte haklıymışım. Uyumsuzluğun ancak bu kadarı olabilir. Aslında Comic-Con fragmanında kullanılan müzik ve sahnelerin editlenişi son derece başarılıydı. Hele ki "in 2016" yazısından sonra gelen su altı sahnesi, atlılar, Bruce'un ailesini vurulması kullanılan müzik ile o kadar başarılı bir kompozisyon yaratmıştı ki ben halen oradan alıp izlerim o fragmanı.

Neyse şu fragman mevzusunu bitirip filme geçeyim. Açıkçası ben fragmanı izlerken bir gram şaşırmadım. Zaten bu film duyurulduğundan beri beklediğim Batman v Superman: Dawn of Justice buydu. Esas önceki fragmanlar bizi şaşırttı. Son fragmanda film kartlarını açık oynayıp, nasıl bi'şey olacağını gösterince önceki fragmanlar ve yapımcıların açıklaması örtüşmeyince de insanlarda bir hayal kırıklığı yarattı.

Şimdi ben peşinen bu berbat fragmandan gördüğümüz filmle ilgili bir derdim yok. Ben ortalamanın çok üzerinde. İyi diyebileceğimiz bir film bekliyorum. Lakin fragmanın, yapımcıların yıllardan beri söylediği "biz Marvel'a göre daha karanlık ve köşeliyiz." "Biz onlardan daha iyiyiz." "Biz modern Tanrıları anlatıyoruz. Onlar karınca anlatıyor" "Onların filmi espri dolu bizim ki dark, dark, dark." gibi bir durum da yok. Karşıda Doomsday varken herşeyi bırakıp "kız senle mi ?" "bende senle sanıyordum" diyaloğunun, karşıda Chitauri varken "partiyi ayağınıza getiriyorum" "bu nasıl bir parti anlayışı" diyaloğu ile farkı yok. Aynı önem derecesine sahip noktada aynı kalibre espri. Man of Steel'de ise Superman'in 75 yıllık tarihinde bir bomba patlatıp boyun kırdırıyorlar. Bu sahnenin ağırlığı gram işlenmiyor. Bir sahne sonra Superman, General'in kafaya uydu atıyor. "Ben Kansas'a büyüdüm, bende America'ya zarar gelmez" deyip uçuyor. Ardından bayan Albay'ın ağzının suyu akıyor. General "kendine gel" diyor. Albay'da "bence çok seksi" diyor. Haydaaa! bu mu yani Marvel'dan daha karanlık film. Bu mu Marvel'dan daha kaliteli espri anlayışı. Yalnız altını çizerek şunu belirtmek isterim. Benim buradaki esprilere kızma muhattabım filmler değil. Warner ve Dc yönetimi. Hem biz daha ciddiyiz, çok daha karanlığız diyorlar. Hem de dediklerinden çok daha alakasız iş yapıyorlar.

Benim bu filmdeki en büyük endişem en başında beri Lex Luthor'dı. Jesse Eisenberg'i seven bir insan olsam bile bu rolde asla başarılı olacağına inanmıyordum. Son fragman bu düşüncemi baya arttırdı. Jesse Eisenberg'in kendisine özgü bir oyunculuğu var. Bu oyunculuğun Dc yöneticilerinin dakka başı söylediği o karanlık atmosferle uyuşmayacağı aşikardı. Bence uyuşmamışda. Belli ki Eisenberg'in kendisi de coşmuş. Kendi kendini karikatürüze eden bir oyunculuk var gördüğümüz kadarıyla.

Doomsday'in bende nedense özel bir yeri var. Çizgi romanlarla ilk ilgilenmeye başladığımda. O zamanlar okuma yazma bile bilmiyordum. Annemin aldığı yabancı fasiküllerin resimlerine bakıyordum. O zamanlar hep elime JLA ve Superman çizgi romanları geçerdi. Onlardan birinde Doomsday'i görmüştüm. Tabi o zamanlar sinema uyarlaması olarak sadece Superman ve Batman vardı. Hep Superman'in karşına Doomsday'i çıkarmalarını istemiştim. Ne zaman bir Superman filmi yapılacak olsa "hadi derdim bu sefer Doomsday olsun." İşte çocukluk hayalim karşımda Doomsday. Ama yok, bir gram heyecan yok. Çünkü Zack Snyder'in yetersiz vizyonu Doomsday'i çakma bir Lotr trolüne çevirmiş. Doomsday'den çok radyasyonu fazla kaçmış Michelangelo'ya benziyor. Görsel açıdan büyük hayal kırıklığı. Çıkardığı seslere bakarsak pek aklının da başında olduğunu söyleyemeyiz. Canım karakteri bölüm sonu canavarı olarak kullanacaklar belli ki.

Ben Affleck'e gelirsek seçildiği günden beri savundum. Aslında tam savunmadım da hep nötr kaldım. Artık şu saatten itibaren Ben Affleck'ten ne iyi bir Bruce Wayne ne de iyi bir Batman olacağını düşünüyorum. Ben Affleck'e Bruce Wayne'i oynamaya çalışıyor gibi bir duruş var. Ben Affleck bütün oyunculuk yeteneğini (zaten azıcık) son damlasına kadar kullanmaya çalışıyormuş gibi bir elektrik yayıyor. Rolünde rahat değil adam belli. Bir Robert Downey-Iron Man ya da Hugh Jackman-Wolverine uyumu beklemeyin. Hatta şunu söyleyeceğime ben bile inanamıyorum ama Gal Gadot, Ben Affleck'den çok daha başarılı doldurmuş gibi görünüyor karakterini.

Sonuç olarak ben filmin iyi olacağına inanıyorum. Lakin Dünyanın en iyi çizgi roman uyarlamasını beklemenin de gerçeklikle pek alakası yok.

Not: Kendi ekşi sözlük yazımdır.

battlehammer

Fragman izleyip sinirlenen insan oldum ya sonunda.
Sevimsizsin süpermen, ayarsızsın süpermen, seni sevmiyorum süpermen. Biraz daha zorlarsa ağır konuşacağım. Bu adama siz yüz verdiniz, hadi buyurun bakalım.