Batman v Superman: Dawn of Justice (2016) - DCEU Film 2

Başlatan dean, 25 Ağustos, 2013, 02:01:25

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

lampard

Çöl sahnesinde uçan, Superman askerleriyle savaşan yaratıklar var, Darkseid'ın parademon'ları muhtemelen ama filmle bağlantısını çözemedim.

yunusmeyra

Dean'in harika yazısını yolda okudum..hem yerinde tespitlerine (resmen "gömmüş!" filmi  ;)  ;D  ) gülerek katıldım (başka yolcularda neye bu kadar çok güldüğümü merak ettiler galiba ama "batman ve superman" olduğuna kimse ihtimal vermemiştir, "caps"lere takılmış diyen olmuştur ama  ;) ) hem de superman ve batman'in beraber gözükeceği filmin beni ilk defa heyecanlandırmadığını anladım..bu yazı "fragman" bölümünden başlayıp beni rahatsız ettiğini düşündüğüm her şeye tercüman oldu..mutlu muyum? değilim  >:( yine de seyrederim ve yanılmış olmayı o kadar isterim ki..
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

yunusmeyra

bu filmle ilgili bizde az beklentiye girmemişiz forum olarak baksanıza;batman ve superman'in birlikte gözükeceği bir film şu ana kadar 17 forum sayfası yazdırmış bize  :o
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

dean

Alıntı yapılan: yunusmeyra - 03 Aralık, 2015, 14:17:44
Dean'in harika yazısını yolda okudum..hem yerinde tespitlerine (resmen "gömmüş!" filmi  ;)  ;D  ) gülerek katıldım (başka yolcularda neye bu kadar çok güldüğümü merak ettiler galiba ama "batman ve superman" olduğuna kimse ihtimal vermemiştir.

Güzel sözlerin için teşekkürler ederim.

Alıntı yapılan: yunusmeyra - 03 Aralık, 2015, 14:22:19
bu filmle ilgili bizde az beklentiye girmemişiz forum olarak baksanıza;batman ve superman'in birlikte gözükeceği bir film şu ana kadar 17 forum sayfası yazdırmış bize  :o

Ekşi Sözlük dahil bir çok forumda en fazla konuşulan film Batman v Superman: Dawn of Justice. Yabancı sitelerde de yorum rekorları kırıyor her haber. Aslında normal çünkü DC için bu olay yeni bi'şey. Marvel her sene iki film çıkardığı ve 13. filme geldiği için Marvel'ın crossover olayı biraz sıradan hale geldi. Lakin DC bunu ilk kez yaptığı için herkes de doğal olarak büyük bir merak ve beklenti var. E tabi sektörün en ikonik iki karakterinin Batman ve Superman olduğunu da eklersek herkesin merakı en üst derecede.

noir

Önceki fragmanlar büyük bir beklenti oluşturmuştu bende, bu fragman hepsini alıp götürdü. Resmen tüm filmin özetini vermişler, filmin nasıl ilerleyeceğini belli etmeselerdi keşke, ikinci olarak başta düşman gibi olan batman süperman in ikisininde iyi olduklarını anlamaları sonrası ortak düşmana karşı birleşmeleri çok  klasik olmuş, doomsday cidden kötü görünüyor. Önceki yorumlarda da var, çöl sahnesinde uçan şeyler darkseid in canavarlarına çok benziyor hatta bence bu film justice league'e bağlanıcak ve konusuda darkseid olacak.
Ben açıkcası diğer dc filmlerinden bağımsız olan injustice veya dark knight returns konularından birinin işleneceği bir filmi bu filme tercih ederdim, yinede filmi izlemeden çok fazla şey söylemek doğru olmaz

rumar80

Facebook'ta elemanın biri Lex Luthor'i          X-men'deki Arcade karakterine benzetmis bayıldım.
Bir tek filmin sonu kaldı görülmedik.  Onu da yakında verirler.

Pulluk

Yıllardır sinemada Lex Luthor'u inatla sulu zırtlak bir şekilde yansıtıyorlar ya ne desem bilemiyorum?! >:(
Hayallerine giden yol kutuplardan bile geçse vazgeçme!

hennessy

Alıntı yapılan: rumar80 - 03 Aralık, 2015, 19:23:01
Facebook'ta elemanın biri Lex Luthor'i          X-men'deki Arcade karakterine benzetmis bayıldım.
Bir tek filmin sonu kaldı görülmedik.  Onu da yakında verirler.

Aynen katılıyorum SW de bu filmde fregman konusunu abarttılar filme gitmiş gibi olduk.
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

xmenac

Star Wars da pek bir şey görmedik aslında.

Bu filmde de Aquaman, Cyborg ve Flash var daha. Luthor'un bildiğimiz görünüme ne şekilde geleceği konusu var. Şu uçan canavarların ne olduğu var. Epey bir husus var aslında. :)

rumar80

Bence o uçan canavarlar Darkseid'in parademon'lari.
Justice league filmine hazırlık için ortaya çıkacaklar diye düşünüyorum

Caped Crusader

Bu fragmandan Justice League: Başlangıç hikayesi tarzı bir film göreceğimizi düşünüyorum. Herkesin dediği gibi önceki fragmandaki atmosferi de silen bir fragman olmuş. Sanki o dandik müzikle beraber bütün filmdeki esprileri bu fragmana koyalım demişler gibi. Umarım yanıltıcı bir fragmandır.

Nightrain

Aslinda fragmanin su sekilde olmasi gerekirdi

https://youtu.be/CMVugzohlwA

Doomsday filmin surprizi olmaliydi. Super kahramanlari sinemadan taniyan insanlarin bu filmde Batman ve Superman in finale kadar dusman olacaklarini sanmalari gerekiyordu. Snyder sagolsun bok etti herseyi.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

Chuck

Doomsday'in(Wraith'te diyen var) fragmanda gösterilmesi iyi oldu aslında. Filme tam anlamıyla Batman vs Superman kafasıyla gitsem, filmin yaklaşık 1 saatinden sonra ikilinin barışıp yanlarına Wonder Woman'ı alıp Doomsday'e girişmeleri bende hayal kırıklığı oluştururdu. Şimdi en azından (pek memnun etmese de)  karşıma ne çıkacağını biliyorum.
+ Her girdiğim yol çıkmaz sokakla son buluyor
- O halde yeni bir harita bulmalısınız

noir

Çöl sahneleri batmanin rüyasıymış, daha doğrusu kabusu   :-\

Nightrain

Bu snyder keko mudur nedir arkadas. Ne var ne yok anlatmış. Zaten fragmandan spoiler ustune spoiler verdiler.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"