JBC : Amerikan Vampiri Cilt 1

Başlatan Jedmau, 01 Nisan, 2015, 17:40:04

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nightrain

Vertigo'nun serileri kısa sürüyor zaten. Bir tek Fables 150.sayıya kadar sürdü.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

Ralph

Alıntı yapılan: Nightrain - 04 Eylül, 2015, 11:20:44
Vertigo'nun serileri kısa sürüyor zaten. Bir tek Fables 150.sayıya kadar sürdü.

Olması gereken de bu bence. Zamanla birlikte çizgi roman anlayışı da değişti. Eskiden -dönemin şartlarını da ele alırsak- bir karakterin, hafif klişeleşmiş kahramanlıklarını, tekdüze bir şekilde bıkmadan okuyordu okuyucu. Ama artık kazın ayağı öyle değil. Daha ciddi bir iş haline geldi çizgi roman. Haliyle tadında bırakmak çok daha iyi. Her zaman diyorum, daha kısa soluk, daha çok seri.

Jedmau

Güzel sözler için teşekkürler :)

@Serhan

Çoktan okudum burayada yorumumu yazayım ,
Son zamanlarda okuduğum en sağlam çizgi roman...

Chuck

SPOİLER

Uzun zamandır saf kötü bir vampir macerası okumamış, izlememiştim. İlaç gibi geldi. Ama Skinner'ın kişisel hikayesini o kadarda ilginç bulmadım. Basit bir intikam öyküsü gibi geldi. Stephen King'e duyduğum saygı ve sevgide bir azalma olmadı tabi ki. Skinner'ın kişisel hikayesi basit olabilir ama yeni bir tür vampir oluşturmak buna belli başlı özellikler vermekte ancak böyle bir ustaya yakışırdı. Snyder'de intikam üzerinden gitmiş. Pearl daha masumken içinin intikam ateşiyle dolması Skinner'in kötüden daha kötü mertebesine geçmesine oranla daha iyiydi. Gerçi nasıl vampir olduklarına bakınca illa ki bir intikam olayı olacaktı ama Heatie'nin arkadan vurma olayı hariç benzerdi iki hikaye. İlk cilt olduğu için aslında bu anlaşılır bir olay. Ama bir eksi gibi geldi bana.  Beni zaten bu çizgi romanda asıl etkileyen şeyler vampirlerin kötü olduğunu tekrardan hatırlatmaları, yeni bir mitoloji oluşturmaları ve Rafael Albuquerque'nin (bakarak yazdım :D ) muhteşem çizimleri. . :D  :-*

Vampirlerin iyice vampirleştiği sahnelerde içim ürperdi. Hele ki Skinner'ın su altından çıktığı sayfada duraksayıp bir etrafıma baktım. Son Perde bölümünün tamamında film izler gibiydim.

Spoiler Sonu

Cilt kalitesi olarak bakarsak yine olağanüstü bir çizgi roman çıkmış ortaya. Bir Jbc klasiği olarak sıkı çalışılmış bir iş. . Yalnız sayfa kalınlığı konusunda Sakızlı'ya katılıyorum. Böyle kalın ciltlerde sayfalar biraz daha ince olabilirse okuyucuda rafa koyarken daha rahat eder. :) Orijinalini okumadığım için çeviriyi kıyaslayamayacağım ama arka planda ki okunabilir her şey dilimize çevrilmiş.

Kısaca bir iki ufak nokta haricinde bayılarak okuduğum bir ciltti.
+ Her girdiğim yol çıkmaz sokakla son buluyor
- O halde yeni bir harita bulmalısınız

yalcinerol345

Bugün okudum.Hikaye ve çizimler müthiş.Bir kere daha okuyacağım.Bunu hakediyor.

Barmen Minik

aslında çok fazla beğeneceğimi düşünmeden sipariş ettim. Adını gerçekten çok fazla duydugum, hep övülürken gördüğüm bir seriydi ama okumamıştım vampir hikayesi asla cazip gelen bir başlık değildi bana. snyder i seviyordum Jbc nin zevklerine güveniyordum bundan dolayı sipariş ettim. dün gece geç saatlerde yatmadan önce sayfalarını çevirmek için elime aldım -bahsettiğim saat sabah 5 civarı! sonuç : her karesini tek tek inceleyerek şu kısımı da bitireyim bırakıcam diye diye son sayfasına kadar geldim. Neydi beni bu kadar çeken inanın onu bile anlayamadım. Kitap inanılmaz bir merak aşılıyor kesinlikle sürükleyicilik tabirini bizzat yasadım gecenin o saattinde o metinler, o hikayeler, o çizimler beni sürükledi sabaha. Şimdi en büyük sorunum devam ciltlerinin çıkış sıklığı. teşekkürler Jedmau :)

baba alsana

Yeni basladim, romanin baslarindayim ama cok zevkli okumasi. Hikayeye tam hakim olamadim ama cizimler ve anlatim cok hosuma gitti, okudukca hikayede oturuyor giderek. Roman bitirmeden arkadaslarima onerdim simdiden. Bitincede yorumumu yazarim

Jedmau

Alıntı yapılan: Barmen Minik - 15 Ekim, 2015, 20:34:22
aslında çok fazla beğeneceğimi düşünmeden sipariş ettim. Adını gerçekten çok fazla duydugum, hep övülürken gördüğüm bir seriydi ama okumamıştım vampir hikayesi asla cazip gelen bir başlık değildi bana. snyder i seviyordum Jbc nin zevklerine güveniyordum bundan dolayı sipariş ettim. dün gece geç saatlerde yatmadan önce sayfalarını çevirmek için elime aldım -bahsettiğim saat sabah 5 civarı! sonuç : her karesini tek tek inceleyerek şu kısımı da bitireyim bırakıcam diye diye son sayfasına kadar geldim. Neydi beni bu kadar çeken inanın onu bile anlayamadım. Kitap inanılmaz bir merak aşılıyor kesinlikle sürükleyicilik tabirini bizzat yasadım gecenin o saattinde o metinler, o hikayeler, o çizimler beni sürükledi sabaha. Şimdi en büyük sorunum devam ciltlerinin çıkış sıklığı. teşekkürler Jedmau :)

Bu sıralar 2 geliyor :)

Jedmau

ghostrider

Aralık sonuna kadar Amerikan Vampiri 2 ve V for Vendetta aynı zamanda çıkar mı?
Büyük güç büyük sorumluluk gerektirir.

Jedmau

tommikser

baba alsana

Simdi bitirdim, ve cok begendim. Sonu harikaydi, devamini sabirsizlikla bekliyorum
9/10

Jedmau