Ninja Kaplumbağalar: Son Ronin - Marmara Çizgi

Başlatan Forsythe, 01 Nisan, 2024, 18:01:27

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nightrain

Fasiküller cilt formatında basılmış anladığım kadarıyla. Batman: Dünyadaki Son Şövalye gibi.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

Nightrain

Forsythe

Forsythe

https://www.paralelevrencr.com/arama?q=%C3%87ANGA&sort=5

''Ayrıca Son Ronin Variant'ı için Osman Hamdi Bey'i de unutmadık ve harika minik kartlar da hazırladık ♥️
Destekleriniz ve yorumlarınız için sizlere de çok teşekkürler ♥️ ''

https://www.instagram.com/p/C5bJHFUoi32/

Forsythe

Alıntı yapılan: Forsythe - 01 Nisan, 2024, 18:15:47
Ninja Kaplumbağalar -  Son Ronin 444 adetle limitli, sert kapaklı özel edisyon raflarda!

Ninja Kaplumbağalar Son Ronin serisindeki 5 fasikülün bir araya getirildiği sert kapaklı bu özel edisyon 444 adet üretilmiştir. Robert Rodriguez tarafından yazılan önsöz ve Kevin Eastman tarafından yazılan sonsöz ile geniş bir varyant kapak galerisini de kapsayan 16 ekstra sayfa, sadece bu edisyonda bulunmaktadır.

Son Ronin Kim?

New York'u gelecekte bekleyen kader, Foot Klanı ve sibernetik askerlerinin hükmünde geçen karanlık ve yüksek teknolojili bir savaş alanı olmak. Ancak duvarların öteki tarafındaki çorak topraklardan, hayatta kalan tek Kaplumbağa-- Son Ronin gelecek ve ailesinin yarım kalan savaşını sonsuza kadar bitirmek gibi umutsuz bir görevi yerine getirmeye çalışacak. Yanında sadece arkasında bıraktıklarının yadigarlarını taşıyan Son Ronin, yeni ve eski müttefiklerinin arasına katılarak kanalizasyonları yeniden ele geçirmeye çalışacak... ya da bu uğurda ölecek.

Yazar: Kevin Eastman , Peter Laird
Kağıt Bilgisi: 130 Gr, Kuşe
Basım Tarihi: Nisan 2024
Basım Bilgisi: 1. Basım
Sayfa Sayısı: 216
Kitap Boyutları: 17,5 cm x 27 cm

Etiket Fiyatı: 1250₺

Lemarchand

Alıntı yapılan: Forsythe - 17 Nisan, 2024, 18:51:52Koleksiyoner arkadaşları silkeleme hareketi  :) İngilizce etiket fiyatı 30 dolar bunun ya.

İnancomic

Paralel evren de kendine özel kapak çıkarmış 40 sayfa şeye 350 TL valla tamamen silkeleme

Nightrain

Amazon'da İngilizce cildi daha uygun. Kargo ve gümrük ücreti de yok. Neyse, fasillüleri aldım.

5 fasikül 473 TL. Üstüne pizza alıyorsunuz... cowabunga! :D Üstüne paranız artıyor.

Kinowa59

Son ronin tarzı çizgi romanlar çizim ve hikaye olarak ilgi alanım dışında olsa da , fiyat olarak tamda ilgi alanımın merkezinde oluyor . 216 sayfalık bir çizgi romana 1250 tl fiyat koymak , okuyucunun cebindeki paraya göz dikmektir. Bu fiyata bu çizgi romanı , bu güzel kalpli okuyuculara " güzelce okuturum "  diye el oğuşturup planlar yapan her kimse , cuma namazı için camiye gelen vatandaşın ayakkabısını çalan , abdest almak için ceketini asan müminin cüzdanıyla birlikte yamalı ceketinide fondipleyen  yan kesiciden hiçbir üstünlüğü yoktur. Büyük şair , 1940 lı yıllarda  " güzel günler yaşayacağız çocuklar " diye şiirler yazarken geleceğe , bu yıllara , bu günlere olan umudunu dile getirmişti. Oysaki o yıllarda böylesine basit ve silkeleme fırsatçılığını daha çok toplumun en alt , eğitimsiz cahil, güvenilmez tipleri yapıyordu. Bugün gördüğümüz gerçek ise o yıllardaki tiplerin bugünkü daleverecilerin yanında zemzem suyuyla abdest almış hacı kadar temiz ve masum kaldıklarıdır.

Kinowa59

Vallahi okuyunca inanamadım. Birkez daha , birkez daha okudum . Sayın inancomic in yazısından da anlıyorumki ; paralel evren isimli yayıncı da 40 sayfalık kitaba 350 tl fiyat koymuş. Bunlar Nasıl yayıncı ki  bu kadar rahat davranabiliyorlar. Paralel evren ha . Paralel el diyelim şuna,  bence daha çok yakışır. Kendi elimiz cebimizdeyken , yan taraftan paralel bir el daha cebimize giriyor...

darbove

Alıntı yapılan: İnancomic - 17 Nisan, 2024, 19:29:17Paralel evren de kendine özel kapak çıkarmış 40 sayfa şeye 350 TL valla tamamen silkeleme
Bahsettiğiniz ürünü yurtdışına 30$'dan verdiklerini ekleyeyim.  ;D Bize insaflı davranmışlar 10$  :) Marmara Çizgi bu yayından bu kadar para kazanıyor mudur asıl onu çok merak ediyorum. :D
The Bird of Hermes is my name, eating my wings to make me tame.

pizagor

350 pahalı da 180 ucuz mu arkadaşlar! Artık bambaşka bir seviyede oynanıyor oyun; eşlik edebilenin edeceği, pek çok yayın, yayıncı ve okurun eleneceği. Şaşırmanıza inanın şaşırıyorum :)

Bu arada, kapağın çok özel olduğunu düşündüğümden satın aldım bundan, fırsat bulabilirsem cumartesi de imza gününde Levend Çanga'ya imzalatacağım :)
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

Forsythe

Bence de şu an için sert kapak pahalı, ben 900-1k bekliyordum ancak yalan değil. Tüm yayınevleri fiyat güncellemesi yapacak gibi duruyor hatta JBC duyurdu bile, bu fiyat güncel fiyat gibi de duruyor sanki. İlerde üzülerek söylüyorum ki bu fiyat bence ucuz kalacak, yeni şeyler çıkınca da bu fiyat normal gelmeye başlayacak ve bazı stok yapanlar tarafından da, tükenince de katbekat üstüne satılacaktır. Keşke böyle şeyler yaşamasak.

Orijinaline kıyasla, biz de basılanlarda orijinal boyut ve bizimkinin kağıt kalitesi çok daha iyidir diye tahmin ediyorum.
Sayılarda o şekilde, orijinal boyut ve 130 gr kuşe, sırtı olduğu içinde ince cilt gibi duruyor, yanlış değilsem orijinalleri zımbalı fasikül.
İki şekilde de biz de kaliteli bir şekilde bulunuyor, yine bence bu güzel bir şey.

Alıntı yapılan: pizagor - 18 Nisan, 2024, 08:20:26Bu arada, kapağın çok özel olduğunu düşündüğümden satın aldım
Levend Çanga kapak bence de çok özel bir kapak, tarihimizde önemli olan bir eserin Ninja Kamlumbağalar ile birleşmesi. Çizer parası, imza, etkinlik, dükkan içi vs. giderleri de az çok düşününce bence fiyat biraz normal gibi geliyor, diğer varyantların böyle bir bedeli yoktur diye düşünmekteyim, bilemiyorum.

Sert kapağın orijinalinden pahalı olmasına gelirsek de orijinalinin ucuz olmasının en büyük sebebi bence Amazon, Amazon US satıyor ve şu an hiçbir ek ücreti olmadan 840,26 liraya satılıyor ancak 20 küsür gün sonra teslim edilirse, hemen teslim için 711.36 lira gibi ek bir fiyat istiyor ve fiyat 1.511,62 lira oluyor.

Amazondaki diğer satıcılar ise 1245 lira ve 1640 lira olarak satıyor. Amazon olmadığını düşünürsek de veya tükeneceğini düşünürsek satıcının sattığı dolar fiyatının lira karşılığı + kargo, gümrük, vergi vs. gibi şeyler üstüne eklenecek ve kim bilir ne kadar olacak ancak Amazon'da var şu an ve isteyen istediğini tabii ki alabilir.

Sadece bilgi için, biz de basılan kapak "IDW SDCC Exclusive" kapak diye geçiyor ve yurtdışında, ebay de şu an baktığımda 100 ile 200 dolar arasında satılıyormuş, sadece bilgi için "bakın bu kapak orda bu kadar, burada bu kadar, ucuz ya!" demek gibi bir şey için değil.

Ben tercihimi destek ve beğendiğim için Türkçe sert kapak ve özel olduğunu hissettiğim için Levend Çanga kapakta kullanmış bulundum.

Umarım geçen ki gibi pek fazla linç yemem sadece fikirlerimi yazmak istedim.

Animvader

@Forsythe hocam fikrini yazmışsın da bilgi yanlışın var. Şu an Amazon Türkiye'de orijinal kitap 840 lira, Prime üyesiyseniz de uluslararası kargo bedava. Hatta kampanya var iki tane alırsanız 750'ye geliyor.

Benim Amazon Us göndericili kitaplarım yaklaşık 10-15 günde sorunsuz elime geçiyor. Kitaplar gümrük bedeliden muaf olduğu için herhangi bir ekstra bedel çıkmıyor.

Forsythe

@Animvader
Alıntı yapılan: Animvader - 18 Nisan, 2024, 11:22:36@Forsythe hocam fikrini yazmışsın da bilgi yanlışın var. Şu an Amazon Türkiye'de orijinal kitap 840 lira, Prime üyesiyseniz de uluslararası kargo bedava. Hatta kampanya var iki tane alırsanız 750'ye geliyor.

Benim Amazon Us göndericili kitaplarım yaklaşık 10-15 günde sorunsuz elime geçiyor. Kitaplar gümrük bedeliden muaf olduğu için herhangi bir ekstra bedel çıkmıyor.

Ben de öyle ve seçenekleri katarak yazmıştım aslında yani bir yanlışlık yok

Alıntı yapılan: Forsythe - 18 Nisan, 2024, 11:11:55Amazon US satıyor ve şu an hiçbir ek ücreti olmadan 840,26 liraya satılıyor ancak 20 küsür gün sonra teslim edilirse, hemen teslim için 711.36 lira gibi ek bir fiyat istiyor ve fiyat 1.511,62 lira oluyor.

Amazondaki diğer satıcılar ise 1245 lira ve 1640 lira olarak satıyor. Amazon olmadığını düşünürsek de veya tükeneceğini düşünürsek satıcının sattığı dolar fiyatının lira karşılığı + kargo, gümrük, vergi vs. gibi şeyler üstüne eklenecek ve kim bilir ne kadar olacak ancak Amazon'da var şu an ve isteyen istediğini tabii ki alabilir.