Falling Skies...

Başlatan Saint2, 21 Haziran, 2011, 16:12:04

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Saint2

Eğer son zamanlarda bol bol filmi çekilen uzaylı istilasını bir de dizi olarak izlemek isterseniz....

http://www.youtube.com/watch?v=SjroVVhe8G0

V

TNT Falling Skies ile Steven Spielberg 'in yeni birbilim kurgu dizisine imza atıyor. Bu yeni dizi, kanalın The Closer ve Men of a Certain Age dizilerinden sonra en çok tutulan dizileri arasında yer almaya aday gösteriliyor.
Dizi, dünyayı  istila etmeye çalışan uzaylılara :)  karşı verilen savaşı konu ediniyor. Uzaylılar, aşırı derecede güçlü ve ileri düzeyde teknolojik aletlere sahiptir. ;)  Boston tarih profesörü olan Noah Wyle (E.R) ise, dizi de uzaylıları yenmek için stratejik planlar yapmaktadır. ::)
Dizinin yapımcılığını Steven Spielberg, Tha Pacific ve Justified dizilerinden tanıdığımız Graham Yost, Mark Verheiden ( Battlestar Galactica) ve Greg Beeman (Smallville) üstleniyor.
Dizinin senaryosu ise Oscar ödüllü Saving Private Ryan'ı yazan Robert Rodat tarafından kaleme alınıyor.
"İstemem,eksik olsun.."

Peyami

Peşpeşe gösterilen ilk iki bölüm fena değildi. Bir kaç ilginç karakter daha katılırsa daha iyi olabilir. Yer yer Lost tarzı duygusal sahnelere de yer vermişler. Bence klasikler arasına girecek bir bilim-kurgu dizisi olacak gibi durmuyor ama ortanın üstünde bir kalite tutturacak gibi. En azından büyük ümitlerle bekleyip sonra düşkırıklığı yaratan "Visitors - 2009" dan çok daha iyi olduğunu söyleyebilirim. Bir de doktor Carter'ı direnişçi bir profesör rolünde tekrar görmek sevindirici oldu. Fakat şimdilik en ilginç karakter John Pope.

Yaratık tipleri çok yaratıcı değil ama efektler yeterli ve rahatsız etmiyor.

Ben diziye devam edeceğim, size de bir bakmanızı öneririm. Yazın hareketli diziler iyi gidiyor.

V

10 bölümden oluşan ilk sezon tamamlandı.İftar sonraları,oruçtan çıkmanın verdiği rehavetten midir artık,
dizi beni sarmadı açıkçası.Bilim-kurgu, bilim kurgu gibi olmalı ama bu dizide malesef laf salatası ve
biribirine benzeyen vasat aksiyon sahnelerinden başka birşey göremedim henüz.

Karakterler de, oyunculuklar da vasat.İkinci sezon için umudum yok ama,ilk sezon finali itibarıyla
bir ışık olabilir de?
"İstemem,eksik olsun.."

rumar80

Şu anda seyretmekteyim. Süper bir dizi değil, vasat denilebilir.
   Yalnız konsept hep benzer:
    Kahraman olmak zorunda kalan sıradan insanlar
    kertenkele tipli uzaylılar
    Uzaylılarla anlaşma yapan hain dünyalılar

Peyami

Maalesef iyi yönde bir gelişme gösteremedi. İkinci sezon çekilecekmiş ama %95 seyretmeyi düşünmüyorum. Senaryo daha şimdiden sıradanlaştı. Karakterler ilgi çekici değil. Mesela benzer konulu 1980'lerdeki "Visitors" çok daha başarılıydı. Hatta fikrimi değiştirdim, 2009 yapımı "V" dahi bundan daha başarılıydı.

Bilimkurgu'ya bayılmama karşın tavsiye edemeyeceğim.