Teks Sohbet Odası

Başlatan hanac, 07 Eylül, 2010, 21:16:12

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

NIC

Mesajlarınızı yeni gördüm bu aralar pek girmiyorum  ::)

Çizerin adı Alessandro Bocci daha önce Tex çizmedi daha çok Dampyr çiziyor hatta çizgidüşlerin eğer çıkarırsa bir sonraki dampyr sayısınında çizeri.(bu ayki çizerin adıda Alessandro Baggi  ??? motor yandı  ;D )

Tüm çizerler birgün Tex çizecektir mantığıyla yakında bir Tex hikayesiyle karşımıza çıkar diyorum

NIC

Tex Willer dergisini aşağıdaki foruma üye olup indirebilirsiniz(tabi italyanca şart)

http://texwiller.ch/index.php/forum/14400-tex-willer-magazine/after

Mrtekin

Abi bu Çetin Abi değil mi? :)
They drew first blood...

hennessy

Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

hanac

NIC

Muhtemelen bu yıl içinde çıkacak olan Villa çizimli Dev Tex'ten sayfalar gelmeye devam ediyor.Heyecan dorukta...

Mrtekin

Behzat, yapmıycaktın bunu? :)

Devler, Senede 1 basılacak diyo, Çetin Abi.

Atilla Abiye söylesek de, ileriden bundan geriye başlatsak? Yoksa baya bir bekliycez, bak...
They drew first blood...

caretta

Mrtekin dostum Köstebek Bey bu dev albümlerin satışı en az olan seri olduğunu söylemişti.Satışı ağır olan bir seriyi da haklı olarak yılda bir albüm periyodunda yayınlamayı düşünüyorlar.Aslında bu seride çok ilginç maceralar var.27.sayıdaki başsız süvari;29.sayıdaki Dampyr türü macera gibi.Bu
Villa çizimi macera Apaçili bir maceraya benziyor.Şimdi şu maksi serileri bir tamamlasınlar bakalım ne olacak?Köstebek Bey ya klasik ya da aylık seriyi
ayda 2 kitap(4orijinal sayı)a çıkarmayı düşünüyorlar.Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?Ben de aylık seriyi hızlandırmalarını tercih ediyorum ki bir an evvel klasik seriye yüklenelim.Forumda ise Teks'e karşı genel bir isteksizlik var gibi geliyor bana.Hele  klasik seriden hiç söz eden yok.Mesela şu yeni
başlayan"Küçük Kaya"macerası.Nicolo'nun çizdiği güzel bir maceradır.Çizgi Düşler'in son verdiği 16 adet Villa kartındaki maceralardan söz edeyim
diyorum.ilgi görmeyecek diye vaz geçiyorum.Konu açılmıyor,soru sorulmuyor,yapılan çalışmalara yorum gelmiyor.Böyle olunca da Teks gündemden düşüyor.

Mrtekin

Atilla Ağabey, selam,

Bence de aylık serileri hızlandırmaları çok daha iyi, hem satışlar da düşmez, elleri daha da rahatlar, finansmanı daha iyi döndürebilirler.

Benim biraz aylık seri daha çok hoşuma gidiyor, çizgiler daha dinamik geliyor,belki de Tekse Süper Ciltler okuyarak başladığımdandır, daha klasiklerin çizgilerine alışamadım maalesef ama o da olacak zamanla.

Benim aylık bütçede Teksler öncelikli, istedikleri gibi basabilirler, hiç  sorun değil.

Çetin abi ve siz, klasiklerin büyük bir kısmının basıldığını söylemiştiniz, Çizgi Düşler mükerrer mi basacak o zaman?

Bi de, Abi, Çizgi Düşlerden Scalped'ı takip ediyor musun, tam sana hitap eden bir seri, Saguaronun renklisi ama Saguarodan çok daha sert ve derinliğe sahip bir seri.
They drew first blood...

caretta

Mehmet Bey klasik serinin büyük kısmı uzun yıllar önce basıldı.Bu sayılar da şimdilerde ancak koleksiyoncularda var.Örneğin klasik seride Villa kartlı
sorum 1983 yılında yayınlanan bir maceran alındı.Bunların tekrar düzgün sıra,tam macera çeviri ile yayınlanmaları çok iyi olacak.Aylık seriyi sevmeniz doğal çünkü maksi,almanak,ve dev albümlerin çizerleri bu maceraları çiziyorlar.Klasik çizerler Galleppini,Letteri,Ticci,Nicolo,Fusco da çok iyi çizerler.
Çok az macera çizen Blasco ve Monti de öyle.Zamanla bunları da seveceğinize eminim.
     Scalped 1-2 başucumda komodinin üzerinde duruyorlar.1.sayıyı da okumaya başlamıştım ama yeni Teksler gelince ertelendi.3.sayıyı da sipariş
verdim.Saguaro'nun da tüm sayılarını aldım ama hiç sevmedim.

Mrtekin

Atilla Abi, merhaba,

Bu ayın klasik Teksin deki  "madenin esrarı" nedir, ne değildir? :)

Bu filmi çekilen macera değil galiba...

They drew first blood...

caretta

Filmi çekilen macera Oğlak Klasik Serinin 101-103 sayılarında yayınlanan "El Morisco".

Bu macera ise mahkumların çalıştığı bir maden ile ilgili. Aslında amaç maden filan çıkarmak değil.

Tünel kazarak kasabadaki bankada bulunan yüklü miktardaki altınları çalmak. Gardiyanlar ve mahkumlar bunun için örgütlenmişler.

Kasayı açacak mahkum da hazır. Fazla birşey söylemeyeyim. Erio Nicolo çizimi bir macera. Gardiyan-mahkum içeren bir başyapıt var.

Yine Nicolo çizimi. Oğlak Klasik Seri 141-145 sayılarda yer alan "Büyük Entrika".

Muhakkak okunması gereken ,uzun soluklu bir maceradır.

seferkaraca

Alıntı yapılan: caretta - 11 Mart, 2015, 10:47:54
Tünel kazarak kasabadaki bankada bulunan yüklü miktardaki altınları çalmak. Gardiyanlar ve mahkumlar bunun için örgütlenmişler.
Kasayı açacak mahkum da hazır. Fazla birşey söylemeyeyim. Erio Nicolo çizimi bir macera. Gardiyan-mahkum içeren bir başyapıt var.

Sağolasın, okumuş kadar olduk.  ;D

caretta

İlk fırsatta sayfalarını da ekleyeyim ki tam okunmuş olsun. Yani bir cümleden yine başa döndük.

Bir arkadaşın sorusuna çok özet bir cevap verdim anında malum zattan eleştiri geldi.

Aynı şey yeni maceralar için de geçerli değil mi ? Takıntımız sadece klasik seriye mi ?

Keşke Hanac dostum "spoiler içerir" ibaresini ekleseydi. Benim bu tanıtıcı yazı yazma olayından bayağı sıdkım sıyrıldı.

Bana soru sorulmasın ben de yazmayayım en iyisi...

Mrtekin

Atilla Ağabey,

Biraz yazmada geciktim. Verdiğin cevaplar için çok teşekkür ederim.

Bazı kişilerin (ben şahsen sendeki Teks ve fumetti ile ilgili bilgi dağarcığının kıskanıldığını düşünüyorum.) canını sıkmasına izin verme, aynen böyle istediğin gibi, arzu ettiğin gibi devam et, sevgili Ağabeyim.

Spoilerı falan da sallama çok, zaten kimse takmıyor.

Okumak isteyen böyle okusun.
They drew first blood...