Teks Aylık Seri - Mylos Kitap

Başlatan Zeljko, 03 Aralık, 2022, 19:16:46

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Rossi

Alıntı yapılan: YzbVolkan - 23 Şubat, 2023, 14:57:24Tesekkurler Batuhan bey.
Lal klasik Tex icin beklemeye karat varmis. Mylos un bir girisimi olacak mì?

Mylos un bu yılki hedefi ,mevcut yayınları düzenli çıkarabilmek.

Yayinevlerinin çoğu beklenen kur şokunun endişesini yaşıyor. Bir cok yayin beklemeye alınmış.

Ulkemiz felaketlerden başını kaldirabilirse Lal ya da Mylos Klasik Teksi basar diye düşünüyorum.

YzbVolkan

Alıntı yapılan: Dylandog - 23 Şubat, 2023, 16:09:27Lal kitap umarım er yada geç tex klasiği yayınlar eğer yayınlamasa kendileri kaybeder mylos kitap aylık tex satışları beklenenin üstünde olursa tex klasiği yayınlayabilir ama kim yayınlarsa yayınlasın her ay kitapla birlikte villa kartları verilmeli
Bahadir bey Texci degil bildigim kadar. Zagor ve Mister No seviyor daha cok. Texin en guzel doneminin basladiginin farkinda degil. Ona   sahaflar klasik Tex az satiyor demisler. O da buna gòre hareket ediyor. Bu maceralarin ne kadar guzel oldugu bilmiyor. Foruma da girmiyor. Bu yuzden Mail ya da telefonla ulasmak lazìm.Durumu anlatmak laxim. Burda ne kadar yazsak boş.iletişime gecmek lazım
Batuhan Bey Mylos u ikna edemedigine gore geriye bir tek Lal kaliyor.
Cizgi romanlar gūnûnūzū aydınlatsın.

Dylandog

Alıntı yapılan: YzbVolkan - 27 Şubat, 2023, 14:25:26Bahadir bey Texci degil bildigim kadar. Zagor ve Mister No seviyor daha cok. Texin en guzel doneminin basladiginin farkinda degil. Ona   sahaflar klasik Tex az satiyor demisler. O da buna gòre hareket ediyor. Bu maceralarin ne kadar guzel oldugu bilmiyor. Foruma da girmiyor. Bu yuzden Mail ya da telefonla ulasmak lazìm.Durumu anlatmak laxim. Burda ne kadar yazsak boş.iletişime gecmek lazım
Batuhan Bey Mylos u ikna edemedigine gore geriye bir tek Lal kaliyor.
hemen elimden geleni yapıyorum

YzbVolkan

Tex birinci sayi sahaflara gelmis. Bazen kendimde dahil elestiriyi fazla abattiğimizi dusunuyorum.
Ulkenin yizde onbesi cokmus yizbin insan ölmūş ,,daha fazlası evini yurdunu kaybetmiş.biz Tex derdindeyiz. Daha acilar cok taze.Kendimden utandım dün

Kinowa59

Merhaba sayın yüzbaşı volkan. Başkaları adına utanç duymak nasıl bir duygudur, iyi bilirim. Ancak üzülmemiz gerekirken utanç duyuyorsak, burada olanların pekte olması gerekenlerin olmadığı gerçeğidir. Olması gerekenler nedir: sorumluluk makamında olanların, vicdanen ve ahlâken kendilerini sorgulamaları, utanç duymaları sonuç olarak ta yüzlerinin kızarmasıdır. Ancak, bu saydığım değerlerin bir insanda olabilmesi için, öncelikle o insanların erdemli, onurlu ve Mert olması gerekmektedir. Utanma duygusu erdemli insanlara has bir duygudur. Ne yazıktır ki, bütün değerli hasletlerimiz gibi, utanma ve yüz kızarması gibi insana has erdemlerimizin de gün be  gün aşındıgi bir süreç yaşıyoruz.

Saki

Durum sadece Türkiyede öyle değil, buraları bin beter ama bizler küçük devletlerde yaşadığımız için, 2 milyon, 4 milyon, 6 milyon insan daha az hisssediyoruz bu şeyleri,

Bu bir Dünya süreci, gelişmiş devletler de ikiyüzlülüye dayanır,

Fazla uzatmim, ancak kafa dağıtabiliriz...

DAMPYR

Biz değil utanması gerekenler utansın bize çizgi romanlarda öğretilen dürüstlük, onur...vbg ne yazık ki gerçek dünyada geçerli değil :-X

YzbVolkan

Bugun elime gecti. Gayet guzel edisyon olmus. Baski kalitesi,kaģit gramajì ceviri,editor yazisì hepsi cok iyi.
Sirta hem orginal sayi numarasi var hem Mylos 1 numarasì. Keske Julia da da boyle yapilsaydi.
Insalla her ay duzenli cikar. Tek endisem bu.

DAMPYR

Orjinal Sayı : 703 Mylostan Çıkan 1.Sayı Tanıtımı

Tex Sayı 1 - Bowen'ın İkinci Yaşamı

Konu: Ruju PasqualeSenarist: Ruju PasqualeÇizim: Acciarino GianlucaKapak: Villa Claudio

Konusu : Tex diğerleri gibi bir polis değildir. Erkeklerin kalbini nasıl okuyacağını biliyordur. Ve küçük yetim Tim Mitchell'e nasıl baktığını anladığında soğuk tetikçi Kenneth Bowen'ın kalbinde iyi bir şey görür ... Bowen, çocukla birlikte taşındığı San Francisco'da hayatını yeniden kurmuştur. Dürüst bir işi ve onu önemseyen bir kadını vardır. Polis şefi Tom Devlin, onu Tex adına denetler... Ancak şiddetli yaşamlar, onulmaz yaralar bırakır. Bowen'ın düşmanları vardır ve geçmiş geri gelip hesabı ondan istediğinde bir seçim yapması gerekecektir...

DAMPYR

Bu Ay Çıkması Beklenen Mylos 2.Sayı

Orjinal Sayı : 704

Konu: Ruju PasqualeSenarist: Ruju PasqualeÇizim: Acciarino GianlucaKapak: Villa Claudio

Konusu : Lulah'ın kardeşinin kanı, katilinin üzerine akmak üzeredir. Bowen hayatını değiştirmeye çalışsa da, bir katil olarak geçmişi bir kaya gibidir ve bir kaçak olarak varoluşunda kalan tek samimi bağı, onunla genç Tim Mitchell arasındaki bağı bozmakla tehdit eder. Şimdi Tim ve Margie, düşmanlarının elindedir. Onları kurtarmak için Bowen yeniden bir suçlu olmaya ve Bay Gartside'a ihanet etmeye zorlanır. Ama Tex ve Carson onun izindedir...

Not : İtalya Bu sayıda yukarda görülen ücretsiz posteri ve Tex çıkartmaları Vermiş Ama Mylos Herhalde Bunları Vermez !

İnancomic

Hayatımda hiç Teks veya bu tür bir çizgi roman okumadım Teks'e nerden başlanmasi gerekiyor baktım ama hiç anlamadım kusura bakmayın cahilim bu konuda almanak var renkli Teks var özel sayı var tam anlamıyla çıkmaz yardım ederseniz sevinirim :)

Zeljko

Belli bir yaştan sonra tex okumaya karar verenler için Romanzi a fumetti serisi harika bir seçim ama maalesef maliyetinden dolayı yayıncılar uzak duruyor. Gene de kararlıysanız size bir yol haritası çıkarırım  :)

Şu Gotham'ın önü bir uzun alan
Bir tek seni sevdim Christopher Nolan

Mrtekin

Alıntı yapılan: İnancomic - 05 Mart, 2023, 01:40:15Hayatımda hiç Teks veya bu tür bir çizgi roman okumadım Teks'e nerden başlanmasi gerekiyor baktım ama hiç anlamadım kusura bakmayın cahilim bu konuda almanak var renkli Teks var özel sayı var tam anlamıyla çıkmaz yardım ederseniz sevinirim :)

Aynı soruyu yıllar önce ben de sormuştum. Hasan Abi@Hanac Oğlak'tan çıkan ilk 10 Süper Cilt'i oku, beğenirsen devam edersin demişti, okudum ve beğendim, yolculuk kesintiye de uğrasa da devam etti, ediyor...

Size de aynı tavsiyeyi vermek isterdim ama Oğlak'tan çıkan Altın ve Süper ciltler çok pahalandığı için bu külliyata sahip olmak için iyi bir para harcamanız lazım. Bence çok gerek de yok bu saatten sonra.

Eğer şu an başlayacak olsam; Mylos'un yayınladığı "Aylık" ile Lal'den çıkan "Tex Willer" ve "Tex Özel"'leri takip ederdim. Beğenirseniz devamını getirirsiniz zaten..
They drew first blood...

darkwood

Alıntı yapılan: İnancomic - 05 Mart, 2023, 01:40:15Hayatımda hiç Teks veya bu tür bir çizgi roman okumadım Teks'e nerden başlanmasi gerekiyor baktım ama hiç anlamadım kusura bakmayın cahilim bu konuda almanak var renkli Teks var özel sayı var tam anlamıyla çıkmaz yardım ederseniz sevinirim :)
Yeni Teks'e başlayacak olsam şöyle bir yol izlerim.
Şu an yayınlanan ve edinilmesi kolay maliyeti uygun, mevcut yayınlar içinde okuması da keyifli, Teksin gençliğini yani hikayenin başlangıcını yeni modern çizim ve hikayeler ile anlatan  Teks Willer serisi olabilir.Toplam 7 cilt 2 şer cilt halinde çizgi düşlerden 14 kitap ve devamı 15 sayı olarak bu ay Lal kitap tarafından yayınlanan bu seri ilk tavsiyemdir. Bunun yanında farklı çizer ve seçme hikayelerden oluşan, herbiri tam maceralı bağımsız olarak okunabilen Gigante/ dev albüm seri, diğer adıyla özel seri ise 2. tavsiyem olur.
Darkwood Sakinleri..

Zeljko

Şimdi aklima geldi başlangıç olarak kısa bir süre sonra çıkacağını düşündüğüm Lal Kitap Özel Albüm 2. Sayi nokta atışı olacaktir. 240 sayfa yazar Boselli çizer Villa dibine kadar Tex.

Şu Gotham'ın önü bir uzun alan
Bir tek seni sevdim Christopher Nolan