Münchhausen Yalanların Efendisi - Sırtlan Kitap

Başlatan Nightrain, 04 Aralık, 2023, 23:04:20

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nightrain

Londra, 1939.
Bir gece yarısı kafası karışmış, yaşlıca bir adam, kendi inşa ettiği uçan bir cisimle, Buckingham Sarayı`nın çatısına indi. Almanca konuşuyordu ve Ay'a gittiğini iddia ediyordu.
Bu adam deli miydi, yoksa bir casus mu? Belki de anlattıkları gerçekti. Anlattıkları gerçekse, verdiği bilgiler İngiliz ordusuna, yaklaşan hava saldırısı için oldukça avantaj sağlayabilirdi. Şansa bakın ki gerçeği açığa çıkarabilecek biri vardı: Londra`da sürgünde yaşayan Doktor Sigmund Freud.
MEŞHUR YALANLARIN EFENDİSİ, BU BÜYÜK PSİKANALİSTİN SON HASTASI OLACAKTI.
Flix ve Kissel, Baron von Münchhausen`in maceralarını, çekici ve cüretkar bir dille, tempolu, son derece eğlenceli ve zeki bir anlatım ile yeniden yaratıyor.

Fiyat: 198 TL
Sayfa Sayısı: 192
Kağıt Tipi: 2.Hamur
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

pizagor

İkinci Dünya Savaşı'nda İngilizler tarafından esir tutulan bir palavracının olağanüstü hikayesine eşlik eden yumuşacık paneller...

Çok beğendim bu kitabı, herkese de bekletmeden okumasını salık veririm.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

Vassago007

Alıntı yapılan: pizagor - 04 Ocak, 2024, 12:54:18İkinci Dünya Savaşı'nda İngilizler tarafından esir tutulan bir palavracının olağanüstü hikayesine eşlik eden yumuşacık paneller...

Çok beğendim bu kitabı, herkese de bekletmeden okumasını salık veririm.

Çok kararsızdım, bu yazınızdan sonra alacağım :)

pizagor

Alıntı yapılan: Vassago007 - 04 Ocak, 2024, 15:29:03Çok kararsızdım, bu yazınızdan sonra alacağım :)

5 yaşından beri çizgiromanlarla haşırneşirim, kırk küsur senedir çizgiroman okuyorum; Kervan Asterikslerle yola çıktım ama ağırlıklı Marvelsever birisine dönüştüm yıllar içinde. Sonrasında da tüm o hep aynı hikaye konseptinden aslında ne kadar bunaldığımı fark ettim. Galiba olgunlaştım. Ama bırakamadım da. Keyif yitimine rağmen... O yüzden aralarda tesadüf geldiğim bu yeni tatlar benim için apayrı bir deneyim oluyor ve galiba biraz da tarafsızlığımı ve huysuz ihtiyarlığımı yitiriyorum bunlarda. Ama keyif alma, beğenme açısından çok ama çok samimiyim hislerimde :)

V

Şahane bir albüm.. Geçen yılın basılan en iyi çizgi romanlarından birisidir derim sorsalar..
"İstemem,eksik olsun.."

connyapku

Alıntı yapılan: Vassago007 - 04 Ocak, 2024, 15:29:03Çok kararsızdım, bu yazınızdan sonra alacağım :)
Forumdaki klasik severlerin yorumlarını dikkate alıyorum  :). Sanırım bende alıcam.

Vassago007

Alıntı yapılan: pizagor - 04 Ocak, 2024, 17:05:025 yaşından beri çizgiromanlarla haşırneşirim, kırk küsur senedir çizgiroman okuyorum; Kervan Asterikslerle yola çıktım ama ağırlıklı Marvelsever birisine dönüştüm yıllar içinde. Sonrasında da tüm o hep aynı hikaye konseptinden aslında ne kadar bunaldığımı fark ettim. Galiba olgunlaştım. Ama bırakamadım da. Keyif yitimine rağmen... O yüzden aralarda tesadüf geldiğim bu yeni tatlar benim için apayrı bir deneyim oluyor ve galiba biraz da tarafsızlığımı ve huysuz ihtiyarlığımı yitiriyorum bunlarda. Ama keyif alma, beğenme açısından çok ama çok samimiyim hislerimde :)

Bende aynı yaşlarda başladım. (Kervan Asteriks, Judas, Jeriko ve Alaska) önce resimlerine bakarak sonrada defalarca okuyarak büyüdüm. Marvel'de single serileri seviyorum, grup halinde olanlar bana hep aynı geliyor. Manganın müthiş yelpazesi var ama tersten okumaya alışamadım. Frankafon türündeki hazineler Türkiye'de hiç tutmadı. (Asteriks, Red Kit, Tenten dışında) Dc nedense hiç sevmiyorum. Fumettiden sıkılmadım ama Bağımsızlar benim için fevkalade bir yeni tat oldu. O yüzden yorumları hep takip ederim süzgeçten geçiririm. Siz de yazınca tamam dedim bunu almalıyım. Nedense 'palavra' sözünüzde cezbetti.  ;D

alan ford

çok çok iyi. Daha önce Milliyet Çocuk'ta da yayımlanmış. Onun da peşine düşeceğiz artık
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

kedidiro

Orjinal hikayeyi bilmiyorum ama Alan Ford gibi ben de bulup okumam gerektiğinin farkındayım. Elimizdeki uyarlamaya gelince; Flix'in yıllar önce Marmara Çizgi'den çıkan Don Kişot uyarlamasına bayılmıştım. Bunu da çok sevdim. Yaşlanmış ve iyice huysuzlaşmış bir Freud hikayenin içine çok iyi monte edilmiş. Son sayfaya kadar merak duygusunu yüksek tutmayı başaran bir hikaye, bu hikayeye eşlik eden kıvrak çizgiler. Daha ne olsun? Vicdan azabından hikayelere kaçmış yaşlı bir adam mı yoksa inanılmaz ama gerçek bir macera mı? Okuyup cevabınınızı kendiniz vermelisiniz

pizagor

Alıntı yapılan: alan ford - 24 Ocak, 2024, 17:17:32çok çok iyi. Daha önce Milliyet Çocuk'ta da yayımlanmış. Onun da peşine düşeceğiz artık

MİLLİYET ÇOCUK 11 ŞUBAT 1980 SAYI : 6
ÇILGIN BARON * H. K. Fiedrich Münchhausen

DAMPYR

Alıntı yapılan: pizagor - 25 Ocak, 2024, 09:06:34

MİLLİYET ÇOCUK 11 ŞUBAT 1980 SAYI : 6
ÇILGIN BARON * H. K. Fiedrich Münchhausen

Ne güzel dergiydi o her hafta bayiye gelir gelmez alırdım yayınladığı çizgi romanlar hala zevkle okunabiliyor...

Kndzali

Merhaba,
Fotoğraf ekleme özelliği nasıl yapılıyor, yardımcı olursanız memnun olurum.

DAMPYR

Alıntı yapılan: Kndzali - 03 Şubat, 2024, 12:17:42Merhaba,
Fotoğraf ekleme özelliği nasıl yapılıyor, yardımcı olursanız memnun olurum.
1-ekliyeceğin resmin üzerine gel sağ tıkla
2-resim adresini kopyala şıkkını seç sol tıkla
3-sonra mesajlara gel youtube ableminin yanındaki simgeye gel sol tıkla
4-URL yazan yerin altındaki kutucuğa gel sağ tıkla
5- yapıştırı seç sol tıkla
6-sonra en alttaki EKLE ye bas o resim mesaja ekleniyor