Ana Menü

Ne okuyoruz?

Başlatan kadri kerem, 26 Eylül, 2012, 22:19:16

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

bugraltu

Tuna Nehri Akmam Diyor'u biraz zorlanarak bitirdim. Genel haliyle fena bir kitap olmasa da, gereksiz kisimlari epey boldu. 4/5

Suan sevdigim tarihcilerden Niall Ferguson'un Uygarlik-Bati ve Otekiler adli kitabini okuyorum.

pizagor

Altı haftadır aynı kitabı okumaya çalışıyorum; Salinger'ın 200 sayfa bile olmayan Çavdar Tarlasında Çocuklar kitabı.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

pizagor

Alıntı yapılan: pizagor - 13 Haziran, 2016, 20:38:32
Altı haftadır aynı kitabı okumaya çalışıyorum; Salinger'ın 200 sayfa bile olmayan Çavdar Tarlasında Çocuklar kitabı.

Nihayet bu sabah metroda bitirebildim. Stephen King'in 22/11/63'te bir değil birkaç kez dile getirdiği bir kitaptı, ben de 'ne menem bir şeymiş?' merakıyla başladım. Lakin gitmedi bir türlü, sakız oldu uzadı...

bugraltu

Niall Ferguson'un Uygarlık kitabını bitirmek üzereyim. Genel olarak kitabın sunduğu mantığı beğensemde, yazar pek çok yerde batıyı aklamaya çalışmaktan kendi bildiklerini bile geriye atmış. Hayal kırıklığı oldu benim için. 3/5

Uygarlık 100 sayfa kaldığı için 2 günlük Kuşadası maceramda yanıma Üç Cisim Problemi'ni almıştım, bugün bitirdim. Çok sürükleyici başlayıp, sonlara doğru biraz oldu bittiye getiren bir kitap olmuş. Yine de bilim kurgu sevenlere öneriyorum. 4/5

pizagor

Üç Cisim Problemi bildiğim kadarıyla bir üçlemenin ilk kitabı. Okumak için diğer iki kitabın da çıkmasını bekliyorum ki üçüncü kitap orijinal dilinde dahi yayımlanmamıştı en son baktığımda. Sorayım hemen: Tekil olarak da okunabiliyor mu?

gamlıbaykuş

Birkaç ay önce okumaya niyetlenmiştim. Üçleme olduğunu yazıyordu girişte. Başlamadan bırakmıştım ben de.
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

bugraltu

Alıntı yapılan: pizagor - 14 Haziran, 2016, 22:27:35
Üç Cisim Problemi bildiğim kadarıyla bir üçlemenin ilk kitabı. Okumak için diğer iki kitabın da çıkmasını bekliyorum ki üçüncü kitap orijinal dilinde dahi yayımlanmamıştı en son baktığımda. Sorayım hemen: Tekil olarak da okunabiliyor mu?

Evet, okunabilir. Tabiki bir seri olduğundan dolayı sonu açık bitiyor, ancak ilk kitap dahilinde yazar pek çok noktayı ve bilinmezi açıklıyor, yeni kitapta yeni şeyler keşfedeceğimizin ipucunu veriyor. Yani devam edecek olan sonunu saymazsak rahatlıkla alıp okuyabilirsiniz.

Ancak, bilmiyorum yeni basımı olur mu, eğer olursa 2.baskıyı bekleyin derim. Malesef editörü çeviriden sonra kontrol ederken sanıyorum biraz uyumuş. ;D

pizagor

Çok mu hata var? Bu durum da hakikaten tüm okuma keyfini kaçırır insanın .

dean

Alıntı yapılan: pizagor - 15 Haziran, 2016, 23:25:05

Ben çok hata var diye biliyorum. bugraltu haklı. Ben kitabı almak istemiştim. Lakin bu kadar hata olduğunu her yerde okuyunca vazgeçtim. İkinci baskısı geldiği zaman alacağım.

İthaki benim en sevdiğim ve yayınlarını en fazla aldığım yayınevi ancak bazen çok aceleci davranabiliyorlar. Üç Cisim Problemini Fuar'a yetiştirmek için bu derece acele ettiler diye hatırlıyorum. Benzer derecede hatalar Unutulmuş Diyarlar kitaplarında da var. İlk üç kitabı okurken yüzlerce imla hatası bulduğumu söyleyebilirim.

Tuco Ramirez

Alıntı yapılan: pizagor - 14 Haziran, 2016, 22:09:33
Nihayet bu sabah metroda bitirebildim. Stephen King'in 22/11/63'te bir değil birkaç kez dile getirdiği bir kitaptı, ben de 'ne menem bir şeymiş?' merakıyla başladım. Lakin gitmedi bir türlü, sakız oldu uzadı...
Ben şahsen az kitap okuyan biriyim maalesef, ama iki ay kadar önce son okuduğum kitap buydu.
Benim çok hoşuma gitmişti, tadına doyamamıştım.

Peyami

Cehenneme Övgü - Gündüz Vassaf
Katıldığım pek çok tespit olmasına karşın, katılmadığım da epey oldu.

pizagor

Alıntı yapılan: Tuco Ramirez - 16 Haziran, 2016, 00:00:33
Ben şahsen az kitap okuyan biriyim maalesef, ama iki ay kadar önce son okuduğum kitap buydu.
Benim çok hoşuma gitmişti, tadına doyamamıştım.

Bu yorum, 22/11/63 için mi yoksa Çavdar Tarlasında Çocuklar'ı mı adresliyor?

bugraltu

Alıntı yapılan: pizagor - 15 Haziran, 2016, 23:25:05

Aynen öyle, dean'in bahsettiği gibi malesef pek çok hata mevcut. Okumayı çok baltalamasa da, göze batabiliyor.  :)

pizagor

Bu durumda alınacaklar listemden çıkar Üç Cisim Problemi.

Tuco Ramirez

Alıntı yapılan: pizagor - 16 Haziran, 2016, 09:44:35

Bu yorum, 22/11/63 için mi yoksa Çavdar Tarlasında Çocuklar'ı mı adresliyor?
çavdar tarlasında
  çocuklar