Ana Menü

Ne okuyoruz?

Başlatan kadri kerem, 26 Eylül, 2012, 22:19:16

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

rumar80

Her temas iz bırakır.  Emrah Serbes

antiochia

"Deniz Feneri"- Virginia woolf

Chuck

Eski Roma - Simon Baker
+ Her girdiğim yol çıkmaz sokakla son buluyor
- O halde yeni bir harita bulmalısınız

pizagor

Alıntı yapılan: pizagor - 09 Nisan, 2016, 10:40:43
Otomatik Portakal...

İş Bankası Yayınları'ndan çıkan kitabı okuyorum. Dost Körpe nefis çevirmiş, argoyu harika kullanmış...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

altay1944

Sevdiğim ve sürekli takıldığım kitapevleri var .Son gidişimde hocam şu kitabı al çok satıyoruz dedi.Kandırdı beni.Gerçi daha önce o yazarın birkaç kitabını okumuştum ve beğenmiştim ...Dahası kütüphanemde okumadığım birkaç kitabı daha okunmayı bekliyordu.Kimden söz ediyorum.David Baldacci ve okuduğum kitap asıl gerçek.İlk kitabı mutlak güç kitabını okumuştum...Ara verince unutmuşum bu arkadaşı.Ve sıkı durum an itibarı ile tüm kitaplarını temin ettim.Yaz benim için dolu dolu geçecek.
Yarabbi bildir de
ben beni bileyim. Beni bilen ben ile kendime geleyim. Benim bensizliğim
ile ben seni bileyim. Seni bilmeyen beni ben neyleyeyim...

Hz. Mevlânâ

rumar80

Mutlak gücün aynı adlı filmi de var. Clint Eastwood hem yönetti hem de başrolünü oynadı ama yanlış hatırlamıyorsam sonunu biraz farklı çekmişti. Kitapta Luther ölüyordu diye hatırlıyorum???

pizagor

Yarım saat civarında bitirilen, çocuk kitabı görünümünde olup da okuru merak etmeye, kendisine sunulanla yetinmeyip daha fazlasını sorgulamaya, reddetmeye, hatta isyana teşvik eden, dogmaları reddeden, hayallerinin peşinde koşmanı salık veren güzel bir kitap okudum: Küçük Kara Balık – Samed Behrengi
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

Hayal Kahvem

Uzun zamandır Altın Madalyon'dan ayrı kalınca, unutmuşum. :D
Burada okuduğumuz çizgi roman dışındaki kitaplar paylaşılıyor sanıyorum.

Peki... Gogolaşvili'nin Gürcü Masallarını okuyorum. Mavi Dağlar Ülkesi.
Ve Falcı Hoço'nun Masalı... Hazırlayan Fahrettin Çiloğlu'ymuş.

tommikser

Sevgili hayal kahvem sanırım bu sıralar masallara merak saldınız.Eğer okumadıysanız bu kitabı bir inceleyin isterseniz.

http://www.dr.com.tr/Kitap/44-Turk-Peri-Masali/Ignac-Kunos/Edebiyat/Roman/Dunya-Roman/urunno=0000000666395

kalidor

Alıntı yapılan: pizagor - 22 Nisan, 2016, 08:16:42
Yarım saat civarında bitirilen, çocuk kitabı görünümünde olup da okuru merak etmeye, kendisine sunulanla yetinmeyip daha fazlasını sorgulamaya, reddetmeye, hatta isyana teşvik eden, dogmaları reddeden, hayallerinin peşinde koşmanı salık veren güzel bir kitap okudum: Küçük Kara Balık – Samed Behrengi

Yalnızca küçük bir kırmızı balığın gözüne uyku girmedi. Ve bütün gece boyunca hep denizleri düşündü, düşündü...
Crom! Ölüleri Say...

Hayal Kahvem

Alıntı YapSevgili hayal kahvem sanırım bu sıralar masallara merak saldınız.Eğer okumadıysanız bu kitabı bir inceleyin isterseniz.
http://www.dr.com.tr/Kitap/44-Turk-Peri-Masali/Ignac-Kunos/Edebiyat/Roman/Dunya-Roman/urunno=0000000666395

Süpermiş Tommikser!  Türk Peri Masalları... Müthiş! Teşekkür ederim.

tommikser

Bir de aynı Türkolog yazarın değerli bir kitabı daha var.Bende var bulabilirseniz hoşunuza gider.Kitabın adı Ada kale masalları.

https://kalbursaman.wordpress.com/2010/12/04/adakale-turk-masallari/

Bu link biraz bilgi veriyor.Adakale ile ilgili biraz araştırırsanız hüzünlü bir öykü ile karşılaşacağınızı da ilave edeyim.

bugraltu

Şu anda Rupert Furneaux'un Tuna Nehri Akmam Diyor isimli kitabını okumaktayım.

Hayal Kahvem

Orhan Berent'in Trenler Çıldırırsa adlı kitabını okumaya başladım.

Chuck

Yerdeniz Büyücüsü. .
+ Her girdiğim yol çıkmaz sokakla son buluyor
- O halde yeni bir harita bulmalısınız