X-Men: Days of Future Past (2014) - XMU Film 7

Başlatan hennessy, 26 Mart, 2013, 17:05:40

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

rumar80

Seyrettim ve beğendim. Çok az görünse de QuickSilver çok başarılı. Çizgi romandaki gibi nörotik olmasa da...
   Zamanda yolculuk çok başarılı. Gelecekteki tipler de...
   Sonunda ortaya çıkan "eski" dostlar da yeni bir filme kapı açıyor.

Bu arada Kennedy'nin neden öldüğü de sonunda ortaya çıktı. Biraz izleyen olsun da daha detaylı yazabileyim

tommikser

Film efsane olmuş.Bilenlere sormak istiyorum yazılardan sonra çıkan elaman kim ve neden o sahneler vardı?

dean

Alıntı yapılan: tommikser - 25 Mayıs, 2014, 01:52:41
Film efsane olmuş.Bilenlere sormak istiyorum yazılardan sonra çıkan elaman kim ve neden o sahneler vardı?

Spoiler: Kendisi Apocalypse olur. Bilinen ilk mutanttır. 5000 yaşındadır. En Sabah Nur adıyla mısırda doğmuştur. X-men'in en büyük baş ağrısıdır. 2016'da vizyona girecek filmin baş kötüsüdür.

Pulluk

Valla ben beğendim filmi. Öte yandan kusurları ise süresinin kısa oluşu ile serinin diğer filmleri ile kimi tutarsızlıkları.
Hayallerine giden yol kutuplardan bile geçse vazgeçme!

tommikser

rumar80

Utku Gürsoy

Filme bugün gittim. Gerçekten efektler, story falan harikaydı. Filmde yazılar bitene kadar beklemeyi unutmayın.   Blu-Ray'i çıktığı anda almayı düşünüyorum.

tommikser

Dün gece izledim abim de tutarsızlık nerede onu görmedim.Eski bölümlere iyi bağlamışlar ha üçüncü film kadük oldu dersen tamam.

Caped Crusader

Bende filmi izledim ve çok beğendim.Özellikle Quicksilver ve Magneto'nun sahneleri görsel açıdan müthişti.
Tutarsızlıkla ilgili yukarıda bahsi geçmiş.Benimde aklıma takılan sorular olmadı değil filmi izlerken.Çok hafif spoilerli söyleyeyim bir tane.The Wolverine filminde Wolverine'in adamantium pençeleri yerini kemiklere bırakıyodu.Ama filmin gelecek kısmında tekrar adamantium pençeleri göründü.Nasıl tekrar adamantium oldu ya da ne zaman yapıldı bilmiyoruz.Tabii yanlış görmediysem.

Pulluk

SPOILER

Last Stand'in jenerik sonrasında gördüğümüz üzere Prof X , zihnini başka bir vücuda nakletmişti. Peki o vücudun şeklini nasıl değiştirdi?
Hayallerine giden yol kutuplardan bile geçse vazgeçme!

dean

Filmi geçen cumartesi izledim. Artık filmlere eleştiri yazarken biraz bekliyorum. Bünye filmi hazmetsin, sinemadan çıkmanın gazıyla yazmıyayım. Sinemadan hemen çıkıp yazında Iron Man 3'te yaptığım gibi çok duygusal bir eleştiri olabiliyor.

İlk önce X-Men'in sinemadaki macerasına bakmak lazım. X-Men sinemada ve çizgi roman'da çok farklı ilerleyen bir hikaye. İlk film 2000'de vizyona girmişti. O zamanlar 8 yaşındaydım ve o zamandan 2013 yılına kadar X-Men serisi ile ilgili hep çizgi romanla kıyaslayıp, orası böyle şurası şöyle diye çok dedim ve artık yoruldum. X-Men First Class içinde zaten forumda çok laf etmiştim zamanında. 2013 yılı Wolverine ile birlikte artık X-Men filmlerine tek tek bakıyorum ve çizgi romanı hiç düşünmüyorum. İşte bu kafayla oturdum Days of Future Past'in başına.

Days of Future Past'in en iyi X-Men filmi olduğunu düşünüyorum. (tabi beynim böyle diyor. Kalbim 2013 Wolverine'de)Lanet olası üçüncü filmi bir yana bırakın, seriyi toparlaması bakımından bile bu derece önemliyken kendi içinde çok çok iyi bir film Days of Future Past. Üstelik buradaki kalite aksiyon yada çizgi roman olarak değil. Days of Future Past'in sinema filmi olarak bir ağırlığı var.

Bryan Singer yıllarca The Usual Suspects filminin ekmeğini yedi ama en sonunda o filmi çekmiş bir yönetmen olarak kalitesini ortaya koydu ve en iyi X-Men filmini çekti. Sırada X-Men: Apocalypse var. Yine hayatımda hiç X-Men çizgi romanı okumamış gibi gideceğim filme. Keyfime bakacağım ya !

Harun Ça

Aynen X-Men filmlerini çizgi roman evreninden ayrı olarak düşüp izleyince zevk veriyor ve bu filmle bu haz doruk noktasına çıktı. Ayrıca bu filmle seri toparlanmış bi reset atılmış gibi oldu Apocalypse için şimdiden sabırsızlanıyor um.

Huma

Captain America: The Winter Soldier ile beraber en beğendiğim Marvel filmi oldu. Marvel bu işte tecrübelendi gibi gözüküyor :D

emre ozdamarlar

Bu filmi izledikten sonra biseyler eksik kalmis gibi bir his vardi icimde. Ayni seyi X-Men First Class icin de hissetmistim. Filmler tam olarak iclerine alamadilar beni. Aksiyon guzel, konular kaliteli, cekimler, oyunculuk 10 numara, neyin eksik oldugunu bi turlu cikartamamistim. Nedenini baya bi dusundukten sonra buldum.

Bu son filmde Bishop, Iceman ve diger gelecekte Sentinellere karsi savasan karakterler nasil yalandi arkadas. Heriflere bi tane bile replik yazilmaz mi. 2 saat 15 dk.lik filmde az bir karakter tanitimi yapilmaz mi? Sadece figuran gibi aksiyon olsun diye konulmus 2 boyutlu karakterler. Bishop ölse nolur ölmese nolur, adamin agzindan tek kelime cikmamis ne diye umrumda olsun. Dolayisiyla aksiyonuyla beni etkimelesi gereken o sahneleri hic sallamadim, cunku karakterle en ufak bir duygusal bagim yok.

Ayni sey ilk filmde toplu halde öldurulen genc mutantlar icin de gecerliydi. O us saldiriya ugramadan önce az bi tanitmislardi tipleri ama o da yetmemisti. Ilk filmde bi de Emma Frost'un evine mi ne bi saldiriya gidiyorlardi kamyon kasasinda falan saklanip, dunyanin en kötu sekansiydi heralde o.

rumar80

Aynı mantık Storm için de geçerli o zaman.