Orphan Black

Başlatan Harun Ça, 10 Aralık, 2013, 17:32:07

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Harun Ça

Özet: Sarah zor koşullara adapte olabilmiş kılık değiştiren bir yetimdir. Bir kadının intiharına tanık olduktan sonra Sarah kurbanın kendine çok benzediğini fark eder. Ölü kadının yerine geçerek birikimlerini kullanınca bütün sorunlarının çözüleceğini zannederken onun yerine şaşırtıcı bir gizemin farkına varır: Ölü kadın ve kendisi birer klondur. Sarah cevaplar aradıkça kendisi gibi birçok insanın olduğu öğrenir. Bu kişiler aile fertlerinden şüphelenmeyen ve tamamen farklı koşullarda yetişen genetik olarak aynı insanlardır. Bu klonları kimin yarattığını bilmezken neden bir suikastçi tarafından bir bir öldürüldüklerini de bulmak zorundadır.

10 bölümlük ilk sezonuyla bir BBC America dizisi. Başroldeki Tatiana Maslany bana göre çok güzel bir oyunculuk çıkarıyor fazla spoiler vermeden malum özettende anladığınız üzere klonlar var yani birden fazla karakteri canlandırıyor. Karakterlerin farklı kişiliklerini, konuşma tarzları ve aksanlarını çok iyi yapıyor. Konu biraz ağır ilerliyor gibi gelsede 10 bölüm çabucak geçiyor ve merakınızı kat kat arttırıyor. 2. sezonu 19 Nisan 2014'de başlaycak.

emre ozdamarlar

Konu ilginc, ilerde zaman olursa göz atarim. Imdb notu da yuksekmis. 8.2

doktor1881

Salem dizisini seyrederken 10 dk da bir altında reklam olarak çıkıyordu.Ne diye merak edip araştırdım.Bilim-Kurgu dizisi imiş.Güzele benziyor.Seyredip yorumlarımı arkadaşlarımla paylaşırım.Gerçi çoğumuz seyretmisiz 1.5 senelik dizi

Harun Ça

3. sezon 18 Nisan'da başlayacak. Dizi çok güzel bir noktaya geldi 3. sezon çok haraketli geçecek gibi görünüyor.

https://www.youtube.com/watch?v=80waVn69GhU

Diğer fragmanlar için; https://www.youtube.com/playlist?list=PLvMGq_h9khwXx4Y9z9WMw41n8zd2o8nvX

doktor1881

BÖLÜM:1/1 Sarah'ın İntihar eden benzeri Beth'in yerine geçmesi üzerine kurulu ilk bölüm.
Tempo ilk bölüm olarak birçok diziden hızlı.. Bölüm Notu:8/10

1.sezon 10 bölüm , 2.sezon 10 bölüm olmak üzere internette mevcut 3. sezonda 18 nisanda gelecek

Diziyi daha önce seyretmiş izlenimi alıyorum,ama tam hatırlayamıyorum ??? ???

hanac

Alıntı yapılan: doktor1881 - 21 Mart, 2015, 20:50:42
Diziyi daha önce seyretmiş izlenimi alıyorum,ama tam hatırlayamıyorum ??? ???

Doktorum o kadar çok izliyorsun ki, normaldir.  :)

Bence 1 ay ara ver, biraz çizgiroman oku.

Hep alıyorsun ama okuyor musun ?  ;D

doktor1881

Alıntı yapılan: hanac - 21 Mart, 2015, 21:00:13
Doktorum o kadar çok izliyorsun ki, normaldir.  :)

Bence 1 ay ara ver, biraz çizgiroman oku.

Hep alıyorsun ama okuyor musun ?  ;D
Aldığım hızda okuyamıyorum Gece okuyunca uykum geliyor ihtiyarlık işte. Romanlar,çizgiromanlar bekliyor sırada.Ama arada okuyorum. ;D

doktor1881

BÖLÜM:1/2 Sağlam senaryosu mevcut ve akıcı. Seyretmeyen arkadaşlara tavsiye ederim.
Sarah (Beth kimliği ile olayların içinde) Bu arada Alman benzeri ile uğraşıyor.
Bölüm Notu:8.5 /10
Bölüm Sloganı:Bizden kaç tane daha var

doktor1881

Bölüm:1/3 bir nefesde kendini izlettirdi.Sarah ve klonları her bölümde çoğalıyor.Bölüm Notu:8/10
Bölüm Sloganı:Ben iyi bir annemiyim

doktor1881

Bölüm:1/4 Bölüme Sarah ve Helena arasında ki oyun damgayı vurdu Bölüm Notu:8/10
Bölüm Sloganı: İstifa ediyorum

doktor1881

Bölüm:1/5 yine güzel,sürükleyici,temponun hiç düşmediği bir bölüm daha.
Bölüm Notu:9/10 Bölüm Sloganı:Bu bir deney!
Klon kardeşliği (Bu tanımı ben uydurdum) hepsinin bir gözetmeni olduğunu öğreniyor

doktor1881

Bölüm:1/6 Dizi çok güzel ama şimdiye kadar ki en harika bölüm buydu Bölüm Notu:10/10 Fazlası olsa onu da hakediyor ;D ;D
Bölümde Allisonların hayatı allak bullak oluyor
İnsan geçmişini silemiyor.Allisonların evinde,Sarah ve Beth'in geçmisi ile beraber gerilim komedi doruklara çıkıyor.
Sn.Mrtekin bu diziye bir göz at.Beğenmezsen para yok ::)
Bölüm Sloganı:Neoevrim

doktor1881

Bölüm:1/7 Bölüm bitince dayanamıyor,hemen öbür bölüme geçiyorum.Bilinçaltım devam diye bağırıyor ;D

Bölüm Katil klon Helena ekseninde geçiyor Bölüm Notu:9.5/10

Bölüm sloganı çok önemli:
ÇOBANA GİDEN YOL KOYUNDAN GEÇER

doktor1881

Bölüm:1/8 Allahım nasıl bir final sahnesiydi o.

Bölüm Notu:9/10 Bölüm Sloganı; Good Night My Angel

Olaylara Art ile emniyet teşkilatı da dahil oluyor

Paul teşkilatta yükseliyor

Hemen 9. bölüme devam

doktor1881

Bölüm:1/9 Tempo biraz düşük derken son 5 dk da yine yapacaklarını yaptılar.
Bölüm Notu:8.5/10 Bölüm Sloganı:Asıl yok hepimiz aynıyız.

Herkes kendine ait gizemi çözmeye çalışıyor.(Klonlar,Art,Aldous,Bayan S,Emniyet vs)

Yeni karekterler dahil oldu.Aldous'un üstü,Sarah'ın annesi gibi
Sezon finaline tek bölüm kaldı 2.sezon olaylar ABD den İngiltere'ye taşınacak gibi