X-Men: Apocalypse (2016) - XMU Film 9

Başlatan dean, 13 Mayıs, 2014, 14:20:09

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Animvader

Eğer bu filmde gerçekten sağlam bir Apocalypse izleyebilirsek bence sabun köpüğü kötüleri olan MCU'yu bile geçebilir bu film.Adamlar Red Skull, Ultron gibi kötüleri basit karakterler olarak sundular.Ayrıca ben yine Apocalypse'in bu şekliyle kalmayacağını, film içerisinde evrim geçireceğini düşünüyorum.

tommikser

Warner da DC den sorumlu ceo şöyle demişti.İyiler beni pek ilgilendirmiyor.DC de benim elimde bin tane kötü adam var ve bu beni daha çok heveslendiriyor.

dean

Nightrain

Allahtan şu seri Fox'un elinde değil. Düşünsenize böyle mal gibi bi Thanos'u beyaz perde de gördüğümüzü. X-Men'i Marvel çekseydi, Apocalypse Tahnos gibi CGI olurdu. Hatta tek filme yaymak yerine rahat 3 filmlik malzeme çıkardı.

Marvel zamanında bu seriyi Fox'a verdiği için it gibi pişman ama yapılacak bir şey yok. Üstüme düşen görev hunharca torrentlemek. 5 kuruş kazanamazlar benden.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

dean

dean

Animvader

Alıntı yapılan: Animvader - 17 Temmuz, 2015, 22:49:57
Eğer bu filmde gerçekten sağlam bir Apocalypse izleyebilirsek bence sabun köpüğü kötüleri olan MCU'yu bile geçebilir bu film.Adamlar Red Skull, Ultron gibi kötüleri basit karakterler olarak sundular.Ayrıca ben yine Apocalypse'in bu şekliyle kalmayacağını, film içerisinde evrim geçireceğini düşünüyorum.

Biz aylar önce demiştik Apocalypse abimiz o boyda kalmaz diye  :D

NIC

Batman Vs Superman fragmanindan sonra ilaç gibi geldi.Sinemada izlediğim en Son x Men filmi  Last stand sacmaligiydi 10 yıl sonra yeniden heyecanlamak güzel.Apocalypse in boyu benide tatmin etti.Olmuş bu.

Nightrain

Gayet kötü gözüküyor. 3 filmlik malzemeyi tek filme sigdirmaya çalışmışlar resmen.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

Pulluk

Son saniyedeki görüntü bile yeter  8)
Hayallerine giden yol kutuplardan bile geçse vazgeçme!

dean

Fragman güzel gözüküyor. Batman v Superman fragmanında film dışında düşünürsek fragmanın kendisi kötü gözüküyor demiştim. Apocalype'de ise fragmanın kendisi güzel gözüküyor. Neticede FOX yaptığı için filmle ilgili çok büyük beklentilerim yok. Ama fragman güzel.

Apocalype'ın önceki fotoğrafları gerçekten son derece kötüydü. Lakin fragmanda daha bi' kendini bulmuş gibi gözüküyor. Sahneyi doldurmayı başarmış. İnternette Apocalype'in sesi ile alakalı bazı tartışmalar başladı. Bende sesini fazla beğenmedim. Yani konuştuğunda Apocalype değilde, bizim evin oradaki halk ekmeğin oğlu konuşuyor gibi hissettirdi. Thanos'un sesini düşünüyorum. O kozmik gücün sesini veriyordu. Fragmandaki hasara bakılırsa, Apocalype'in yıkım gücü gösterilecek. Ama tabi bunun nasıl olacağı ve güçlerini kullanma yöntemi için en azından ikinci fragmanı beklememiz lazım.

Her X-Men filminde olduğu gibi kostümleri beğenmedim. Takım olmaları illaki aynı kostümü giyecekleri anlamına gelmiyor. Avengers da takım. Ama aynı köstümü giyme mecburiyetinde değiller. Bence aynı kostümlerin giyilmesi karakterizasyonu düşürüyor. Her karakterin kendi kostümünün olması o karakteri tek başına bir karakter olarak ele almamız için önemli. Aksi halde bir tip'e dönüşüyor sadece.

Benim bi'de Mystique karakteri ile ilgili bir sorunum var. Evet Jennifer Lawrence çok büyük bir star gücü. Lakin Mystique karakteri First Class'dan başlayan seri de işlenildiği kadar önemli bir karakter değil. Dağılan mutantları bir araya getiren, yeni ve genç bir X-Men kuran kişi Mystique olmamalı. Aynı sorun eski üçlemede de vardı. Hugh Jackman ve Halle Berry seriyi domine etmişlerdi. X-Men gibi ekip ruhunu vermesi gereken filmler için bu kötü bi'şey bence.

Fragmanda çokça gördüğümüz tek karaktere göğüs plan, bel plan, diz plan gibi sahneleri de çok sevmedim. Bu sahneler son derece dizi filmvari duruyor. Kameranın karaktere yaklaşması ve göğüs plan olması tam dizi çekim tekniği. Benzerini Thor : The Dark World'de yapmıştı. Ama eminim ki bu filmi izlerken fragmandaki gibi rahatsızlık vermeyecektir. Daha geniş plan sahneler ilk fragman olması dolayısıyla saklanıyordur. Son sahnedeki kel Xavier ise fragmanda çok itici duruyor bence. Yani Xavier bu film kel kalıyor demenin çok ucuz bir yolu.

Genel olarak olumsuz bir yazı yazar gibi oldum. Ama pek beğenmediğim kısımları uzun uzun yazdığım için böyle bir yazı oldu. Fragmanı beklediğimden daha iyi buldum aslında.

Not: Ekşideki kendi yazımdan alıntı.

rumar80

Sondaki Xavier ' I ben de sevmedim. Hatta tanıyamadım.
   Psylocke doğru düzgün görülmedi bile. Storm ve mohawk hoş değil.

Animvader

Alıntı Yapbizim evin oradaki halk ekmeğin oğlu konuşuyor gibi hissettirdi.

Halk ekmeğin ekmekleri de ne güzeldir ama.Eskiden Avrupa yakasında oturuken yerdik bir 15 sene olmuş yemeyeli.

hennessy

Alıntı yapılan: rumar80 - 11 Aralık, 2015, 18:20:55
  Sondaki Xavier ' I ben de sevmedim. Hatta tanıyamadım.
   Psylocke doğru düzgün görülmedi bile. Storm ve mohawk hoş değil.

Aynen katılıyorum. Patrick Stewart yeri doldurulmaya çalışılıyor ama başarılamıyor. 2017 Volvo'da olacak tek sevindirici haber bu.

Fragman hakkında dean söylenecek her şeyi söylemiş. Fox neden bu kadar gösterişli fragmanlar gösterip filmleri biraz sönük kalıyor anlamıyorum.

Bu filmde beklediğim tek karakter Magneto gerisi beni tatmin etmeyecek gibi....
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

dean