X-Men: Apocalypse (2016) - XMU Film 9

Başlatan dean, 13 Mayıs, 2014, 14:20:09

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

noir

Benim endişem tek film böyle bir konunun işlenmesi için yeterli değil, filme yeni katılan mutantlar var onların hikayelerinin anlatılması gerekli, apocalypse'inde hikayesinin anlatılması gerekir bunların hepsini tek filmde yapamaz, apocalypse'in tek filmde harcanması yazık olur mcu thanos'a hem iki film ayırıyor hemde diğer filmlerinde ufak hazırlıklar yapıyor yine dc de darkseid için benzerini yapacaktır

xmenac

X-Men evreni o kadar geniş içeriğe sahip ki. Yıllardır neden Magneto ve Mystique ekseninde geçen filmler yapıldı anlayamıyorum. En azından son filmlerde ilk üçlemeye göre bir değişim var.

Magneto, Sinister, Sentinels, Fitzroy, Apocalypse, Onslaught gibi villain olarak kullanılabilecek isimler mevcut. Apocalypse ve Onslaught ile başlı başına üçleme bile yapılabilir. Gerçi villain diyorum ama, halen daha aklımdaki X-Men takımını da izleyemedim. Bu kadar senedir Gambit nasıl takıma katılmadı anlayamıyorum. :D

Mrtekin

Yani ben açıkçası çok heyecanlanmadım. Bir önceki filmde Sentinel belasından kurtulmak için Zaman'da geriye gitme fikri çok yakışmıştı.

Bunda da bildik kalıplar üzerinden yürüyen bir hikaye var, maalesef. Benzerlerini çok seyrettiğimiz için biraz bıkkınlık geldi.
They drew first blood...

emre ozdamarlar

Beni de cok heycanlandirmadi, ama vericez parasini sinemada izlycez yine :)

dean

Bu film bizi Dark Phoenix'e hazırlayabilirmiş. Apocalypse'den sonraki X-Men filmi Dark Phoenix olabilir. Dark Phonix hikayesi berbat bir şekilde The Last Stand'e işlenmişti. Ama tabi ki o hikaye orjinalinin tırnağı bile olamaz.

Nightrain

Yani koca Apocalypse'i tek filmde harcayacaklar?
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

dean

Alıntı yapılan: Nightrain - 27 Ocak, 2016, 14:28:42
Yani koca Apocalypse'i tek filmde harcayacaklar?

Benim şahsi fikrim Apocalypse'i tek filmde harcayacakları yönünde. Zaten bu filme kadar Apocalypse'in A'sını bile duymamıştık. Yani Apocalypse üzerinden X-Men evrenine hakim olacak bir hikaye planlamadılar. Bu filmden sonrada yapacaklarını düşünmüyorum. Zaten X-Men filmleri yeni seri de dahil bir sonraki filmi planlamayan bir seri. Sadece after credits ile bir sonraki filmin konusunu söylüyorlar o kadar. First Class ile Days of Future Past'in hikaye olarak alakası yok. Apocalypse'in de yok görünüyor. Bundan sonra da böyle devam ederler herhalde. Aslında Apocalypse'in Thanos gibi big bad olarak planlanmasını çok isterdim.

Animvader

Harcasınlar(?) ya, her film serisi de illa bir yerlere bağlanıp, dallanıp budaklanmasın artık.Apocalypse'i  güzelce işlesinler, arkamıza yaslanıp keyifli bir şekilde izleyelim yeter.

dean

Alıntı yapılan: Animvader - 27 Ocak, 2016, 15:50:22
Harcasınlar(?) ya, her film serisi de illa bir yerlere bağlanıp, dallanıp budaklanmasın artık.Apocalypse'i  güzelce işlesinler, arkamıza yaslanıp keyifli bir şekilde izleyelim yeter.

Universe filmleri tek filmde anlatılamayacak kadar büyük hikayeleri bir çok filmde anlatabileceğini vaat ettiği için popüler oldu. X-Men'de Universe filmleri kervanına katıldığına göre X-Men filmlerinden de böyle büyük hikayeler beklemek hakkımız. Bu büyük hikayeyi de Apocalypse ile sağlayabilirler. Mr. Sinister'ın, Cable'ın, Bishop'ın da hikayeye dahil olduğu büyük Apocalypse hikayeleri anlatılabilecekken tek filmde Apocalypse geçilirse bence bu önemli bir karakteri harcamak olur. Zaten Bishop'ı Days of Future Past'de azıcık rolle harcadılar. Cable'ı da Deadpool 2'de çıkarabilirler. Muhtemelen Apocalypse tek filmlik düşünülüyor. Zaten bu öyle bir seri ki Apocalypse tek film çıkar. Gambit hiç çıkmaz. Cyclops, yan rol bile değil. Ama Mystique başrol. 

Animvader

Alıntı yapılan: dean - 27 Ocak, 2016, 16:03:20
  Universe filmleri tek filmde anlatılamayacak kadar büyük hikayeleri bir çok filmde anlatabileceğini vaat ettiği için popüler oldu. X-Men'de Universe filmleri kervanına katıldığına göre X-Men filmlerinden de böyle büyük hikayeler beklemek hakkımız. Bu büyük hikayeyi de Apocalypse ile sağlayabilirler. Mr. Sinister'ın, Cable'ın, Bishop'ın da hikayeye dahil olduğu büyük Apocalypse hikayeleri anlatılabilecekken tek filmde Apocalypse geçilirse bence bu önemli bir karakteri harcamak olur. Zaten Bishop'ı Days of Future Past'de azıcık rolle harcadılar. Cable'ı da Deadpool 2'de çıkarabilirler. Muhtemelen Apocalypse tek filmlik düşünülüyor. Zaten bu öyle bir seri ki Apocalypse tek film çıkar. Gambit hiç çıkmaz. Cyclops, yan rol bile değil. Ama Mystique başrol.

Dediklerin yapılabilir şeyler.Ama o kadar çok "universe" var ki şu an MCU,DC,Star Wars ve daha planlanan başkaları.Bu tür serilerde illa her filmde bizi büyük resme bağlayan ipuçları olması gerekiyor, bu da her filmde soru işaretleri ve senaryo bağlantıları oluşturmaları demek oluyor.Bilmiyorum belki de Force Awakens filmindeki senaryo açıkları ve cevapsız sorular bıktırdı beni ama şöyle tam karşılamasa da Ant-Man tarzında o filmle başlayıp biten hikaye izleyelim biraz da.

Anlatsınlar Apolacypse'in güzel bir orjinini, motivasyonu belli olsun, yapsın şekilini, kapışsın kahramanlarla ve bitsin orada film.Thanos gibi içimiz şişmesin. :D

dean

Alıntı yapılan: Animvader - 27 Ocak, 2016, 16:26:54
Bilmiyorum belki de Force Awakens filmindeki senaryo açıkları ve cevapsız sorular bıktırdı beni.

İşte, suçluyu bulduk bence :D Ah! o Force Awakens ah!

antiochia

wolverine ve Cable olaydı izlenirdi

dean

Nightrain

Mystique genç mutantların lideri olmuş... Ahahahaha! Sırf Jennifer Lawrence'i ön plana çıkartalım diye... Neyse ki bu son X-Men filmi.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

dean

Yıllarca X-Men filmlerinde o iğrenç siyah kostümler için ısrar ettiler. Halende ediyorlar. Lakin tek istisna şu ana kadar Psylocke oldu. Psylocke, çizgi romandaki kostümü giyen tek kişi oldu koskoca X-Men serisinde ve mü-kem-mel !!! Cyclops'ı, Gambit'i, Wolverine'i, Jean Grey'i Rogue'u kendi kostümleri içinde düşünüyorum da inanılmaz olurdu. Ama olmadı.