Teks Klasik Seri - Çizgi Düşler

Başlatan hanac, 18 Haziran, 2014, 10:34:13

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hennessy

Alıntı yapılan: caretta - 06 Şubat, 2016, 21:30:57
Doğru söze ne denir!

Sen yapma abi....

Yeni seride ki harika çizimleri sen görmezden gelme......
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

HacıGeraltEmmi

Karar verdim 200. Sayıdan itibaren klasikleri  toplayacağım  ;)

rumar80

Bu konu ile ilgili kendi açımdan olaya açıklık getirmeye çalışayım:
   Uzun zamandır Tex almamaktadır ve okumamaktayim.  Arada Tex maxi denedim ama onları da beğenemedim. Yeni seri maceraları da Nizzi yazdığı için almıyorum. Klasikleri de uzun süredir almamaktaydim.  Geçenlerde yıllar önce okumaya başlayıp bir daha ASLA sonunu okuyamadigim Kanadalı asiler macerasının tekrar basıldığını duyunca maceranın olduğu kitabı sipariş ettim. Kitabı okumaya başlayınca klasik maceraların güzelliğini bir kez daha hatırlayıp çizgi düşlerin tüm klasik maceralarını aldım.
Ilk sayıdaki Tom Foster'ın izinde macerasını okuyunca içimde bir şey kıpırdadı ve kontrolünü kaybederek 101. Sayı ve sonrasını da sipariş ettim.  Bence ilk 100 sayı nasıl vasatsa sonraki maceralar genel olarak daha iyi ve mümkünse okunmalı.
Bu nedenle bir kez daha derim ki klasik Tex her zaman yeni Tex'den daha iyidir.  Bunda baba Bonelli'nin yazım yeteneğinin de katkısı çok fazladır.
Klasikleri bir deneyin derim.

caretta

Çok isabetli karar Abbas Bey.Arada çıkacak Letteri,Galep çizimlerine katlanacaksınız artık.Yeni serinin çoğu çizimleri güzel ama sıradan senaryoları
olanlar var.Sağlam bir senaryo ve Letteri.215.sayılardan sonra mükemmel senaryo,kurgu,çizim Nicolo veya
Fusco.kızılderili ayaklanması,hırslı bir albay,General Davis devrede.Çizim Ticci.Dozunda bir fantastik macera ve Civitelli'nin rafine çizgileri.İşte bu
saydıklarımın hepsi 200-399 arası sayılarda var.

Mrtekin

Umar Abi; bir düzeltme;

Yeni seriyi nereden başlattığına göre sorunun cevabı değişir ama Nizzi tüm maceraları da yazmıyor. Boselli, yeni maceralarda da gayet etkin.

Civitelli çizgilerine de ben hiç ısınamadım. Civitelli'yi kafadan pas geçiyorum.

They drew first blood...

hennessy

Ne kadar kendini tekrarlayan sayılar olasa da yeni Tex candır....
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

HacıGeraltEmmi

Alıntı yapılan: caretta - 06 Şubat, 2016, 22:05:44
Çok isabetli karar Abbas Bey.Arada çıkacak Letteri,Galep çizimlerine katlanacaksınız artık.Yeni serinin çoğu çizimleri güzel ama sıradan senaryoları
olanlar var.Sağlam bir senaryo ve Letteri.215.sayılardan sonra mükemmel senaryo,kurgu,çizim Nicolo veya
Fusco.kızılderili ayaklanması,hırslı bir albay,General Davis devrede.Çizim Ticci.Dozunda bir fantastik macera ve Civitelli'nin rafine çizgileri.İşte bu
saydıklarımın hepsi 200-399 arası sayılarda var.

Abi senin ısrarlı tavsiyelerin sayesinde (mahalle baskısına dayanamadım). :) Yıllar sonra Umar bile okumaya karar vermişse payın büyüktür diye tahmin ediyorum.
200. sayı zaten oğlak ciltlerde vardı, 201. sayı başlayacağım aksilik olmaz ise.

rumar80

Atilla abinin katkısı inkar edilemez tabi ki. Sağolsun.
   Sevgili Mehmet daha önce de yazdım.  Boselli'nin yazdığı kahraman kim olursa olsun maceralar genelde güzel oluyor ama surf Boselli hatrına Tex yeni seri alamam. Üzgünüm.

Mrtekin

Yok; seni anlıyorum; Abi.

Aynı duyguları ben de Klasik Teks için hissediyorum. Bonelli'nin sakız gibi uzattığı senaryolar, üstüne Galep ve Letteri'nin çizimleri beni cidden boğuyor.

Ama bence Boselli; fumetti için en güzel şeylerden biridir; gerçi son zamanlarda Dampyr kadar özenmiyor Teks'e; doğru.

Mfö; ne diyor; "Mecburen...". Benimkisi öyle; Teks yeni İtalya'ya yetişince; elimiz mahkum.
They drew first blood...

haziran00

Teksi Teks yapan Klasik Tekstir, gerçi İtalyadakiler duysa çok güler bu ayrıma (klasik Teks yeni teks diye) ama Teks özellikle 101 den sonra 400 lere kadar senoryaları ile muhteşemdir.

köstebek

Alıntı yapılan: designer73 - 06 Şubat, 2016, 22:39:02
Abi senin ısrarlı tavsiyelerin sayesinde (mahalle baskısına dayanamadım). :) Yıllar sonra Umar bile okumaya karar vermişse payın büyüktür diye tahmin ediyorum.
200. sayı zaten oğlak ciltlerde vardı, 201. sayı başlayacağım aksilik olmaz ise.

Designer Beyciğim,

200 iyidir, ama bu kararınla birlikte Çin Mahallesini, Büyücü Nana'yı, El Muerto'yu falan es geçtiğini sana bir kez daha hatırlatırım.
Benim tavsiyem, sonradan üzülmen yerine 201. sayı yerine, 2. sayıdan (en azından 1. sayıyı inadın yüzünden bırakarak) başlaman. Temiz temiz ilerlemen olacak. Ama yine de sen bilirsin.
Şimdilik durumlar böyle, iyi pazarlar dilerim...

caretta

Köstebek Bey saydığınız üç macera çok kayıp değil.El Muerto daha önce Oğlak Efsane ciltlerde yayınlanmıştı.Çin Mahallesi ve Büyücü Nana maceraları
ise Letteri çizimi.Abbas Bey'n ise Letteri'ye bakışı malum.

HacıGeraltEmmi

Alıntı yapılan: köstebek - 07 Şubat, 2016, 12:05:44
Designer Beyciğim,

200 iyidir, ama bu kararınla birlikte Çin Mahallesini, Büyücü Nana'yı, El Muerto'yu falan es geçtiğini sana bir kez daha hatırlatırım.
Benim tavsiyem, sonradan üzülmen yerine 201. sayı yerine, 2. sayıdan (en azından 1. sayıyı inadın yüzünden bırakarak) başlaman. Temiz temiz ilerlemen olacak. Ama yine de sen bilirsin.
Şimdilik durumlar böyle, iyi pazarlar dilerim...

Abi zorlamayalım bence, 201 güzel bir başlangıç sayısı :D

BAHADIR

Letteri'yi aslında çay kaşığında boğmak lazım ama (Konu letteri oldumu insan bir kaşık suya bile acıyor.) arada boşlukta Tex'e yakışmıyor... İyisimi sen boşluk bırakma... Letteri, metteri idare ediver...

V

19.cilt..Teks evreninin en güzel maceraları başlıyor...

"İstemem,eksik olsun.."