Sevdiğiniz Çizgi Romanlar - Top 10

Başlatan darkwood, 25 Eylül, 2009, 15:36:23

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

s.b

Akbulut'u okuduğumu hatırlamıyorum ama Karabina'yı hatırlıyorum. Şöyle siyah giysili bir silahşördü galiba. Silahını hızlı çeken cinsten.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

s.b

rckaya61

Hızlı silah çekmesinin yanında, Karabina marka tüfek kullanıyordu... Yanında bir çocuk ve profesör vardı. Posta arabasına benzer buharlı bir arabaları mevcuttu. Marko Polo ve Karabina Slim olarak yayınlanmıştı... Evet Beşikdüzü'ndenim.

rckaya61

Sayın kalidor;

İkisini de mutlaka duymuşsunuzdur.

Akbulut yazdım; ama tam adı Akbulut Kaan. Hatta yanılmıyorsam Büyülü Rüzgar kitabevinde şahıs cildi halinde 65 fasikülü var. Marko Polo'nun (veya Oktar) uyarlaması diyebilirim.

Karabina Slim'inde bendeki sayılarından bir tanesini müsait bir zamanda listelerim. (Büyülü Rüzgar'a yolunuz düşerse belki elinde vardır. Onda yoksa, Tayfun ağabeyde kesin vardır. Size gösterebilir.)

tommikser

Koleksiyonumuzdaki cizgiromanlari gosterdigimiz ve birbrimize hava attigimiz bir konu basligimiz var ;Dsizde yuklerseniz bu koleksiyonunuzla bize hava atarsiniz ;)

rckaya61

Alıntı yapılan: s.b - 18 Haziran, 2012, 14:32:28
Sayın rckaya61, sizin sevdiğiniz çizgiromanlarınızı bulmanız çok zor. Siz eskide kalmışsınız. Yayınlanmakta olan cizgi romanlara yönelin bence.
Günümüzde yayınlanan çr lerden hangilerini okuyorsunuz?

Sayın Sami Bey; (Adınızı yanlış telaffuz ettiysem özür dilerim)

Utandırdınız,  bende Kit Taylor'un yeni çıkan üç cildini de satın aldım. ;D

Siz Trabzon'un neresindensiniz? 

s.b

Recep bey ben Maçka Galyan Konaklar Köyündenim. Çok eski adı Mesahor. Şimdiki adı Atasu Beldesi. Esiroğlu'ndan yukarılarda bir yerde.

mustafa

Yeni liste veya eski liste fark etmez. Kızılmaske'ye devam

Tarkan Kurt

Alıntı yapılan: rckaya61 - 18 Haziran, 2012, 14:21:56
1. Bahadır
2. Akbulut
3. Malkoçoğlu
4. Tolga
5. Ustura Kemal
6. Kara Murat
7. Karabina Slim
8. Mister No
9. Kinowa
10. Dampyr

Not: Aslında en çok sevdiklerim, bulamadığım ve okuyamadığım çizgi romanlardır. Özellikle gazetelerde yayımlanmış; fakat kitap olarak basılmamış olanlar gibi...

Gerçekten ilginç bir liste.  :) Bununla birlikte listedekilerden özellikle Malkoçoğlu, Tolga ve Kara Murat benimde sevdiğim eserler arasında, bu kadar tarihi türk kahramanını en sevdiğiniz çizgi romanlar listesine yazıp Tarkan'ı yazmamanız bana ayrıca ilginç geldi.  ;)

rckaya61

Sayın Tarkan Kurt;

Tarkan artık çizgiroman kahramanı olmaktan çıktı, daha ziyade bizden biri oldu. Onun için yazmadım. Yoksa sevmediğimden değil. Dikkat ettiyseniz listede Karaoğlan'da yok. Bu iki kahramanın serilerini bulmak çok kolay. Birazda liste uzunluğunu 10'la sınırlandırdığımızdan yazmadım. Daha çok yazabilseydim Kara Orkun ve Alpago'da en sevdiğim karakterler arasındadır. Banada kullandığınız rumuz çok ilginç geldi. "Tarkan ve Kurtu" gerçek isminiz mi; yoksa Tarkan'ı çok sevdiğinizden mi?... Gerçek isminizse babanız bile Tarkan'a evinin kapılarını açmış demektir... Çocuklara bile, bir dönem isim olarak konulacak kadar sevilen bir çizgi roman kahramanı... İşte! O yüzden yazmadım. Daha doğrusu (kalbim el vermedi) yazamadım.

connyapku

ayirim yapmam zor
1) Conan
2) Orumcek adam
3) Mandrake
4) Kizilmaske
5) Mister no
6) Gordon
7) Red kit
8) Fantastic Four
9) Silver Surfer
10 Rom

SARACEN

son listemden bugune 1 yildan fazla gecmis yeni cikan bircok yayin okumama ragmen listemi zorlayacak yeni bir cr olmamis ayni liste top10
1- Kizilmaske
2- Mandrake
3- Zagor
4- Conan
5- Gordon
6- Kaptan Venus
7- Atlantis-M.Mystere
8- Orumcek Adam
9- Superman
10- Asteriks
bunlari thorgal , mr no, nathan never ve tex zorlar. yenilerden illa biri zorlayacaksa star wars klon savaslari olur ama sadece zorlarlar. Iyi eserin zamani yoktur iyiysen gelecekte klasik olarak anilirsin,  kotuysen unutulursun. Bazi seyleri de tadinda birakmak lazim M.Mystere artik Mr. No gibi emekli olup dinlenmeye cekilse iyi olur.
To Boldly Go Where No Man Has Gone Before

avens

1) TenTen
2) Abdulcanbaz
3) Martin Mystere
4) Viking
5) Gaddar Davut
6) En Kahraman Ridvan
7) Teksas
8) Karaoglan
9) Asteriks
10) Red Kit

serkan1019

Eh ben de ilk 10 listemi yapayim, bugun boyle, yarin baska sey okurum, unuttugum biri aklıma gelir ayrı  ;D

1) Ken Parker
2) Yürüyen Ölüler (Walking Dead)
3) Örümcek Adam
4&5&6) Zagor & Martin Mystere & Mister No (herbirinin anilari cok fazla, ayni sirada tutmayi tercih ediyorum
7) Conan
8) Punisher
9) Julia
10) ...

darkwood

Ekürileri ile beraber  ;D
1-Brendon
2-Zagor/Büyülü Rüzgar
3-Never/Martin Mystere/Mister No
4-Tex
5-Dampyr
6-Yürüyen Ölüler