Mister No Klasik Maceralar - LAL

Başlatan darkwood, 08 Aralık, 2009, 18:37:08

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

rumar80

doktor1881

Alıntı yapılan: alan ford - 07 Aralık, 2014, 18:31:52
  KM cilt 5'te Gizli Ajan Z3 ile başlayıp , Bataklıkta Dehşet ve Poseydon Operasyonu ile devam eden üç kitaplık macera sanırım aradğınız.
teşekkür ederim en kısa sürede tekrar okuyacağım

NIC

Afrika maceralarına bayıldım.Fransızı,Almanı,Sömürgesi,Doğası,Gizemi...dört dörtlük.Beni en çok üzen Afrika dönüşü Mister No hikayelerindeki  düşüş olacak.Nereden nereye  >:(

NIC

Mau-Mau içinde çok büyük trajediler barındıran bir hikaye,okurken hem merak ediyorum hemde sinirleniyorum bir taraftan.Alttaki link ne demek istediğimi daha açıkça ifade edecektir

http://www.hurriyet.com.tr/planet/17464286.asp

darkwood

M.No'nun Afrika maceraları çok keyiflidir hakikaten. Bunun yanında Brezilya maceraları da iyidir üzülmeyin.
SS yeter.  ;)
Darkwood Sakinleri..

hennessy

Alıntı yapılan: NIC - 10 Aralık, 2014, 23:33:56
Mau-Mau içinde çok büyük trajediler barındıran bir hikaye,okurken hem merak ediyorum hemde sinirleniyorum bir taraftan.Alttaki link ne demek istediğimi daha açıkça ifade edecektir

http://www.hurriyet.com.tr/planet/17464286.asp

Benim için gelmiş geçmiş en iyi ks olan 46.Cİlt hikayede Mister No o kadar insanlık dersi veriyor ki ölümle pençeleştiği araba kazasında bile. Aksiyon dolu mükemmel bir cilt idi bir solukta okudum. Hakket ten Afrika maceraları özellikle bu cilt çok iyiydi.
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

can amca

Bu ciltte başlayan Hartum macerası ile Türkiye'de yayınlanmamış Afrika Maceraları başlıyor. Bundan sonraki 4 ciltte Afrika maceraları tamamlanacak (50. cilt). Arada Tay Özel Seri'de 27 ve 28. sayılarda yayınlanan Lejyonerler macerası dışında hepsi ilk yayın olacak. 51. ciltte ise Aksoy tarafından 7. ve 10. sayılar arasında yayınlanan iki macera olacak ve Lal aylık seri yakalanacak. Burada şöyle bir soru ortaya çıkıyor. Aksoy'un 5-6. sayılarında yayınlanan orjinal 236-237 sayılara denk gelen ve Lal'in zamanında atladığı macera ne olacak? Eğer Lal bunları herhangi bir şekilde KM içine almaz ise Aksoy'un bu sayıları ileride altın değerinde olabilir. GG'da hala bulunabiliyor bu sayılar. Ama ileride gittikçe zorlaşacaktır.

rumar80

AFRIKA

Belem'de dostlarının lokalinde karıştığı bir kavga yüzünden kaçmak zorunda kalan Mr No yanlışlıkla Brezilya yerine Afrika'ya giden bir yük gemisine biner. Gemide otantik maskeler satın almak için Afrika'ya giden zengin bir işadamı ve ekibiyle karşılaşır. Birlikte yolculuk etmeye başlarlar. Yolculukları Afrika'nın göbeğinde ruhlar, maskeler ve cinayetlerle dolu bir maceranın içine sürükler.

Sonunda Mr No'nun en merak edilen dönemlerinden biri başladı. Ilk macera olarak klasik bir Mr No öyküsü Afrika zeminine güzele yedirilmiş ve bize sunulmuş. Yapmamız gereken ise okuyup keyfini çıkarmak.

NIC

Şu ana kadar Afrika maceraları hiç vites düşürmeden devam ediyor.Bundan sonrakilerin Türkiyede ilk defa yayınlanacağıda göz önüne alınırsa ayrı bir heyecan bizleri bekliyor demektir.Okuyun arkadaşlar hiç pişman olmazsınız

Mrtekin

Tamamdır. Afrika maceraları kaçıncı km de başladı?
They drew first blood...

antiochia

Alıntı yapılan: Mrtekin - 15 Aralık, 2014, 02:36:30
Tamamdır. Afrika maceraları kaçıncı km de başladı?
42.cilt olması lazım

Mrtekin

They drew first blood...

Mrtekin

47. Cilt bir solukta bitti.

Afrika maceraları denildiği kadar varmış, çok güzel.

Bignotti'nin çizimlerine hayran olmamak elde değil.
They drew first blood...

NIC

Üç sayı sonra (temmuz 2015)Mister No'nun 16 sayılık son Saga'sı başlıyor.Son düzlükte pilot koltuğuna yeniden Nolitta geçiyor.Merakla bekliyorum...

NIC

Bu 16 sayılık sagadaki çizerlerde efsane özellikle Civitelli'nin tekrar Mister No çizmesi anlatılamaz.

Son sayıların çizerleri;

Marco Bianchini
Fabrizio Busticchi
Fabio Civitelli
Stefano e Domenico Di Vitto
Roberto Diso
Luana Paesani
Marco Santucci